İstanbul-Özel)terkos Gölü'nde Kaçak Avcılara Operasyon Kamerada - Son Dakika
Güncel

İstanbul-Özel)terkos Gölü'nde Kaçak Avcılara Operasyon Kamerada

(İSTANBUL-ÖZEL)Terkos Gölü'nde kaçak avcılara operasyon kamerada Kaçak Avlanan balıklar tekrar göle bırakıldı Terkos gölünde kaçak avlanan balıkçılara geçit yokİSTANBUL - İstanbul'un su ihtiyacını büyük ölçüde karşılayan Terkos gölünde kaçak avlanmaya karşı ekipler, denetim gerçekleştirdi.

12.11.2018 09:25  Güncelleme: 11:10

(İSTANBUL-ÖZEL) Terkos Gölü'nde kaçak avcılara operasyon kamerada
Kaçak Avlanan balıklar tekrar göle bırakıldı
Terkos gölünde kaçak avlanan balıkçılara geçit yok

İSTANBUL - İstanbul'un su ihtiyacını büyük ölçüde karşılayan Terkos gölünde kaçak avlanmaya karşı ekipler, denetim gerçekleştirdi. Denetimlerde, avlanmada kullanılması yasak olan ağ ve malzemeler ele geçirilirken, yakalanan balıklar tekrar göle bırakıldı.
Edinilen bilgiye göre; İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Çatalca İlçe Tarım Orman Müdürlüğü, Arnavutköy İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Çatalca İlçe Jandarma Komutanlığının iş birliği ile Terkos Gölü havzasında bulunan Celepköy, Hisarbeyli, Örencik ve Ormanlı mahallelerinden gelen ihbarlar üzerine denetim yapıldı. Yapılan çalışmalarda kilometrelerce uzunlukta monofilament (misina) ağ ve 46 takım büyük boy pinter ağı ele geçirildi. Yakalanan ağlara takılan 700'e yakın balık ise tekrar göle bırakıldı. Sudan çıkarılan ağ ise, gölün kenarında kontrollü bir şekilde imha edildi.
Kaçak avlananlara idari para cezası uygulandı
1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu kapsamında suçüstü kaçak avlanan 2 avcıya idari para cezası uygulandı. Yetkililer, bu çalışmaların sistemli ve istikrarlı bir şekilde süreceğini belirterek, bu şekilde avlanılmaya devam edilmesi halinde balık miktarının ve çeşitliliğinin azalacağını bununda ekolojiyi olumsuz etkileyeceğini söyleyerek balıkçılardan duyarlı olmaları istendi.

İstanbul-Özel)terkos Gölü\'nde Kaçak Avcılara Operasyon Kamerada
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel İstanbul-Özel)terkos Gölü'nde Kaçak Avcılara Operasyon Kamerada - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement