Kahramanmaraşlı İşadamından 32 Derslikli Okul - Son Dakika
Güncel

Kahramanmaraşlı İşadamından 32 Derslikli Okul

Kahramanmaraşlı İşadamından 32 Derslikli Okul

Kipaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hanifi Öksüz, bünyelerindeki Akedaş Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi adına Onikişubat İlçesi'nde bulunan Üngüt Mahallesi'ndeki 10 dönümlük arazi üzerine yaptıracağı 32 derslikli okulun Kahramanmaraş Valiliği'nde düzenlenen imza protokolü törenine katıldı.

28.05.2014 18:41

Kipaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hanifi Öksüz, bünyelerindeki Akedaş Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi adına Onikişubat İlçesi'nde bulunan Üngüt Mahallesi'ndeki 10 dönümlük arazi üzerine yaptıracağı 32 derslikli okulun Kahramanmaraş Valiliği'nde düzenlenen imza protokolü törenine katıldı. Valilik makamında düzenlenen protokole Vali Şükrü Kocatepe ile işadamı Hanifi Öksüz'ün yanı sıra Onikişubat Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Sayim Ata katıldı.

Protokol töreninde konuşan Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, kentte inşaatı devam eden 1600'ün üzerinde derslik bulunduğunu ve önümüzdeki yıl eğitimde rahatlama olacağını belirterek, 'Üngüt'te 10 dönümlük bir arzsa üzerinde 2 bloktan oluşan ilk ve ortaokul binaları yapmayı kararlaştırdılar. Biz de protokol münasebetiyle bir araya geldik. Bildiğiniz gibi zaten KİPAŞ bundan önce 2 okul Milli eğitimin hizmetine sunmuştu. Ben göreve başladıktan sonra 36 ya da 37'inci protokol. Dolayısıyla 500'ün üzerinde derslik kattılar Kahramanmaraşlı işadamlarımız, sanayicilerimiz ve hayırseverlerimiz. Bu vesileyle bir kez daha teşekkür ediyorum. Kahramanmaraş'ta bazen 60, bazen ise 70'li rakamlarla ifade edilen sınıf mevcutlarımız artık 30'a düştü. Devam eden 130 civarında inşaatımız var ve toplam 1600'ün üzerinde derslik inşaatımız devam ediyor. Geçen yıl bu hamlemizin zirvesindeydik malumunuz. Şu anda devam eden inşaatlarımız 2015 yılında bitecek ve bugün protokolünü yaptığımız bu okulumuz da 2015 yılında hizmete girecek. Dolayısıyla 2015 yılı çok daha rahatlama yılı olacakö dedi.

İşadamı Hanifi Öksüz ise doğup yaşadıkları kentte eğitim kurumu kazandırma amacında olduklarını ifade ederek şunları söyledi:

'Burada çok hayırlı bir iş için toplandık. AKEDAŞ Kahramanmaraş'a bir eğitim tesisi kazandırmayı düşündü. Tabi burada değerli valimizin başlatmış olduğu bir hamle var. Onun yaptığı işler bize de heyecan veriyor. Biz de bu hamleye yeni bir okulla buna katkı sunmak istedik. Şehrimizin hızla gelişen Üngüt bölgesinde 2 bloktan oluşan 32 derslikli okulu inşallah yapacağız. Hayırlı ve uğurlu olsun.ö

Üngüt Mahallesi'nde inşaatına başlanacak 32 derslikli ilk ve ortaokulunun 2104-2015 eğitim ve öğretim yılında hizmete gireceği bildirildi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kahramanmaraşlı İşadamından 32 Derslikli Okul - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement