Kahta Gençlik ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Kuruldu - Son Dakika
Güncel

Kahta Gençlik ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Kuruldu

Kahta Gençlik ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Kuruldu

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde gençlik ve sosyal yardımlaşmaya destek amacıyla kurulan Kahta Gençlik ve Sosyal Yardımlaşma Derneği açıldı.

09.12.2017 16:45
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde gençlik ve sosyal yardımlaşmaya destek amacıyla kurulan Kahta Gençlik ve Sosyal Yardımlaşma Derneği açıldı.

Dernek binasında düzenlenen açılış törenine AK Parti Kahta İlçe Başkanı Bedir Yeni, Gençlik ve Spor ve İlçe Müdürü Mustafa Çiçek, Halk Eğitim İlçe Müdürü Ramazan Güllü, Ziraat Odası Rüştü Turanlı, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Tahsin Çatan, Kahta eski Belediye Başkanı Yusuf Turanlı ve vatandaşlar katıldı.

Gençlik ve Sosyal Yardımlaşma Derneği, özellikle gençleri ön planda tutarak, onların daha güzel ve sosyal donatılara sahip bir hayat sürdürmeleri için çalışmalar yapmayı amaçlıyor.

Derneğin açılış töreninde konuşan Gençlik ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Bilal Savaş, derneğin kuruluş amacı hakkında açıklamalarda bulundu.

Başkan Bilal Savaş, "Öncelikli hedeflerimizden biri de özellikle gençleri ön planda tutarak, onların daha güzel ve sosyal donatılara sahip bir hayat sürdürmeleri için dernek olarak bir takım çalışmalar yapacağız. Bununla birlikte dernek, çeşitli seminerler de düzenleyerek Kahta halkına faydalı olmak yolunda çalışmalar yürütecektir. Dernek olarak, Kahta'daki gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak için çeşitli çalışmalar yaparak, onları kötü ortamlardan alıkoymaya gayret edeceğiz. Ayrıca dernek bünyesinde çeşitli sosyal faaliyetler yapılacak ve seminerler düzenlenecektir. Yardımlaşma insanlığın sahip olduğu güzel erdemlerden bir tanesidir. Bazı durumlar vardır ki, içinden çıkılmayacak derecede zordur. Bu nedenle başkalarının yardımına ihtiyaç duyarız. Bu zor durumlarda birlikte hareket ederek inşallah zorlukların üstesinden gelebiliriz" şeklinde konuştu.

İnsanlık için özellikle de gençler için yapılan tüm çalışmalarda AK Parti Kahta İlçe Teşkilatı olarak sürekli destek olacağını belirten AK Parti İlçe Başkanı Bedir Yeni, yeni kurulan Gençlik ve Sosyal Yardımlaşma Derneğinin hayırlara vesile olmasını dileyerek Dernek Başkanı ve yönetimine başarılar diledi. - ADIYAMAN

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Kahta Gençlik ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Kuruldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • İran'ın İsrail'e yönelik füze saldırısı ABD'li yetkilileri endişelendirdi
  08:25 İran'ın İsrail'e yönelik füze saldırısı ABD'li yetkilileri endişelendirdi

  İran'ın İsrail'e yönelik "Gerçek Vaat" operasyonu Tel Aviv'in en büyük destekçisi olan ABD'yi bir hayli tedirgin etti. İsminin açıklanmasını istemeyen bir yetkili, yüksek engelleme oranına rağmen İran'ın amacının "yok etmek ve kayıplara neden olmak" olduğunu ve başarılı olması halinde saldırıların Orta Doğu'da "kontrol edilemeyen" bir tırmanışa neden olacağını söyledi. Yetkili ayrıca 100 balistik füzenin İsrail'e yalnızca birkaç dakika içinde ulaştığına dikkat çekti.

 • 74 ilde ruhsatsız silah taşıyanlara yönelik operasyonlar düzenlendi
  08:19 74 ilde ruhsatsız silah taşıyanlara yönelik operasyonlar düzenlendi

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bayram süresince 74 ilde ruhsatsız silah taşıyan şahıslara ve silah kaçakçılarına yönelik düzenlenen 'Mercek-17' operasyonları hakkında bilgi verdi. Operasyonlar sonucunda toplamda 707 silah ele geçirildi ve 869 şüpheli hakkında işlem yapıldı. İstanbul, Adana, Gaziantep, Ankara ve İzmir gibi illerde de önemli miktarda silah ve şüpheli gözaltına alındı.

 • Doktorun Bitcoin nedeniyle intihar ettiği ortaya çıktı
  08:02 Doktorun Bitcoin nedeniyle intihar ettiği ortaya çıktı

  Diyarbakır'da atış poligonunda intihar eden doktorun, Bitcoin'de yüksek miktarda zarar ettiği ortaya çıktı. Doktorun sosyal medya hesabından zararını paylaşması, takipçilerinin üzgün olduğunu gösterdi.

 • Acil toplanan BMGK'de İran-İsrail tartışması: Batı ülkesine yapılsa intikamdan bahsedersiniz
  07:53 Acil toplanan BMGK'de İran-İsrail tartışması: Batı ülkesine yapılsa intikamdan bahsedersiniz

  Orta Doğu'da yaşanan son gelişmeler üzerine Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, İsrail'in çağrısıyla acil olarak toplandı. Büyük tartışmalara sahne olan toplantıda ABD, İngiltere ve Fransa, saldırıların karşılıksız kalmaması gerektiğini savunurken Rusya ve Çin ise İran Büyükelçiliği'ne yapılan saldırıya neden tepki gösterilmediğini gündeme getirdi. Rusya'nın BM Daimi Temsilcisi, "Eğer bir Batı ülkesine ait diplomatik bir misyon vurulsaydı burada hemen intikamdan bahsederdiniz" dedi.

 • Doktor Atış Poligonunda İntihar Etti, Bitcoin'de Yüksek Zarar Etti
  07:17 Doktor Atış Poligonunda İntihar Etti, Bitcoin'de Yüksek Zarar Etti

  Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ilçesinde atış poligonuna giden doktor, atış yaptığı tabanca ile intihar etmişti. 33 yaşındaki doktorun Bitcoin'de yüksek miktarda zarar ettiği ortaya çıktı. Doktorun sosyal medya hesabından zararını paylaştığı da belirtildi.


Advertisement