Kanada 21 Ekim'de sadığa gidiyor - Son Dakika
Güncel

Kanada 21 Ekim'de sadığa gidiyor

Kanada 21 Ekim\'de sadığa gidiyor

Kanada Başbakanı Justin Trudeau'un Kanada Genel Valisi Julie Payette'den Federal Parlamento fes etme talebinin onay alması sonucu ülkenin 21 Ekim'de sandığa gideceği resmen onaylandı.

11.09.2019 19:41  Güncelleme: 19:56
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Kanada Başbakanı Justin Trudeau'un Kanada Genel Valisi Julie Payette'den Federal Parlamento fes etme talebinin onay alması sonucu ülkenin 21 Ekim'de sandığa gideceği resmen onaylandı.

Kanada Başbakanı Justin Trudeau Genel Vali Julie Payette ile bir araya gelerek validen Federal Parlamento'yu feshetmesi talep edip altı haftalık seçim kampanyasını başlatmak için izin aldı. Payette'in Ottawa'daki resmi ikametgahı dışındaki gazetecilere açıklamalarda bulunan Trudeau, "Kanadalılar 21 Ekim'de sandık başına gidecek. Son 4 yılda çok şey yaptık, ama gerçek şu ki daha yeni başlıyoruz" dedi.

Trudeau Genel Vali Payette 'den onay alması sonucu Kanada'da 21 Ekim'de yapılacak genel seçimler için yürütülecek 43'üncü seçim süreci resmen başlamış oldu.

(Serkan Bayar/İHA)

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Kanada 21 Ekim'de sadığa gidiyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  • Sinop'ta Valinin doğaya saldığı kartal paniğe neden oldu
    20:43 Sinop'ta Valinin doğaya saldığı kartal paniğe neden oldu

    Sinop'ta tedavi edildikten sonra doğaya salınan yılan kartalı, kadının üzerine hamle yapınca paniğe neden oldu. O anlar kameraya yansıdı. Sinop Valisi Dr. Mustafa Özarslan tarafından doğaya bırakılan kartal, genç kadının üzerine hareket etti. Kadın panikle kaçarken çanta ile kendisini korumaya çalıştı. O anlar saniye saniye kameralara yansırken, kartal ise daha sonra ormana doğru uçtu.

  • İstanbul Büyükşehir Belediyesi 2023 Yılı Faaliyet Raporu Açıklandı
    20:39 İstanbul Büyükşehir Belediyesi 2023 Yılı Faaliyet Raporu Açıklandı

    İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, meclis toplantısında 2023 Yılı Faaliyet Raporu'nu açıkladı. İmamoğlu, yaptıkları yatırımları ve gerçekleştirdikleri transferleri paylaştı.


Advertisement