Karma Tasarım Sergisi'nin Açılışı Yapıldı - Son Dakika
Güncel

Karma Tasarım Sergisi'nin Açılışı Yapıldı

Karma Tasarım Sergisi\'nin Açılışı Yapıldı

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 4. Bağ Bozumu ve Ekoloji Festivali kapsamında Karma Tasarım Sergisi'nin açılışını gerçekleştirdi.

07.09.2018 17:14  Güncelleme: 17:13

Bisanthe Sanat Galerisi'nde gerçekleşen açılış öncesi kokteyl düzenlenirken açılışa Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, belediye başkan yardımcıları, sergiyi açan Alarmart ekibi ve sanatseverler katıldı.

EŞKİNAT: "BUNU HEP BİRLİKTE BAŞARDIK"

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat; "Bisanthe ailesinin tek kapalı mekanı olan Bisanthe Sanat Galerisi'ndeyiz. Yola çıktığımızda üretilen eserleri sergileyecek vatandaşlarımız ile buluşturacak kapalı bir alana ihtiyacımız vardı. Burayı yaptık. Buranın bir özelliği de küçük şeyler barındırıyor olması. Hakan hocamızın bu alanda çok büyük katkısı var. Bisanthe yapılanmamızın ilk çocuğunun fikir babası. Yola çıkarken bu kadar büyük şeyler başaracağımızı, bu kadar kapsamlı olacağını düşünmüyorduk. Bunu hep birlikte başardık." dedi.

"SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ TÜRKİYE'DE ÖRNEK GÖSTERİLEN BELEDİYELERDEN BİRİ HALİNE GELDİ"

Açıklamalarına Süleymanpaşa Belediyesi'nin örnek belediyelerden biri haline geldiğini müjdeleyerek devam eden Eşkinat; "Bu arada Süleymanpaşa Belediyesi Türkiye'de örnek gösterilen belediyelerden biri haline geldi. Sosyal Belediyecilik alanında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Süleymanpaşa Belediyesi diğer adayların eğitimi için başka şehirlerden davet almaya başladı. Ben ekibimle, şehrimle, insanlarımla gurur duyuyorum.Her ne kadar Eskişehir'de yaşasalar da Tekirdağ'ı kendi şehirleri gibi gören, bize dışarıdan destek veren Hakan hocamıza ve tüm değerli ekibine teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

ESMER: "HEM ÜLKEMİZ İÇİN HEM DE ULUSLAR ARASI BOYUTTA ÜRETİM YAPIYORUZ"

Başkan Eşkinat'ın ardından Alarmart Grubu Başkanı Hakan Esmer de açıklamalarda bulunurken; "Başkanım 1-2 yıl öncesinde böyle bir mekanın düşünüldüğünü paylaştığında biz hemen Alarmart ekibi olarak harekete geçtik. Türkiye'nin birçok kentinde atölyelerimiz var. Hem ülkemiz için hem de uluslararası boyutta üretim yapıyoruz. Böyle bir mekanda sanatsal faaliyetler yapma konusunu başkanımızla paylaştığımızda sadece tek disiplin değil farklı disiplinlerin bu mekana gelmesi konusunda hemfikir olduk. Düzenli bir şekilde burada aylık sergiler yapıyoruz. Bugünkü çalışmada da ambalaj tasarımları ile karşınıza çıkıyoruz." şeklinde konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından sergi ziyarete açılırken serginin bir ay boyunca ziyarete açık kalacağı ifade edildi.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Karma Tasarım Sergisi'nin Açılışı Yapıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement