Kayseri'de 'Yılın Ahisi' Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş Seçildi - Son Dakika
Güncel

Kayseri'de 'Yılın Ahisi' Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş Seçildi

Kayseri\'de \'Yılın Ahisi\' Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş Seçildi

Kayseri'de 23-29 Mayıs'ta kutlanacak Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında bu yılın ahisi olarak Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş seçildi.

19.05.2016 13:18

Kayseri'de 23-29 Mayıs'ta kutlanacak Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında bu yılın ahisi olarak Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş seçildi.

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Toplantı Salonu'nda düzenlenen toplantıya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Övüç, Ticaret İl Müdür vekili Alaaddin Fırat,  Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı Mustafa Alan, Ticaret Odası ve Borsası yöneticileri katıldı. Hafta boyunca düzenlenecek etkinlikler hakkında açıklama yapan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Övüç, Ahilik Haftası kutlamalarının 23 Mayıs pazartesi günü Atatürk anıtına çelenk sunumu ile başlayacağını ve 29 Mayıs Cuma gününe kadar devam edeceğini belirtti. Övüç, düzenlenen ahilik haftası programında bu yıl yılın ahisini ise Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş olarak belirlediklerini ifade etti.

ALAN; İMAMIN GÖTÜRDÜĞÜ GELMEZDE, POLİSİN GÖTÜRDÜĞÜ GELİR

2005'te 'Yılın Ahisi' seçilen Boydak Holding  eski Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak'ın tahliyesini değerlendiren Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı Mustafa Alan, "İmamın götürdüğü gelmez de jandarmanın ve polisi götürdüğü gelir. Demek ki yargılandı, suçsuz olduğu anlaşılınca bırakıldı. Hacı bey ilimizde 13 bin insan ekmek veren bir holding'in patronudur. Varsa bir suçu yargılanır yoksa serbest kalır. Ülkemizde belli bir süreç yaşandı. Süreç içerisinde zarar görenler, 'Biz yanıldık' diyenler oldu" dedi.

- Kayseri

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kayseri'de 'Yılın Ahisi' Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş Seçildi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement