Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü'nden Kişisel Gelişim Kursları - Son Dakika
Güncel

Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü'nden Kişisel Gelişim Kursları

Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü\'nden Kişisel Gelişim Kursları

Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü'nden "Etkin Yöneticilik, İletişim Teknikleri ve Kriz Yönetimi Projesi" kapsamında düzenlenen kursları başarıyla tamamlyan kursiyerlere sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

14.02.2013 20:17

Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü'nden "Etkin Yöneticilik, İletişim Teknikleri ve Kriz Yönetimi Projesi" kapsamında düzenlenen kursları başarıyla tamamlyan kursiyerlere sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

Emniyet Müdürlüğü brifing salonunda düzenlenen törene katılan Kırıkkale Valisi Ali Kolat, insanların beklentilerine cevap verilmesi gerektiğini, belirterek, her yıl ortalama 100 bine yakın polis ve amir sınıfındaki personelin çeşitli branşlarda eğitime tabi tutulduğunu kaydetti. Vali Kolat şöyle konuştu:

"Öğrenilmesi gereken ve olması gereken hususlardır. Kalkınma Ajansları'nın teknik destek anlamında bu tür projelere desteği de var. Bu projenin devamı gelir. Elimizden gelen desteği vermeye hazırız. İletişim çok önemlidir. Yani yaklaşılamayan, kendisine bir şey sorulamayan, danışılamayan pozisyonunda kesinlikle olmamamız lazım. Burnundan kıl aldırmayan, yanından geçilmeyen amir tipi artık çok çok gerilerde kalmıştır. Artık günümüzde ciddi manada bir değişim sürecini hep birlikte yaşıyoruz. Artık insanımız hakkını aramasını biliyor. Kanun yollarını biliyor. Bilgili, kültürü belli seviyeye gelmiş insanımız var. Bunlarda haklı olarak kendilerine nasıl davranılması gerektiğini, nasıl iletişime geçilmesini biliyorlar. Biz de kendimizi o yönde hazırlamamız gerekiyor. İnsanımızın beklentilerine cevap vermemiz gerekiyor. Bu anlamda bu kurslar son derece önemli. Tavır ve davranışlarınıza, hareketlerinize, vatandaşlarla ilişkilerimize dikkat etmemiz, bunlar çok önemlidir. Bir emniyet görevlisinin yoldan geçen bir çocuğu sevmesi, bir yaşlının elinden tutup yolun karşısına geçirmesi, otobüste bir kadına yer vermesi. Bu tür davranışlar hem bizim insani ve olması gereken önemli davranışlarımızdır."

Kırıkkale Emniyet Müdürü Kadri Kartal ise Emniyet Müdürlüğü tarafından projenin başarılı bir şekilde uygulandığını belirterek, "Emniyet Teşkilatımız kurulduğu günden bu yana çağdaş ülkelerin kullandığı araç, gereç ve yöntemleri kullanmayı kendine amaç edinmiş, dünyada ortaya çıkan gelişmelere paralel olarak milletimizin değişen beklentilerine cevap vermek için sürekli kendini yenileyip geliştirmiş bu gelişim ve değişim amacına uygun ve bilimsel yöntemlerle hazırlanan modern öğretim, yöntem ve teknikleriyle olmuştur" diye konuştu.

Eğitim seminerine katılan emniyet personeline Vali Ali Kolat, İl Emniyet Müdürü Kadri Kartal ve İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ali Okur ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Osman Kara tarafından sertifikaları verildi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü'nden Kişisel Gelişim Kursları - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement