Küçükçekmece Belediyesi'nden "Piyano Tuşlarından" Merdivenler - Istanbul - Son Dakika
Güncel

Küçükçekmece Belediyesi'nden "Piyano Tuşlarından" Merdivenler - Istanbul

Küçükçekmece Belediyesi\'nden "Piyano Tuşlarından" Merdivenler - Istanbul

Küçükçekmece Belediyesi Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi, renkli, ışıklı ve basınca duyarlı "piyano tuşları" şeklinde dizayn edilmiş merdivenleriyle sanatseverleri karşılıyor.

09.02.2017 14:15
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Küçükçekmece Belediyesi Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi, renkli, ışıklı ve basınca duyarlı "piyano tuşları" şeklinde dizayn edilmiş merdivenleriyle sanatseverleri karşılıyor.

Küçükçekmece Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, insanları merdiven inip çıkmaya özendirmek, müzik ve sanata olan ilgiyi artırmak için tasarlanan "piyano merdivenler" sanatseverlerin ve özellikle çocukların ilgisini çekiyor. Çıkıp indikçe, piyano tuşları şeklinde merdivenlere yüklenen notalarla değişik müzik melodileri çalınabiliyor. Tasarım, bilişim alanındaki teknolojik farkındalığı artırmak açısından da önem taşıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Küçükçekmece Belediyesi Müzik Akademisi Yöneticisi Hakan Dedeler, piyano merdivenlerin dünyada benzer örnekleri olduğunu belirterek, "Amacı da insanları yürümeye teşvik etmek, müzikle hayata ritm katmaktır. Kültür ve sanatı, müziği hayatın içine katmayı hedefledik. Bu merdivenleri Müzik Akademisi'nde de müzikseverlerle buluşturmayı planlıyoruz." ifadelerini kullandı.

Merdivenleri kullanan 4. sınıf öğrencisi Burak Doğan, merdivenlerin piyanoya olan merakını arttırdığını kaydetti. Daha önce hiç piyano çalmadığını anlatan Doğan, merdivenleri çok beğendiğini dile getirdi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Küçükçekmece Belediyesi'nden 'Piyano Tuşlarından' Merdivenler - Istanbul - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement