Loto'dan Kazandığı Servetin Keyfini Süremedi - Son Dakika
Güncel

Loto'dan Kazandığı Servetin Keyfini Süremedi

Loto\'dan Kazandığı Servetin Keyfini Süremedi

Süper Loto'nun 7 Haziran 2012 tarihli çekilişinde büyük ikramiyeyi kazanan iki kişiden birisi olan Bursalı Sami Durmuş, ikramiye kazandıktan kısa bir süre sonra yakalandığı hastalığa yenik düşerek öldü.67 yaşındaki 2 çocuk babası Durmuş,...

23.04.2013 16:22

Süper Loto'nun 7 Haziran 2012 tarihli çekilişinde büyük ikramiyeyi kazanan iki kişiden birisi olan Bursalı Sami Durmuş, ikramiye kazandıktan kısa bir süre sonra yakalandığı hastalığa yenik düşerek öldü. 67 yaşındaki 2 çocuk babası Durmuş, Orhangazi'ye bağlı Heceler Köyü'nde toprağa verildi.

Bursa'nın Orhangazi ilçesine bağlı Heceler Köyü'nde ikamet eden Sami Durmuş, 2012 yılında Süper Loto'nun 7 Haziran çekişinde büyük ikramiye kazanan iki talipliden birisi olmuştu. Başkasına oynattığı Süper Loto'dan 6 milyon 678 bin 153 lira 90 kuruş kazanan Durmuş servetinin keyfini süremeden hayatını kaybetti.

Sami Durmuş'un iki çocuğundan birisi olan İlhan Durmuş'tan alınan bilgilere göre, büyük ikramiye çıktıktan yaklaşık 4 ay sonra Sami Durmuş rahatsızlandı. Beyninde tümör olduğu ve akciğer kanseri olduğu belirlenen Durmuş Bursa Acı Badem Hastanesi'nde kemoterapi görmeye başladı. Sürekli iyileşmeyi ümit eden Durmuş, dün sabah saat 09.00 sıralarında Bursa Gazcılar'daki oğlu İlhan Durmuş'un yaşadığı evde hayatını kaybetti.

Yakınları Sami Durmuş'un büyük ikramiyeyi kazandıktan sonra hacca gitmek istediğini söyledi. Yazıldığı yıl hac çıkan Durmuş hastalığını öğrenince yerine vekil bir yakınını hacca gönderdi. Gazete ve televizyonlarda Durmuş'un büyük ikramiyeyi kazandıktan sonra köyünü terk ettiği yönünde haberler çıktığını söyleyen yakınları, bu haberlerin doğru olmadığını, Durmuş'un sık sık köyüne geldiğini, ancak rahatsızlığı yüzünden Bursa'da yaşamak zorunda kaldığını söyledi.

Sami Durmuş'un yaşadığı Orhangazi'ye bağlı Heceler Köyü'nün Muhtarı Kerim Karabıyık, Durmuş'un köyüne çok şeyler yapmak istediğini, ancak rahatsızlanınca yapamadığını bildirdi.

Bursa'da ölen Durmuş'un cenazesi önce köydeki evine getirildi. Ardından da dualar okunup Heceler Köyü Camii'ne götürüldü. Sami Durmuş'un adını taşıyan torunu Sami ile 11 yaşındaki diğer torunu Hasan, dedelerinin tabutunun başından ayrılmadı. Durmuş'un cenazesine Orhangazi Belediye Meclis Üyesi Mehmet Topçu, CHP Orhangazi İlçe Başkanı Osman Uçar ve partililer, Çakırlı Belediye Başkanı Mehmet Dalyan ve köy halkı katıldı.

Durmuş, köy kabristanına defnedildi. - BURSA

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Loto'dan Kazandığı Servetin Keyfini Süremedi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement