MARDİN'DEKİ BİLGE EVİ, GENÇLERİN UMUDU OLDU - Son Dakika
Güncel

MARDİN'DEKİ BİLGE EVİ, GENÇLERİN UMUDU OLDU

MARDİN Artuklu Belediyesi tarafından kurulan 'Bilgi Evi'nde gençlere türkçe, matematik, müzik ve bilgisayar olmak üzere 9 dalda kurs veriliyor.

24.02.2022 09:55  Güncelleme: 10:04
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

MARDİN Artuklu Belediyesi tarafından kurulan 'Bilgi Evi'nde gençlere türkçe, matematik, müzik ve bilgisayar olmak üzere 9 dalda kurs veriliyor. Bilgi Evi sorumlusu Rıdvan Kandemir, gençleri kaliteli bir ortamda üniversite sınavlarına hazırladıklarını söyledi.

Artuklu Belediyesi tarafından kurulan 'Bilgi Evi' üniversiteye hazırlanan gençler için umut kapısı oldu. Ücretsiz verilen kurslardan yararlanan gençler, düzenlenen sosyal aktivitelerle de streslerden uzaklaşıyor. Bilgi Evi sorumlusu Rıdvan Kandemir, gençleri kaliteli bir ortamda üniversiteye hazırladıklarını söyledi. Kandemir, Burada öğrencilerimiz, üniversiteye hazırlanıyor. Eğitmenlerimiz tarafından öğrencilerin taleplerine göre eksikliklerini gideriyor. Hiç bir öğrencimizi dışarıda bırakmıyoruz. İsteyen her öğrencilerimiz buradan yararlanabilir. Onların iyi bir üniversite kazanmaları için tüm imkanlarımızı onların hizmetine sunuyoruz dedi.

Öğrencilerden Fatma Alkan, Bilgi evine ders çalışmak için geliyorum. Burada farklı farklı etkinliklerimiz de oluyor. Kütüphanemiz, müzik atölyemiz, masa tenisimiz var. Enerjimizi de farklı aktiviteler sergileyerek harcayabiliyoruz. Belediyemiz bize kaynak kitap temin ediyor. Rahat bir ortamda ders çalışabiliyoruz dedi. Öğrencilerden Umut Atlı, İyi üniversite kazanmak için buradaki eğitmenlerden yararlanıyorum. Benim için çok iyi oldu. Çünkü kaynak kitaplarda ücretsiz veriyoruz diye konuştu.

MARDİN\'DEKİ BİLGE EVİ, GENÇLERİN UMUDU OLDU
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel MARDİN'DEKİ BİLGE EVİ, GENÇLERİN UMUDU OLDU - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Beijing'in GSYİH'sı 2024'ün ilk çeyreğinde yüzde 6 arttı
  14:29 Beijing'in GSYİH'sı 2024'ün ilk çeyreğinde yüzde 6 arttı

  Çin'in başkenti Beijing'in gayrisafi yurtiçi hasılası (GSYİH), 2024'ün ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 6 artarak 1,05 trilyon yuanı (yaklaşık 148 milyar ABD doları) aştı. Kentin birincil sektörlerinin katma değeri yüzde 3,2 artarken, ikincil sektörlerinin katma değeri yüzde 7,3 artış gösterdi. Kentin üçüncül sektörlerinin katma değeri ise yüzde 5,8 arttı. Beijing, 2024 yılı için yüzde 5 civarında GSYİH büyüme hedefi belirlemiş bulunuyor.

 • Balıkesir'de Uyuşturucu Operasyonunda 9 Zanlı Gözaltına Alındı
  14:28 Balıkesir'de Uyuşturucu Operasyonunda 9 Zanlı Gözaltına Alındı

  Balıkesir'de uyuşturucu ile mücadele kapsamında yapılan operasyonlarda Bandırma, Gömeç, Edremit, Susurluk, İvrindi ve Susurluk ilçelerinde 9 zanlı gözaltına alındı. Şüphelilerin üst aramalarında 33,31 gram sentetik uyuşturucu, 5 gram esrar, 2 ruhsatsız tabanca, 15 adet fişek, hassas terazi, bir adet uyuşturucu hap ve payp ele geçirildi. Gözaltına alınan zanlıların emniyetteki işlemleri devam ediyor.

 • YÖK Başkanı: Türkiye yükseköğretimde küresel bir eğitim merkezi haline geliyor
  14:24 YÖK Başkanı: Türkiye yükseköğretimde küresel bir eğitim merkezi haline geliyor

  YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Türkiye'nin yükseköğretimde küresel bir eğitim merkezi haline geldiğini belirterek, YÖK'ün uluslararasılaşma stratejisinin temel hedefinin ilk 5 ülke arasına girmek olduğunu söyledi. Özvar ayrıca, YÖK'ün yapay zeka, dijitalleşme ve büyük veri alanlarında çalışmalar yürüttüğünü ve uluslararası öğrencilere yönelik olumsuz algı çalışmalarını kınadığını ifade etti.

 • Gaziantep'te çember operasyonunda 23 yıl hapis cezası bulunan şüpheli yakalandı
  14:24 Gaziantep'te çember operasyonunda 23 yıl hapis cezası bulunan şüpheli yakalandı

  Gaziantep İl Jandarma ekipleri tarafından düzenlenen çember operasyonunda, 9 ayrı suç kaydı ve 23 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan şüpheli C.Y., Nurdağı ilçesinde saklandığı adreste yakalandı. Şüpheli şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 • Çorum'da Büyükler Oryantiring Türkiye Şampiyonası Başladı
  14:24 Çorum'da Büyükler Oryantiring Türkiye Şampiyonası Başladı

  Çorum'da düzenlenen Büyükler Oryantiring Türkiye Şampiyonası, Çatak Tabiat Parkı'nda başladı. Şampiyonaya 130 spor kulübünden 1250 sporcu katılıyor. Çorum Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat, sporcuları en iyi şekilde ağırlamaya özen gösterdiklerini belirtti. Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Tekin Çolakoğlu ise Çorum'un oryantiring sporu için uygun bir kent olduğunu vurgulayarak, sporcuların milli takıma seçilmesini ve uluslararası arenada ülkemizi temsil etmelerini beklediklerini söyledi. Şampiyona, yarın Mislerovacığı köyünde devam edecek ve 21 Nisan Pazar günü kent merkezindeki etabın ardından sona erecek.

 • Elazığ'da zabıta ekiplerinden sıkı denetim: Kaldırımlar işgal edilmeyecek
  14:22 Elazığ'da zabıta ekiplerinden sıkı denetim: Kaldırımlar işgal edilmeyecek

  Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından şehir merkezinde kaldırımları işgal eden esnafa yönelik denetim gerçekleştirildi. Kaldırımları kullanmak isteyen vatandaşların talepleri üzerine denetimler sık bir şekilde devam edecek.


Advertisement