Mudanya'da Geri Dönüşüm Eğitim Seminerleri - Son Dakika
Güncel

Mudanya'da Geri Dönüşüm Eğitim Seminerleri

Mudanya Belediyesi ilçedeki ilkokul ve ortaokullarda geri dönüşüm konusunda eğitim seminerleri başlattı.

22.02.2016 14:05
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Mudanya Belediyesi ilçedeki ilkokul ve ortaokullarda geri dönüşüm konusunda eğitim seminerleri başlattı.

İlçedeki 12 Eylül İlk ve Orta Okulu'nda başlatılan seminerlerde Mudanya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü personellerinden Çevre Mühendisi Emin Özer, öğrencileri geri dönüşüm hakkında bilgilendirdi.

Atık piller, elektrik ve elektronik atıklar, ambalaj atıkları ve bitkisel atık yağların dönüşümü hakkında öğrencileri bilgiler veren Özer, öğrencilerin merak ettikleri soruları da cevapladı.

Atık su kirliliğinin yüzde 25'ini lavabolara dökülen atık yağların oluşturduğunu belirten Özer, "Cam atıkları yüzde yüz olarak geri dönüştürülebilir. 1 ton kağıdın geri dönüşümü ile 17 adet ağacın kesilmekten kurtuluyor. Başkanımız Hayri Türkyılmaz'ın talimatı ile bu seminerleri gerçekleştiriyoruz. İmzaladığımız protokoller ile de ilçemizde geri dönüşüm atıklarını topluyoruz. En kısa zamanda okullarımıza da tüm atıklara ait kutu ve bidonları yerleştireceğiz" dedi.

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, ise geri dönüştürülebilir atıklarının yeniden ekonomiye kazandırılmasını, yeni nesillere öğretmek amacıyla okullarda seminerler düzenlendiklerini belirtti.

Gelecek nesillere sağlıklı ve yaşanabilir bir çevre bırakmak amacıyla atıkların geri kazandırılmasının önemli olduğunu belirten Türkyılmaz, "Bu konuda elimizden gelen tüm çalışmaları yapıyoruz. Mudanya, geri dönüşüm konusunda her geçen gün daha çok bilinçleniyor. Atıkların yeniden ekonomiye kazandırılması için hemşehrilerimizin ve öğrencilerimizin tam desteğini bekliyoruz.Çocuklarımıza bu bilinci aşılayarak, farkındalığı artırmak için eğitim çalışmalarımız devam edecektir" diye konuştu.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Mudanya'da Geri Dönüşüm Eğitim Seminerleri - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Konyaaltı Belediyesi Özel Öğrencilere Deprem Eğitimi Verdi
  13:04 Konyaaltı Belediyesi Özel Öğrencilere Deprem Eğitimi Verdi

  Konyaaltı Belediyesi Destek Hizmetleri Sivil Savunma Ekipleri, Dr. Günseli-Dr. Bülent Akınsal Özel Eğitim Ortaokulu ve Özel Eğitim Meslek Okulu'nda özel öğrencilere deprem haftası dolayısıyla acil durum eğitimi ve tatbikat düzenledi.

 • Karabük'te istinat duvarından düşen genç kadın hayatını kaybetti
  13:04 Karabük'te istinat duvarından düşen genç kadın hayatını kaybetti

  Karabük'ün 5000 Evler Bahçelievler Mahallesi'nde bir sitenin istinat duvarında oturan 32 yaşındaki H.C., 6 metre yükseklikten düşerek hayatını kaybetti. Olay yerinde yapılan incelemede, genç kadına ait olduğu düşünülen bir yelek ve kan izleri bulundu. Ayakkabıları da kaldırımda bulunan H.C.'nin cenazesi, Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Fethiye Belediye Fen Lisesi Bölge Finallerine Katılacak
  13:02 Fethiye Belediye Fen Lisesi Bölge Finallerine Katılacak

  Fethiye Belediye Fen Lisesi, Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nda bölge finallerine katılmaya hak kazandı. Ayrıca, Tarih Eğitiminde Yenilikçi Okul Projeleri 2024 HİSTOLAB ödül başvuruları için hazırladıkları proje ile Fransa'nın Strazburg kentinde düzenlenecek olan ödül törenine davet edildi.

 • Samsun'da narkotik dedektör köpeği 'Çakır', peçeteye emdirilmiş 2 bin içimlik bonzaiyi buldu
  13:01 Samsun'da narkotik dedektör köpeği 'Çakır', peçeteye emdirilmiş 2 bin içimlik bonzaiyi buldu

  Samsun'da yapılan bir operasyonda narkotik dedektör köpeği Çakır, peçeteye emdirilmiş 2 bin içimlik bonzaiyi buldu. Şüpheli gözaltına alındı ve tutuklandı.

 • Bolu Kartalkaya Kayak Merkezi'nde minibüs kazası: 9 kişi taburcu oldu
  13:01 Bolu Kartalkaya Kayak Merkezi'nde minibüs kazası: 9 kişi taburcu oldu

  Bolu Kartalkaya Kayak Merkezi yolunda freni boşalan bir minibüsün devrilmesi sonucu meydana gelen kazada yaralanan 14 kişiden 9'u hastaneden taburcu oldu. Kazada, Zonguldak'ın Ereğli ilçesinden günübirlik tatil için Kartalkaya'ya gelen bir grup vatandaş yaralandı. Yaralılar, olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından hastanelere sevk edildi. Bugün itibarıyla 9 kişi taburcu edilirken, 5 kişinin tedavisi ise devam ediyor.

 • Eskişehir'de Gönüllü Sokak Hayvanları Besleyen Kadın
  13:00 Eskişehir'de Gönüllü Sokak Hayvanları Besleyen Kadın

  Eskişehir'de yaşayan Kamile Uzun adlı vatandaş, gönüllü olarak 22 yıldır sokak hayvanlarını besliyor. Uzun, sokaktaki hayvanları kendi evladı gibi görüyor ve destek bekliyor. Vatandaşlardan bireysel olarak köşe başlarına mama dökerek yardımcı olmalarını istiyor.

 • Hatay'ın ilk Cumhurbaşkanı Tayfur Sökmen anıldı
  12:59 Hatay'ın ilk Cumhurbaşkanı Tayfur Sökmen anıldı

  Hatay'ın ana vatana katılmadan önceki ilk ve tek Cumhurbaşkanı Tayfur Sökmen, vefatının 44. yılında Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabri başında anıldı. Törene İstanbul Vali Yardımcısı Hasan Gözen, Şişli Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, Sökmen'in ailesi ve yakınları katıldı. Sökmen'in torunu Necla Tuba Sökmenoğlu, dedesinin vatanı için mücadele ettiğini vurgulayarak, Hatay'ın yeniden inşasında demografik yapıya dikkat edilmesi gerektiğini belirtti. Vali Yardımcısı Gözen ise Hatay'ın Türkiye Cumhuriyeti'nin eşi benzeri olmayan bir ili olduğunu ifade etti ve Hatay'ın Türkiye Cumhuriyeti topraklarına katılmasında Tayfur Sökmen'in büyük katkıları olduğunu söyledi.

 • AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Adayı Bilden'den Engellilere Müjde
  12:57 AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Adayı Bilden'den Engellilere Müjde

  AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Halis Bilden, engellilere yönelik hizmetlerini açıkladı. Bilden, engellilere ücretsiz elektrikli sandalye ve diğer yardımcı aletleri vereceklerini, engelli derneklerine ücretsiz yer tahsis edeceklerini söyledi.

 • Antalya Diplomasi Forumu'nda kadının diplomasi alanındaki yeri ele alındı
  12:57 Antalya Diplomasi Forumu'nda kadının diplomasi alanındaki yeri ele alındı

  Antalya Diplomasi Forumu'nda düzenlenen 'Diplomaside kadın' panelinde kadının diplomasi alanındaki yeri ve kadın-erkek eşitliği ele alındı. Panelde konuşmacılar, kadınların diplomasi alanında başarıya ulaşabileceğini vurguladılar ve kadın-erkek eşitliğinin önemine dikkat çektiler.

 • Bolu Kartalkaya Kayak Merkezi'nden dönen minibüs devrildi, 14 kişinin tedavisi tamamlandı
  12:57 Bolu Kartalkaya Kayak Merkezi'nden dönen minibüs devrildi, 14 kişinin tedavisi tamamlandı

  Bolu Kartalkaya Kayak Merkezi'nden dönenleri taşıyan minibüsün Saraycık köyü yakınlarında devrilmesi sonucu yaralanan 14 kişinin tedavisi tamamlandı. Kazada yaralanan 19 kişiden 14'ü taburcu edilirken, 5 kişinin tedavisi ise devam ediyor.


Advertisement