Oğlum Faciadan Sağ Kurtuldu Ama Yüreğim Yanıyor" - Son Dakika
Güncel

Oğlum Faciadan Sağ Kurtuldu Ama Yüreğim Yanıyor"

Oğlum Faciadan Sağ Kurtuldu Ama Yüreğim Yanıyor"

Eski Türkiye Maden İşçileri Sendikası Gediz Şube Başkanlarından Ali Akgün, oğlu Ahmet Akgün’ün Soma ilçesindeki kömür ocağında çıkan yangından sağ olarak kurtulan işçiler arasında olduğunu söyledi.

14.05.2014 15:35
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Eski Türkiye Maden İşçileri Sendikası Gediz Şube Başkanlarından Ali Akgün, oğlu Ahmet Akgün'ün Soma ilçesindeki kömür ocağında çıkan yangından sağ olarak kurtulan işçiler arasında olduğunu söyledi.

Oğlu Ahmet Akgün'ün Soma'da yaşanan maden faciasından sağ olarak kurtulmasından bir baba olarak sevinç duyduğunu belirten eski Türkiye Maden İşçileri Sendikası Gediz Şube Başkanı Ali Akgün, ölen işçiler ve yakınları için derin üzüntü duyduğunu ve hayatını kaybeden işçiler için yüreğinin yandığını dile getirdi.

Ali Akgün, hayatını kaybeden işçilere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve kurtulan işçilere de acil şifalar dileyerek şu şekilde konuştu:

"Bir kömür madeni bölgesi olan Gediz ilçesi de geçmişte bu tür acılar yaşadı ve biz bu acıların önüne geçilmesi için çok mücadele verdik. Onlarca işçimiz grizu veya benzer kazalarda hayatını kaybetti.

Madencinin çilesini bitirecek köklü bir çözüm bulunamadı hala. Pek çok ülke maden kazalarını çağdaş yöntemlerle aşarken, bizde hala yürekler yanıyor. Artık köklü tedbirlerin alınması için daha ne bekliyorlar, anlamış değilim. Maden acılarının siyasi çıkar gözetmeden alınacak köklü tedbirlerle dineceğine veya en aza indirileceğine yürekten inanıyorum. Oğlum sağ olarak kurtuldu ama yüzlerce genç yiğidimizi feci şekilde kaybettik. Bir işçi babası olarak yüreğim yanıyor. 'Yeter artık' diyorum, daha fazla söyleyecek söz bulamıyorum. - KÜTAHYA

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Oğlum Faciadan Sağ Kurtuldu Ama Yüreğim Yanıyor' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement