Ordu'daki Rüsumat No: 4 Gemisi ve Açık Hava Müzesi bir yılda 350 bin kişiyi ağırladı - Son Dakika
Güncel

Ordu'daki Rüsumat No: 4 Gemisi ve Açık Hava Müzesi bir yılda 350 bin kişiyi ağırladı

Ordu\'daki Rüsumat No: 4 Gemisi ve Açık Hava Müzesi bir yılda 350 bin kişiyi ağırladı

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler'in öncülüğünde yapılan çalışmalar sonucunda Ordu'da inşa edilen Rüsumat No: 4 Gemisi ve Açık Hava Müzesi, geçen yıl nisanda ziyarete açıldı. Gemi ve müze, bir yılda 350 bin kişi tarafından ziyaret edildi.

19.04.2024 16:18

Ordu'daki Rüsumat No: 4 Gemisi ve Açık Hava Müzesi bir yılda 350 bin kişiyi ağırladı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler'in özel bir ekiple çalışarak Rüsumat No: 4 destanını gelecek kuşaklara aktarmak için önemli bir çalışma gerçekleştirdiği belirtildi.

Kurtuluş Savaşı'nda yer alan geminin tarihi destanını yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla müze inşa edildiği vurgulanan açıklamada, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Hamidiye kruvazörü ile geldiği Ordu'da karaya ayak bastığı Altınordu sahili Ayışığı Meydanı'nda, tarihi kaynaklardan yararlanılarak birebir aynı ölçülerde inşa edilen geminin geçen yıl nisanda ziyarete açıldığı kaydedildi.

Gemi ve müzenin açılışın ardından uğrak nokta olduğuna işaret edilen açıklamada, "Destansı hikayesi ile hafızalara kazınan Rüsumat No: 4 Gemisi ve Açık Hava Müzesi, açılışın üzerinden geçen bir yılda 350 bin kişi tarafından gezildi." ifadesi kullanıldı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Ordu'daki Rüsumat No: 4 Gemisi ve Açık Hava Müzesi bir yılda 350 bin kişiyi ağırladı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement