Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Sabah Namazında Buluşan Çocuklar Bisikletlerine Kavuştu - Son Dakika

Sabah Namazında Buluşan Çocuklar Bisikletlerine Kavuştu

Adana’da, Uluyol Camii’nde 40 gün aralıksız sabah namazı kılan 25 çocuğa bisiklet hediye edildi.

Sabah Namazında Buluşan Çocuklar Bisikletlerine Kavuştu
21.07.2017 - 10:15,

Adana'da, Uluyol Camii'nde 40 gün aralıksız sabah namazı kılan 25 çocuğa bisiklet hediye edildi.

"Bisiklet Hediye" sloganıyla başlatılan proje kapsamında 40 gün aralıksız sabah namazını camide kılan çocuklara bisiklet sözü verilmişti. Çukurova Müftülüğünün öncülüğünde düzenlenen projede çocuklar bisikletlerine kavuştu.

Türkiye çapında örnek bir projeye imza attıklarını belirten Uluyol Camii İmam Hatibi Adil Satan, "Çocukları camiye alıştırmak, cemaat ile bağlarını güçlendirmek ve namaza alıştırmak için ne yapabiliriz diye düşündük. Böyle bir proje başlatalım fikri doğdu. Duyurusunu yaptık. Büyük ilgi gördü. Çocuklarımızın camiye gelmesi onlardan çok bizleri cami cemaati ve çocukları sevindirdi. Zamanla hevesleri geçer, camiye gelmeyi bırakırlar diye düşünenlerin aksine hiç aksatmadan camiye geldiler. 40 gün aralıksız sabah namazına katılan evlatlarımız hediye bisikletlerini aldılar. Türkiye'nin dört bir yanından biz de bisiklet gönderelim diyenler oldu. Farklı camilerde benzer uygulamanın başlatıldığını duyduk. Eğer evlatlarımızın kalbine camiyi, aklına namazı nakşedebilmişsek ne mutlu bize. İnanıyorum ve dua ediyorum ki ölünceye kadar hiç namazını aksatmayan örnek müminlerden olacaklar. İşte bizim için asıl hediye de bu olacak inşallah" dedi.

Uluyol Camii'nde düzenlenen törene Adana İl Müftüsü Hasan Çınar, Çukurova Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, Çukurova Müftüsü Hüseyin Gün, Yüreğir Müftüsü Celal Büyük, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek, Kurttepe İman Hatip Lisesi Müdürü Recep Yörür, Emekli Müftü Mehmet Barış, daire amirleri, din görevlileri, çeşitli STK temsilcileri, öğrenciler, veliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. - ADANA

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Sabah Namazında Buluşan Çocuklar Bisikletlerine Kavuştu - Son Dakika


Advertisement