Sanatseverler Mamut Art Project'te Buluştu - Son Dakika
Güncel

Sanatseverler Mamut Art Project'te Buluştu

Sanatseverler Mamut Art Project\'te Buluştu

Bu yıl ikincisi düzenlenen Mamut Art Project galeri sahipleri, koleksiyonerler ve küratörlerin katıldığı özel gösterim gecesi ile kapılarını açtı.

02.04.2014 22:18

Bu yıl ikincisi düzenlenen Mamut Art Project galeri sahipleri, koleksiyonerler ve küratörlerin katıldığı özel gösterim gecesi ile kapılarını açtı.

Yaklaşık 10'ar metrekare sunum alanında eserlerini sergileyen 55 sanatçı; 700'ün üzerinde başvuru arasından; Ali Kazma, Emre Baykal, Emre Zeytinoğlu, Oya Delahaye ve Saruhan Doğan'dan oluşan jüri tarafından belirlendi.

Bağımsız ve gelecek vadeden sanatçıların erken keşfedilebilmesi amacıyla kurulan Mamut Art Project'in açılış davetine sanat, iş ve cemiyet dünyasından Leyla Alaton, Ayşe ve Elif Boyner, Didem ve İzzet Antebi, Günseli Kato, Yağız İzgül, Rafi Portakal, Gülsen Çapa, Yasemin Sadıkoğlu gibi tanınmış simalar katıldı.

Türkiye'nin en kapsamlı "ulaşılabilir sanat" etkinliği olarak dikkat çeken sergi 3-6 Nisan 2014 tarihleri arasında KüçükÇiftlik Park'ta sanatseverleri ağırlayacak.

Dünyadaki farklı ülkelerde düzenlenen etkinliklerin Türkiye'nin sanat camiasına bir uyarlaması olan Mamut Art Project, Türkiye'de bu alanda düzenlenen ilk sergi olma özelliği taşıyor. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Sanatseverler Mamut Art Project'te Buluştu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement