Tokat'ta, 'Dünya su günü' için farkındalık çalışması - Son Dakika
Güncel

Tokat'ta, 'Dünya su günü' için farkındalık çalışması

Tokat'ta, 'Dünya su günü' için farkındalık çalışmasıTOKAT'ta, gönüllü turizm elçisi Fatma Esin Tuna, '22 Mart Dünya Su Günü' nedeniyle, kuraklığa dikkat çekmek için yarım litrelik pet şişe suları 500 TL'ye satışa sundu.

20.03.2021 15:40  Güncelleme: 16:32

Tokat'ta, 'Dünya su günü' için farkındalık çalışması

TOKAT'ta, gönüllü turizm elçisi Fatma Esin Tuna, '22 Mart Dünya Su Günü' nedeniyle, kuraklığa dikkat çekmek için yarım litrelik pet şişe suları 500 TL'ye satışa sundu.

Kentte yaşayan gönüllü turizm elçisi Fatma Esin Tuna, 22 Mart Dünya Su Günü sebebiyle kent merkezinde suyun önemine dikkat çekmek için etkinlik düzenledi. Etkinlikte 500 mililitrelik su şişelerinin üzerine 500 TL yazan Tuna, bunları vatandaşlara satmaya çalıştı. Vatandaşlar suyun üzerindeki fiyatı görünce şaşkınlık yaşadı.

'SAHİP ÇIKILMASI GEREKİYOR'

Etkinliği, gelecek yıllarda olası kuraklık sonucu su fiyatlarının hangi seviyelere gelebileceğini göstermek adına yaptığını belirten Fatma Esin Tuna, "Dünya su günü nedeniyle meydana çıktık, insanları uyarmak istedik. Yola çıkış fikrimiz, önümüzde tehlike olan kuraklık hem de 'sudan ucuz' atasözünü vurgulamaktı. Bu atasözünü kullanırken bir şeyin ne kadar ucuz olduğunu vurguluyoruz. Zamanı gelecek ne kadar pahalı olduğunu vurgulamak için kullanacağız bu sözü. Bedelini ödemesek bile bütün sular bizimdir. Bedelini ödemesek bile bir gün onun faturası bize kesilecektir. Milli servetimiz olan suyumuzu geleceğimize, çocuklarımıza miras bırakmamız ve insanlığın idame edilmesi için de sahip çıkılması gereken bir değer olduğunu vurguluyoruz. İnsanlar şaşırdılar tabi, 500 TL onlar için fahiş bir fiyat geldi. Ama bir gün bu fiyatı gördükleri zaman şaşırmasınlar, çünkü o tehlike var. O yüzden de suyu kullanırken tasarruflu olsunlar. Pandemi suyu çok tüketmek için bahane değil, az su ile de iş yapılabilir" dedi.

Etkinliğe katılan vatandaşlar ise su tasarrufuna dikkat etkilerini belirtti.

Farkındalık yaratmak için hazırlanan ve üzerinde 500 TL yazılı sular, etkinlik sonunda vatandaşlara ikram edildi.

Tokat\'ta, \'Dünya su günü\' için farkındalık çalışması
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Tokat'ta, 'Dünya su günü' için farkındalık çalışması - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement