TOKİ'nin 1500 Konutu İçin 103 Bin Kişi Başvurdu - Son Dakika
Güncel

TOKİ'nin 1500 Konutu İçin 103 Bin Kişi Başvurdu

Toki'nin alt ve orta gelir grubundaki vatandaşlar için Kayaşehir'de yapacağı bin 500 konutun hak sahipleri kurayla belirleniyor.

07.05.2015 13:13
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Toki'nin alt ve orta gelir grubundaki vatandaşlar için Kayaşehir'de yapacağı bin 500 konutun hak sahipleri kurayla belirleniyor.

Küçükçekmece Belediyesi Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nde yapılan kura çekim töreninde dün 23. Bölge Alt Gelir Grubu Konut Edindirme Projesi kapsamında 70 Bin kişi başvuru yapılırken, 400 kişi kura sonucunda belirlendi. Bugün de 18. Bölge 1. ve 2. Etap 19. Bölge 1100 Sosyal Konut için kura çekimine devam edildi. Bugünkü kura çekimi için yaklaşık 33 Bin kişinin başvuru yaptığı öğrenilirken, çekilişte şehit aileleri ve engelliler öncelik yapıldı. Kura çekimi sonrasında 1100 asıl, 545 yedek kişi belirlenecek. Öte yandan Beyoğlu 16. noter Başkatibi Mahmut Alptekin denetiminde gerçekleştirilen kura çekimine gelen vatandaşlar heyecanlı olduklarını belirtti.

HEYECANLI BEKLEYİŞ

Konut çıkma ihtimali olduğu için bir heyecanı olduğunu söyleyen Doğan Kılıç isimli vatandaş, "Kardeşimin evinde kalıyorum. Kendi evim olması için gayret ediyorum. Kısmet" dedi.

12 yıldır 2 oda 50 metrekare bir evde yaşadığını söyleyen Zeynel Yüksel "Rutubetli evde 3 tane çocuk büyütüyorum. Keşke bana buradan bir ev çıksa" şeklinde konuştu. Üsküdar'da oturduğunu belirten Zehra Kaşgar, "TOKİ'nin bu uygulaması çok güzel bir uygulama. Biz daha yeni evliyiz. 750 lira kira ödüyoruz. Kirada kaldığımız eve bayağı da bir tadilat yaptırdık. Kendi evimiz olsaydı. Onu istediğimiz gibi yaptırırdık. İnşallah çıkar. Ümitlerimizi bağladık" ifadelerini kullandı.

KONUTUN TESLİM TARİHİ

TOKİ Kayaşehir Konutlar sözleşme imzalama tarihinden itibaren 36 ay içerisinde teslim edilecek. Satış bedelleri KDV hariç bedeller olup, 3065 sayılı yasa kapsamında geçerli KDV oranı üzerinden Katma Değer Vergisi tutarı konutun teslimi öncesinde peşin tahsil edilecek, ayrıca vade sonuna kadar altı aylık artış dönemlerinin başında borç bakiyesine uygulanan artış tutarı üzerinden KDV tahsil edilecek. - İstanbul

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel TOKİ'nin 1500 Konutu İçin 103 Bin Kişi Başvurdu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençleri Zararlı Alışkanlıklardan Korumak İçin 3 Milyon Etkinlik Düzenledi
  12:44 Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençleri Zararlı Alışkanlıklardan Korumak İçin 3 Milyon Etkinlik Düzenledi

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, gençlerin başta madde bağımlılığı olmak üzere tüm zararlı alışkanlıklardan korunması amacıyla gençlik merkezlerinde, spor tesislerinde ve GSB yurtlarında yaklaşık 3 milyon etkinlik düzenledi. Bağımlılıkla Mücadele Eylem Planı (2018-2023) çerçevesinde gerçekleştirilen etkinliklere toplam 35 milyon 381 bin 462 genç katıldı. Ayrıca bakanlık bünyesinde görev yapan personele Bağımlılıkla Mücadele ve Farkındalık Eğitimi verildi.

 • Gönüllü Kadınlar, İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Destek Oluyor
  12:44 Gönüllü Kadınlar, İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Destek Oluyor

  Kayseri'de bir araya gelen gönüllü kadınlar, çini kursu ve İyilik Standı gibi etkinliklerden elde ettikleri gelirle ihtiyaç sahibi öğrencilere burs ve destek sağlıyor. Tohumluk Vakfı aracılığıyla Yahyalı ilçesindeki iki ortaokulda eğitim gören 115 kız çocuğuna burs ve spor malzemeleri desteği sağlandı. Ayrıca çini atölyesinde düzenlenen kursla kırsaldaki çocukların ihtiyaçları karşılandı.

 • Ağrı'da Kızılay Gönüllüleri Yetim Çocukları Geleceğe Hazırlıyor
  12:44 Ağrı'da Kızılay Gönüllüleri Yetim Çocukları Geleceğe Hazırlıyor

  Ağrı'da Türk Kızılay öncülüğünde faaliyet gösteren gönüllü üniversite öğrencileri, yetim çocuklara İngilizce ve matematik kursları düzenleyerek geleceğe hazırlık yapmalarını sağlıyor. Türk Kızılay Ağrı Şubesi'nin Yetim Destek Projesi kapsamında verilen eğitimlerle çocuklara burs ve çeşitli destekler de sağlanıyor. Ayrıca, sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlenerek çocukların psikososyal gelişimleri destekleniyor.

 • Edirne Ticaret Borsasında Buğdayın Kilogramı Rekor Fiyattan Satıldı
  12:44 Edirne Ticaret Borsasında Buğdayın Kilogramı Rekor Fiyattan Satıldı

  Edirne Ticaret Borsasında buğdayın kilogramı en yüksek 9,356 liradan satıldı. Borsada işlem gören diğer ürünler arasında ise ayçiçeği yer alıyor ve kilogramı 15,418 liradan satılıyor.

 • Malatya Ticaret ve Sanayi Odası, mücbir sebep süresinin uzatılmasını talep etti
  12:43 Malatya Ticaret ve Sanayi Odası, mücbir sebep süresinin uzatılmasını talep etti

  Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, deprem sonrası ortaya çıkan vergi yükünün altından kalkmanın imkansız olacağını belirterek, mücbir sebep süresinin en az 1 yıl daha uzatılmasını talep etti.

 • Düzce Belediye Meclisi Mart Ayı İlk Oturumunda Gündem Maddeleri Komisyonlara Havale Edildi
  12:42 Düzce Belediye Meclisi Mart Ayı İlk Oturumunda Gündem Maddeleri Komisyonlara Havale Edildi

  Düzce Belediye Meclisi Mart ayı ilk oturumunda 25 gündem maddesi görüşülerek komisyonlara havale edildi. İtfaiye Müdürlüğü Arama Kurtarma Ekibinin yurt dışı görevlendirmesi maddesi oy birliği ile kabul edildi.

 • Panama Dışişleri Bakanı: Panama Kanalı'nın trafiği artıyor
  12:42 Panama Dışişleri Bakanı: Panama Kanalı'nın trafiği artıyor

  Panama Dışişleri Bakanı Janaina Tewaney Mencomo, Süveyş Kanalı ve Kızıldeniz'de yaşanan sorunlar nedeniyle bazı firmaların rotasını değiştirerek Panama Kanalı'nı tercih ettiğini ve bu durumun Panama Kanalı'ndaki trafiği artırdığını belirtti. Mencomo ayrıca, Türkiye'nin kıtalar arası bir köprü rolü oynadığını ve Türkiye ile Panama arasındaki işbirliğinin geliştiğini vurguladı. Panama Dışişleri Bakanı, düzensiz göçmenlerin Panama'yı geçiş rotası olarak kullandığını ve Türkiye'nin bu konuda tecrübelerinden faydalanabileceklerini ifade etti.


Advertisement