Üniversite Öğrencileri Havran İçin Proje Hazırlayacak - Son Dakika
Güncel

Üniversite Öğrencileri Havran İçin Proje Hazırlayacak

Havran Belediyesi ile Beykent Üniversitesi arasında yapılan işbirliği protokü çerçevesinde üniversiteli öğrenciler tarafından ilçede meydan düzenlemesi ve çay deresi rekreasyon alanı projesi hazırlanacak.

16.10.2017 18:48
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Havran Belediyesi ile Beykent Üniversitesi arasında yapılan işbirliği protokü çerçevesinde üniversiteli öğrenciler tarafından ilçede meydan düzenlemesi ve çay deresi rekreasyon alanı projesi hazırlanacak.

Beykent Üniversitesi Mimarlık bölümünden 34 kişilik öğrenci grubu ve öğretim üyeleri Havran'da meydan düzenlemesi ve çay deresi rekreasyon alanı projelerini hazırlamak için çalışma başlattı.

Havran Kaymakamı Şeref Aydın, Belediye Başkanı Emin Ersoy ve Beykent Üniversitesi Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nevin Çekirge, öğrencilerle projelerini değerlendirdi.

Havran'ın tarihi zenginliklerini öğrencilere anlatan Ersoy, "İlçemizde yapacağınız çalışmalar sizlerin de bundan sonraki yaşamanızda iyi bir referans olacaktır." ifadelerini kullandı.

Kaymakam Şeref Aydın da belediye tarafından hazırlanan hediyeleri öğretim üyeleri ve öğrencilere takdim etti.

Beykent Üniversitesi öğrencileri, ilçedeki proje çalıymalarını iki gün boyunca sürdürecek.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Üniversite Öğrencileri Havran İçin Proje Hazırlayacak - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Kırklareli'nde Kaçak İçki Operasyonu: 6 Şüpheli Gözaltına Alındı
  14:11 Kırklareli'nde Kaçak İçki Operasyonu: 6 Şüpheli Gözaltına Alındı

  Kırklareli'nde düzenlenen operasyonda, kaçak içki ticareti yapıldığı bilgisi üzerine 6 şüpheli gözaltına alındı. Yapılan aramalarda, 21 litre kaçak içki, 41 kilogram tütün, 70 elektronik sigara likiti, 800 sigara paketleme kutusu ve 39 bin 96 makaron ele geçirildi. Gözaltındaki şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

 • Kamboçya'da yaşayan Ufuk Öntürk'ün cenazesi İzmir'e getirilecek
  14:09 Kamboçya'da yaşayan Ufuk Öntürk'ün cenazesi İzmir'e getirilecek

  Kamboçya'da yaşayan ve uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybeden Ufuk Öntürk'ün cenazesinin Dışişleri Bakanlığının girişimleriyle İzmir'e getirileceği belirtildi. Öntürk'ün ablası Yıldız Eyiçalış, Kamboçyalı yetkililerin cenazenin nakli için 15 bin dolar istemesiyle ikinci bir acı yaşadıklarını söyledi. Dışişleri Bakanlığı yetkilileriyle irtibat kurulduğu ve cenazenin gelecek hafta Türkiye'ye getirileceği bilgisi verildi.

 • Kırklareli Valisi Birol Ekici, Yeşilay Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı
  14:09 Kırklareli Valisi Birol Ekici, Yeşilay Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı

  Vali Ekici, madde bağımlılığının dünya genelinde ortak bir sorun haline geldiğini belirterek, zararlı alışkanlıkların aile bağlarını zayıflattığını ve ülke ekonomisine büyük kayıplar yaşattığını ifade etti. Bilinçli ve sağlıklı bir nesil oluşturma yolunda, tüm toplumun zararlı maddelere ulaşmayı önlemek için birlikte hareket etmesi gerektiğini vurguladı.

 • AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdulahat Arvas, Kentteki Gazetecilerle Buluştu
  14:09 AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdulahat Arvas, Kentteki Gazetecilerle Buluştu

  AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Abdulahat Arvas, kentte görev yapan gazetecilerle bir araya geldi. Arvas, beş yıllık milletvekilliği süresince kente yapılan hizmetlerden bahsederek, su sorunu, tarım ve madde bağımlılığı gibi konularda çözümler ürettiklerini belirtti. Arvas, kenti AK belediyecilikle buluşturmanın zamanının geldiğini ve projelerle halkın teveccühünü kazanmak istediğini ifade etti.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Madagaskar Cumhurbaşkanı Rajoelina ile görüştü
  14:06 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Madagaskar Cumhurbaşkanı Rajoelina ile görüştü

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye ile Madagaskar arasında ekonomi başta olmak üzere birçok işbirliği alanı bulunduğunu ve bunların geliştirilmesi için gayretlerin artarak devamının iki ülkenin de çıkarına olduğunu ifade etti.

 • Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile Elazığ Ticaret Borsası ortak meclis toplantısı düzenledi
  14:06 Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile Elazığ Ticaret Borsası ortak meclis toplantısı düzenledi

  Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile Elazığ Ticaret Borsası meclisleri, kentte üretim ve istihdamın artırılması, yeni proje ve yatırımların görüşülmesi amacıyla ortak meclis toplantısı düzenledi. Toplantıda, Elazığ'ın kalkınması için yapılan çalışmalar ve projeler ele alındı.

 • Dolandırıcı şebekesine operasyon: 21 şüpheli yakalandı
  14:05 Dolandırıcı şebekesine operasyon: 21 şüpheli yakalandı

  Denizli'de konteyner, ahşap ev ve römork gibi ürünlerin ilanlarını veren dolandırıcı şebekesine yönelik düzenlenen operasyonda 21 şüpheli yakalandı. Şebeke, mağdurlardan para alarak sahte fatura ve videolarla ürünün gönderildiğini söylüyordu.

 • Antalya Diplomasi Forumu'nda yerel yönetimlerin küresel stratejileri ele alındı
  14:05 Antalya Diplomasi Forumu'nda yerel yönetimlerin küresel stratejileri ele alındı

  Antalya Diplomasi Forumu (ADF) 2024'te düzenlenen "Küresel Meseleler İçin Yerel Yaklaşımlar" başlıklı panelde, yerel yönetimlerin küresel stratejileri güçlendirmek için üstlenebilecekleri rol ve yerel diplomasinin özellikle krizler, depremler, çatışma durumları gibi zorluklarla...

 • Manavgat'ta Kaybolan Engelli Kadın 12 Saat Sonra Bulundu
  14:04 Manavgat'ta Kaybolan Engelli Kadın 12 Saat Sonra Bulundu

  Antalya'nın Manavgat ilçesinde kaybolan engelli 56 yaşındaki Nevin Kaplan, 12 saatlik arama sonunda ayak izinden gittiği yön belirlenmek suretiyle ormanlık alanda bitkin bir şekilde bulundu. Nevin Kaplan, sağlık kontrolleri için hastaneye kaldırıldı.

 • Küreselleşmiş Dünyada Bilim ve Teknoloji Diplomasisi Paneli Antalya'da Düzenlendi
  14:03 Küreselleşmiş Dünyada Bilim ve Teknoloji Diplomasisi Paneli Antalya'da Düzenlendi

  Antalya Diplomasi Forumu'nda (ADF) düzenlenen 'Küreselleşmiş Dünyada Bilim ve Teknoloji Diplomasisin Rolü' başlıklı panelde yapay zeka gibi teknolojilerin diplomasi alanına uyarlanması, bilim ve teknolojinin kötü niyetli kullanımının önlenmesi ve gelişen teknolojilerin küresel ölçekte nasıl daha iyi yönetilebileceğine ilişkin konular ele alındı.


Advertisement