Viranşehir'de Engelli Vatandaş Yardım Bekliyor - Son Dakika
Güncel

Viranşehir'de Engelli Vatandaş Yardım Bekliyor

Viranşehir\'de Engelli Vatandaş Yardım Bekliyor

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde yaşayan 40 yaşındaki engelli vatandaş İbrahim Akay, engelli olması nedeniyle çalışamadığı için mağdur olduğunu, yetkililerden yardım beklediğini söyledi.

27.02.2014 11:14

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde yaşayan 40 yaşındaki engelli vatandaş İbrahim Akay, engelli olması nedeniyle çalışamadığı için mağdur olduğunu, yetkililerden yardım beklediğini söyledi.

Viranşehir ilçesinde ikamet eden engelli vatandaş İbrahim Akay (40), eşi ile 3 çocuğuna bakmakta zorluk çektiğini ifade etti. Eşinin dilsiz ve sağır olduğunu belirten, Akay, "Ayda 400 lira kira parası ödüyorum. 3 çocuğuma bakmak zorundayım. Sigortadan ayda bin TL alıyorum. Bunun yarısı kiraya gidiyor. Çocuklarıma bakamaz duruma geldim. Ben engelliyim, daha önce koltuk değnekleriyle yürüyordum. Fakat bir kaza geçirdim ve şu an yürüyemez hale geldim. Bu nedenle kimse bana bakamıyor. Artık beni birileri görsün. Eşim sağır ve dilsiz, çocuğumun yardımıyla dışarı çıkabiliyorum. Yetkililerden yardım bekliyorum" diye konuştu. - ŞANLIURFA

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Viranşehir'de Engelli Vatandaş Yardım Bekliyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement