Yalova'da Engellilerin Diş Eziyeti Devam Ediyor - Son Dakika
Güncel

Yalova'da Engellilerin Diş Eziyeti Devam Ediyor

Yalova\'da Engellilerin Diş Eziyeti Devam Ediyor

Yalova Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde engellilerin il dışına sevk edilmesi durumu halen devam ediyor.

12.12.2012 17:59

Yalova Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde engellilerin il dışına sevk edilmesi durumu halen devam ediyor. Engelli hastalar anestezi uzmanı olmadığı iddiasıyla il dışına sevk ediliyor.

Yeni Yaşam Engelliler Derneği Başkanı Murat Arslanhan, Yalova'da engelliye hizmet eden okullar ve özel merkezlerin aile birliği başkanlarıyla Yalova İl Sağlık Müdürü Ali Daştan'ı ziyaret etti. Yalova Sağlık Kompleksi içindeki makamında konuklarını ağırlayan Daştan, engelli ailelerinin sıkıntılarını dinledi. Başkan Arslanhan hastanede çocuk psikiyatrisi ve çocuk nörolojisi eksikliğini yaşadıklarını belirtti. Daştan ise mevzuata göre 200 yataklı bir hastanede bu branşlarda doktorların olmadığını dile getirdi. Daştan, bu kadroların eğitim araştırma ve üniversite hastanelerinde bulunduğuna dikkat çekti.

Arslanhan, hastanede giden engelli çocukların sürekli olarak sevk edildiğini dile getirerek, "Pansuman için dahi çocuk engelli olduğunda sevk veriliyor. Doktorların bir önyargısı mı var? Daha sonra sevk edilen hastane de engelli ailelerine 'Bunun için mi sevk edildiniz?' diyorlar" dedi.

Daştan ise, "Basit bir vakayı sevk ediyorlarsa yanlış. Böyle yapıyorlarsa bir yaptırım olmalı. Şikayet edeceksiniz. O zaman gereken yapılır. Normal bir pansuman için sevk edilmez. Çok garip bir şey. Dilekçe yazıp şikayet ederseniz gerekeni yaparız" diye konuştu.

Arslanhan, daha önce de gündeme gelen Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yetkililerinin tüm engelli hastaları çevre illere sevk etmesi durumunun devam ettiğini söyledi. Arslanhan, "Halen sevkler devam ediyor. Elimizde sevk belgeleri var. Sizin yazınızın olmasına rağmen halen sevkler devam ediyor. Hala neden böyle yapıyorlar anlamış değiliz. 'Kurumumuzda anestezi uzmanı olmadığından sevk edilmiştir' ibaresiyle sevkler yapılıyor" dedi.

Bu konuda hassas olduklarını kaydeden Daştan, "Buna binaen şikayet dilekçesi yazarsanız soruşturma açarız. Hastaneler Birliği Genel Sekreteri'ne de bu konuyu iletin. Bu konu beni rahatsız etti" ifadesini kullandı. - YALOVA

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Yalova'da Engellilerin Diş Eziyeti Devam Ediyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement