Yasemin Öğretmenin Organlarıyla Hayata Bağlandılar - Son Dakika
Güncel

Yasemin Öğretmenin Organlarıyla Hayata Bağlandılar

Yasemin Öğretmenin Organlarıyla Hayata Bağlandılar

Çanakkale'nin Çan İlçesi'nde İbrahim Bodur Anadolu Lisesi'nde İngilizce Öğretmeni olarak görev yaparken, geçirdiği beyin kanaması sonucu beyin ölümü gerçekleşen 40 yaşındaki Yasemin Gül'ün bağışlanan böbrekleri ve karaciğeri, Bursa'daki 3 hastaya hayat verdi.

11.01.2012 13:15
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Çanakkale'nin Çan İlçesi'nde İbrahim Bodur Anadolu Lisesi'nde İngilizce Öğretmeni olarak görev yaparken, geçirdiği beyin kanaması sonucu beyin ölümü gerçekleşen 40 yaşındaki Yasemin Gül'ün bağışlanan böbrekleri ve karaciğeri, Bursa'daki 3 hastaya hayat verdi. Bağışlanan organlarından kalbi de Ankara'ya gönderilen Yasemin öğretmenin böbreği ile sağlığına kavuşacak olan 3 aylık evli Yasemin Özdemir, ilk iş olarak eşi Hüseyin Özdemir'le balayına çıkacak.

Çanakkale'nin Çan İlçesi'nde geçen cuma günü beyin kanaması geçiren ve kaldırıldığı Çan Devlet Hastanesi'nde pazartesi günü beyin ölümü gerçekleşen İngilizce öğretmeni Yasemin Gül'ün organları, ailesi tarafından bağışlandı. Yasemin Gül'ün böbrekleri ve karaciğeri, nakil bekleyen hastalar için Bursa'ya getirildi. Yasemin öğretmenin böbreklerinden biri kendisiyle aynı adı taşıyan ev kadını 22 yaşındaki Yasemin Özdemir'e, diğer böbreği işçi emeklisi 53 yaşındaki Remzi Öztürk'e, karaciğeri ise yine işçi emeklisi olan Nihat Kali'ya başarılı bir operasyonla nakledildi. Yasemin Özdemir'in ve Nihat Kali'nin ameliyatları Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde gerçekleştirilirken, diğer böbrek nakli ameliyatı ile Bursa Acıbadem Hastanesi'nde başarıyla yapıldı.

BALAYINA ÇIKACAKLAR

Yasemin öğretmenin böbreği sağlığına kavuşacak olan Yasemin Özdemir'in eşi Hüseyin Özdemir, 3 ay önce evlendiklerini söyleyerek, eşinin rahatsızlığı nedeniyle balayına gidemediklerini belirtti. Özdemir, "Eşim Karadeniz turu istiyordu. Böbrek nakli ile bu isteğini taburcu olunca yerine getireceğiz. Baharda gezmek için Karadeniz'e gideceğiz" dedi.

Bu arada geçirdiği beyin kanaması sonucu ölen Yasemin Gül'ün, tüp bebek yöntemiyle hamile kalıp 20 ay önce oğlu Tahsin Mert'i dünyaya getirmişti. - Bursa/ Osmangazi

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Yasemin Öğretmenin Organlarıyla Hayata Bağlandılar - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • AK Parti Kayseri İl Başkanlığı, çevre ve görüntü kirliliğine neden olan siyasi görsellerin kaldırılması için başvuruda bulundu
  20:57 AK Parti Kayseri İl Başkanlığı, çevre ve görüntü kirliliğine neden olan siyasi görsellerin kaldırılması için başvuruda bulundu

  AK Parti Kayseri İl Başkanlığı, 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri için kentte yasal olmayan bölgelerde çevre ve görüntü kirliliğine neden olan tüm siyasi görsellerin kaldırılması için seçim kuruluna dilekçe verdi. Dilekçede, trafik lambaları, trafik işaret panoları, köprü, üst geçit ayakları ve altları ile tramvay güzergahında bulunan tüm görsel, afiş ve brandaların kaldırılması talep edildi.

 • Ankara'da öğrencilere suçtan korunma eğitimi verildi
  20:57 Ankara'da öğrencilere suçtan korunma eğitimi verildi

  Ankara İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Akyurt ilçesinde bulunan okullarda öğrencilere jandarmanın görevleri hakkında bilgi vererek, suçtan korunma eğitimi verdi. Eğitim kapsamında siber güvenlik, farkındalık ve kişisel güvenlik tedbirleri de anlatıldı.

 • Eski Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak, teslim oldu
  20:47 Eski Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak, teslim oldu

  Kahramanmaraş merkezli depremlerde yıkılan bir binaya ilişkin hakkında dava açılan ve duruşmada tahliye edildikten sonra yapılan itiraz üzerine hakkında yakalama kararı verilen eski Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak, Tarsus Adliyesi'ne teslim oldu. Kavak, hakkındaki suçlamaları kabul etmedi ve mahkeme heyeti tarafından tutuklanmasına karar verildi.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Emeklilere sendikalaşmak, hak aramak anayasal güvencedir
  20:47 CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Emeklilere sendikalaşmak, hak aramak anayasal güvencedir

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Kırklareli'nde düzenlenen halk buluşmasında emeklilere seslenerek sendikalaşmanın ve hak aramanın anayasal güvence olduğunu belirtti. Özel, ayrıca belediye başkan adayı Mehmet Siyam Kesimoğlu'na destek istedi ve bağımsız aday Serdar Türker'i eleştirdi.

 • Tayland'da Hamile Kadın Aracın Arka Koltuğunda Doğum Yaptı
  20:41 Tayland'da Hamile Kadın Aracın Arka Koltuğunda Doğum Yaptı

  Tayland'ın Ayutthaya eyaletinde bir sürücü, sancı çeken hamile kadına yardım etmek üzere aracına aldı. Hamile kadın, hastaneye 300 metre kala aracın arka koltuğunda doğum yaptı. Doğum anları bir yolcu tarafından kaydedilirken, anne ve bebeğe ilk müdahale hastanenin önünde gerçekleştirildi. Anne ve bebeğin sağlık durumları iyi olduğu belirtilirken, sürücü tanımadığı kadına maddi yardımda bulundu.

 • Samsun'da muhtar adaylarının tanıtım afişleri koparıldı
  20:41 Samsun'da muhtar adaylarının tanıtım afişleri koparıldı

  Samsun'un Atakum ilçesinde İncesu Yalı Mahallesi'nde muhtar adaylarının kendilerini tanıtmak amacıyla astıkları afişler, kimliği belirsiz kişiler tarafından koparıldı. Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde afişlerin asıldığı yere gelen kişilerin afişleri yerlerinden kopartarak araçlarına koyma anları yer aldı. Muhtar adayları, yapılan bu eylemleri kınayarak seçim sürecinin sevgi ve saygı çerçevesinde devam etmesini istedi.

 • Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün İkinci Başkanı Hüseyin Yücel ile Nurşah Adalı Düğün Töreniyle Evlendi
  20:39 Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün İkinci Başkanı Hüseyin Yücel ile Nurşah Adalı Düğün Töreniyle Evlendi

  Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün ikinci başkanı Hüseyin Yücel ile Nurşah Adalı, iş, eğitim ve spor dünyasından isimlerin katıldığı bir düğün töreniyle hayatlarını birleştirdi. İstanbul'da gerçekleşen törene, çiftin aile üyeleri ve Beşiktaş yönetimi tam kadro katıldı. Nikah şahitliklerini devlet sanatçısı Ümit Tokcan ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Hasan Arat yaptı. Gecede kokteyl, nikah töreni ve yemek gibi etkinlikler düzenlendi.


Advertisement