Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Güzelhisar haberleri, Güzelhisar son dakika, son dakika Güzelhisar

Son Dakika Güzelhisar Haberleri

Son dakika Güzelhisar haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son güzelhisar haberleri anında burada.


 • 02.12.2023 02 Ara 16:46 Mehmet Evren Karaköse Efeler Belediye Meclis Üyeliği için aday adayı oldu

  Mehmet Evren Karaköse Efeler Belediye Meclis Üyeliği için aday adayı oldu Aydınlı iş insanı Mehmet Evren Karaköse, 2024 yılında yapılacak olan yerel seçimler öncesi Efeler Belediye Meclis Üyeliği için aday adaylığı başvurusunda bulundu. Karaköse, hizmet için çalışmaya hazır olduklarını belirterek, 'İşimiz Aydın, gücümüz Aydın' ilkesiyle çalışacaklarını ifade etti.

 • 30.11.2023 30 Kas 13:06 Hikmet Yalım Halıcı: "Onların Mahkumlarına Verdiği Değer Kadar Bile Burada Öğrenciye Değer Verilmiyor"

  Hikmet Yalım Halıcı: 'Onların Mahkumlarına Verdiği Değer Kadar Bile Burada Öğrenciye Değer Verilmiyor' CHP Isparta Milletvekili Hikmet Yalım Halıcı, “Bu elimdeki fotoğraf AKP’nin Ankara’daki bir KYK yurdundan. 8 kişilik hapishane hücresi gibi. Özel alan yok, çalışma masası, tuvalet falan hiçbir şey yok. Bir de bu fotoğrafa bakın. Bu görüntüdeki oda İsveç’te sıradan bir hapishane. Tek kişilik oda, hijyenik bir alan ve çalışma masası bile var. Aradaki fark maalesef bu. Lafta ‘dünya lideriyiz’ ama ‘bizi kıskanıyor’ dediğiniz Avrupa’da mahkumlara verilen odaya bakın; bir de geleceğimiz olan üniversite öğrencilerine verilen hapishane gibi yurtlara bakın. Onların mahkumlarına verdiği değer kadar bile burada öğrenciye değer verilmiyor” dedi.

 • 26.11.2023 26 Kas 20:14 Aydın'da alkollü sürücü park halindeki araçlara çarptı

  Aydın'da alkollü sürücü park halindeki araçlara çarptı Aydın'ın Efeler ilçesinde alkollü olduğu iddia edilen bir sürücü, park halindeki araçlara çarptıktan sonra otomobili ters döndü. Şans eseri yaralanma olmazken, polislere zor anlar yaşattı.

 • 26.11.2023 26 Kas 20:08 Aydın'da öğrenci yurdunda asansör kazası: Bilirkişi raporu tamamlandı

  Aydın'da öğrenci yurdunda asansör kazası: Bilirkişi raporu tamamlandı Aydın'ın Efeler ilçesindeki öğrenci yurdunda meydana gelen asansör kazasında bir kişi hayatını kaybetmişti. Bilirkişi raporuna göre, kazada asansörde bakım faaliyetlerini gerçekleştiren firma asli kusurlu bulundu.

 • 26.11.2023 26 Kas 19:06 Asansör faciasında hayatını kaybeden Zeren Ertaş'ın ölümüne ilişkin bilirkişi raporu hazırlandı

  Asansör faciasında hayatını kaybeden Zeren Ertaş'ın ölümüne ilişkin bilirkişi raporu hazırlandı Aydın'da üniversite öğrencisi 22 yaşındaki Zeren Ertaş'ın ölümüyle sonuçlanan yurt binasındaki asansör kazasına ilişkin bilirkişi raporu hazırlandı. Rapora göre asansörde bakım faaliyetlerini gerçekleştiren firmanın, kabin kattan belirli mesafe uzaklaştığında hareketsiz kalmasını sağlayan emniyet düzeneğini (UCM) iptal etmesi nedeniyle ölümlü kazanın yaşanmasında asli kusurlu olduğu belirtildi.

 • 26.11.2023 26 Kas 11:39 Aydın'da Asansör Kazası: Bilirkişi Raporunda Firma Asli Kusurlu

  Aydın'da Asansör Kazası: Bilirkişi Raporunda Firma Asli Kusurlu Aydın'da bir üniversite öğrencisinin hayatını kaybettiği yurt binasındaki asansör kazasına ilişkin bilirkişi raporunda, asansörde bakım faaliyetlerini gerçekleştiren firmanın emniyet düzeneğini iptal etmesi nedeniyle asli kusurlu olduğu belirtildi. Rapor ayrıca asansörün tasarım, montaj ve piyasaya arzını gerçekleştiren firmanın da tali kusurlu olduğunu ortaya koydu.

 • 18.11.2023 18 Kas 17:17 Üniversite öğrencisi Zeren Ertaş'ın hayatını kaybettiği asansör faciasında bir şüpheli daha tutuklandı

  Üniversite öğrencisi Zeren Ertaş'ın hayatını kaybettiği asansör faciasında bir şüpheli daha tutuklandı Aydın'da Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu'ndaki asansör kazasına ilişkin soruşturma kapsamında asansör firmasında görevli mühendis de tutuklandı. Olayda hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Zeren Ertaş'ın ölümüyle ilgili tutuklu sayısı 4'e yükseldi.

 • 18.11.2023 18 Kas 00:21 Aydın'da öğrenci yurdunda asansör kazası: Tutuklu sayısı 3'e yükseldi

  Aydın'da öğrenci yurdunda asansör kazası: Tutuklu sayısı 3'e yükseldi Aydın'ın Efeler ilçesinde bir öğrenci yurdunda meydana gelen asansör kazasında bir kişi hayatını kaybetmiş, olayla ilgili olarak firmanın mühendisi de tutuklanmıştır. Tutuklu sayısı 3'e çıkmıştır.

 • 17.11.2023 17 Kas 22:55 Aydın'da asansör kazasında öğrencinin ölümüyle sonuçlanan olayda mühendis tutuklandı

  Aydın'da asansör kazasında öğrencinin ölümüyle sonuçlanan olayda mühendis tutuklandı Aydın'da Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu'ndaki asansör kazasına ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan mühendis R.H.A. tutuklandı. Olayda hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Zeren Ertaş'ın ardından asansör firması yetkilileri de tutuklanmıştı.

 • 16.11.2023 16 Kas 11:57 Aydın'da Yurtlar Arası Satranç Turnuvası Gerçekleştirildi

  Aydın'da Yurtlar Arası Satranç Turnuvası Gerçekleştirildi Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Yurtlar Arası Satranç Turnuvası'nda 44 öğrenci, stratejilerini sergiledi. Bayanlar ve erkekler kategorisinde yapılan turnuvada başarılı olan öğrenciler madalyalarını aldı.

 • 14.11.2023 14 Kas 19:04 Aydın Büyükşehir Belediyesi, Zeren Ertaş'ın adını yaşatacak

  Aydın Büyükşehir Belediyesi, Zeren Ertaş'ın adını yaşatacak Aydın Büyükşehir Belediyesi, Güzelhisar KYK Kız Öğrenci Yurdu'nda yaşanan asansör kazası sonucu hayatını kaybeden Zeren Ertaş'ın adını Işıklı Mahallesi'nde bulunan yola verme kararı aldı. Başkan Çerçioğlu, kazada hayatını kaybeden Zeren Ertaş'ı anmak için bu adımı attıklarını belirtti.

 • 13.11.2023 13 Kas 21:45 KYK yurdundaki asansör kazasında tutuklu sayısı 2'ye çıktı

  KYK yurdundaki asansör kazasında tutuklu sayısı 2'ye çıktı Aydın'da, Kredi ve Yurtlar Kurumu Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu'nda meydana gelen asansör kazasında hayatını kaybeden Zeren Ertaş'ın sıkışmasıyla ilgili soruşturma devam ediyor. Asansör firması ortağı Mustafa Büyükyapıcı'nın tutuklanmasının ardından bugün gözaltına alınan 4 şüpheliden Halil Tunca da tutuklandı.

 • 13.11.2023 13 Kas 19:53 Aydın'da asansör kazasıyla ilgili tutuklanan şüpheli sayısı 2'ye yükseldi

  Aydın'da asansör kazasıyla ilgili tutuklanan şüpheli sayısı 2'ye yükseldi Aydın'da, Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu'ndaki asansör kazasında hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Zeren Ertaş'ın ölümüyle ilgili soruşturma devam ediyor. Soruşturma kapsamında asansör firması sahibi H.T'nin de aralarında olduğu 4 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Tutuklanan şüpheli sayısı 2'ye yükseldi.

 • 03.11.2023 03 Kas 16:11 Zeren Ertaş'ın adı Koçarlı'da yaşatılacak

  Zeren Ertaş'ın adı Koçarlı'da yaşatılacak Aydın KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu'ndaki asansör kazasında hayatını kaybeden Zeren Ertaş'ın adı, Koçarlı ilçesindeki Yüzüncü Yıl Sosyal Tesisleri'nde yaşatılacak.

 • 03.11.2023 03 Kas 13:22 Bakan Bak: Öğrencilerimizin yüzde 96'sı yurtlarımıza yerleşti

  Bakan Bak: Öğrencilerimizin yüzde 96'sı yurtlarımıza yerleşti GENÇLİK ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, "Bu yıl başvuran öğrencilerimizin yüzde 96'sı yurtlarımıza yerleşti.

 • 03.11.2023 03 Kas 11:19 Gençlik ve Spor Bakanı Bak: "Aydın Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu'nun asansörlerinin son bakım tarihi ise 16 Ekim 2023'tür."

  Gençlik ve Spor Bakanı Bak: 'Aydın Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu'nun asansörlerinin son bakım tarihi ise 16 Ekim 2023'tür.' Gençlik ve Spor Bakanı Bak: "Aydın Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu'nun asansörlerinin son bakım tarihi ise 16 Ekim 2023'tür.

 • 03.11.2023 03 Kas 11:19 Gençlik ve Spor Bakanı Bak: "Asansör kazası ile ilgili sorumlular tüm sorumlular hesap verecek. Asansörlere karekod koyacağız."

  Gençlik ve Spor Bakanı Bak: 'Asansör kazası ile ilgili sorumlular tüm sorumlular hesap verecek. Asansörlere karekod koyacağız.' Gençlik ve Spor Bakanı Bak: "Asansör kazası ile ilgili sorumlular tüm sorumlular hesap verecek.

 • 03.11.2023 03 Kas 11:11 Gençlik ve Spor Bakanı Bak: "Bakanlığımız için öngörülen 2024 yılı bütçe ödeneğinin toplam 171 milyar 30 milyon 724 bin TL olmuştur."

  Gençlik ve Spor Bakanı Bak: 'Bakanlığımız için öngörülen 2024 yılı bütçe ödeneğinin toplam 171 milyar 30 milyon 724 bin TL olmuştur.' Gençlik ve Spor Bakanı Bak: "Bakanlığımız için öngörülen 2024 yılı bütçe ödeneğinin toplam 171 milyar 30 milyon 724 bin TL olmuştur.

 • 03.11.2023 03 Kas 10:55 Gençlik ve Spor Bakanı Bak: KYK yurtlarında asansörlerimize karekod koyacağız

  Gençlik ve Spor Bakanı Bak: KYK yurtlarında asansörlerimize karekod koyacağız Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, KYK yurdunda arızalanan asansörün düşmesi sonucu Zeren Ertaş isimli öğrencinin hayatını kaybetmesiyle ilgili konuştu. Yeni bir uygulamaya geçileceğini söyleyen Bak, "Tesislerimizdeki asansörlerimize bir karekod koyacağız. Dileyen herkes o karekodu okutarak asansörün tüm bakım sürecini ve takvimini görebilecek. Acı hepimizin acısıdır. Evlat hepimizin evladıdır." ifadelerini kullandı.

 • 02.11.2023 02 Kas 11:32 Lale Karabıyık: "Şu An İzlenen; Eğitimin İçeriğinin Bilimden, Cumhuriyetin Temel Değerlerinden Uzaklaştırılmasıdır.

  Lale Karabıyık: 'Şu An İzlenen; Eğitimin İçeriğinin Bilimden, Cumhuriyetin Temel Değerlerinden Uzaklaştırılmasıdır. CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, “Şu an izlenen; eğitimde liyakatten uzak kadrolaşma, eğitimin kamusal niteliğinin zayıflatılması, eğitimin içeriğinin bilimden, cumhuriyetin temel değerlerinden uzaklaştırılmasıdır. Eğitim sistemimiz ikinci yüzyıla, milli olma özelliğini; bilimsel, laik ve kamusal niteliklerini kaybederek, plansızlığa terk edilerek, okulların ihtiyaç duyduğu personel ve eğitim için gerekli donanımlarını tam karşılayamayarak, çocuklarımızı koruyamayarak, okulda beslenmesini sağlayamayarak, evde ve okulda çağın gereği teknolojiyi sunamayarak, mesleki eğitim adı altında çocuk emeğini sömürerek, açık öğretim adıyla çocukları okuldan uzaklaştırarak, onlara nitelikli okul kapılarını, hazırlanması pahalı ve acımasız rekabete dayanan merkezi sınavlarla açarak, eğitimin yükünü velilere yıkarak, öğretmenleri itibarsızlaştırarak, yükseköğretimde gençlerine nitelikli barınma imkanı sunmayarak, eğitim ile istihdam arasındaki bağı koparak, içinde yer aldığımız dünyada okuma-anlama, sayısal ve fen becerilerinde ortalamanın altında kalarak girmektedir. Sonuç olarak, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında, eğitim sistemimiz geleceğimiz açısından en önemli problem alanı haline gelmiştir” dedi.

 • 02.11.2023 02 Kas 10:22 Koçarlı Belediye Başkanı Zeren Ertaş'ın adını parkta yaşatacak

  Koçarlı Belediye Başkanı Zeren Ertaş'ın adını parkta yaşatacak Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, Aydın KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu'ndaki asansör kazasında hayatını kaybeden Zeren Ertaş'ın adının ilçedeki hizmete kazandırdıkları Yüzüncü Yıl Parkı'nda yaşatacaklarını açıkladı.

 • 01.11.2023 01 Kas 18:27 TBMM Genel Kurulunda Gündeme İlişkin Grup Önerileri Kabul Edilmedi

  TBMM Genel Kurulunda Gündeme İlişkin Grup Önerileri Kabul Edilmedi TBMM Genel Kurulunda Saadet Partisi, İYİ Parti, HEDEP ve CHP'nin gündeme ilişkin grup önerileri kabul edilmedi. Öneriler arasında beyin göçü, TRT'nin yayın politikası, üniversite öğrencilerinin yaşadığı sorunlar ve KYK yurtları konuları yer alıyordu. CHP Milletvekili Bülent Tezcan, KYK yurtlarında yaşanan asansör kazalarına dikkat çekerek, devletin bu sorunlara çözüm bulmasını istedi. Saadet Partisi ve İYİ Parti ise yöneticilerin sorumluluğunu yerine getirmemesi durumunda yaşanan olayları cinayet olarak nitelendirdi. Önerilerin kabul edilmemesinin ardından kentsel dönüşümle ilgili bir kanun teklifi görüşülmeye başlandı.

 • 01.11.2023 01 Kas 14:42 Saadet Partisi TBMM Grup Toplantısı

  Saadet Partisi TBMM Grup Toplantısı Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, "İsrail'e giden petrolü, lojistik sağlayan her şeyi kesin, İsrail'e hava sahasını kapatın.

 • 30.10.2023 30 Eki 17:07 CHP İzmir İl Başkanlığı'ndan Kyk Tepkisi: "Bir Hayat Sönüp Gitmişken İktidardan Kimse Utanmamış, Sıkılmamış ve Gereğini Yapmamıştır"

  CHP İzmir İl Başkanlığı'ndan Kyk Tepkisi: 'Bir Hayat Sönüp Gitmişken İktidardan Kimse Utanmamış, Sıkılmamış ve Gereğini Yapmamıştır' CHP İzmir İl Başkanlığı, Aydın Efeler’de Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı kız öğrenci yurdunda üniversite öğrencisi Zeren Ertaş’ın ölümü ve 15 öğrencinin yaralanmasıyla sonuçlanan asansör kazasıyla ilgili açıklama yaptı.  CHP İzmir İl Sekreteri Avukat Özlem Ünsal, “İktidarda tek bir görevden alma veya onurlu bir istifa yok. Bir hayat sönüp gitmişken iktidardan kimse utanmamış, sıkılmamış ve gereğini yapmamıştır. Zeren’in ailesini, bu yurtlarda korku içinde yaşayan öğrencilerimizi, üzülen ve kahrolan tüm anne ve babaları da inciten, öfkelendiren tavır budur” dedi.

 • 30.10.2023 30 Eki 13:43 Aydın'da Asansör Kazası: Kamu Güvenliği Tartışması Yeniden Gündemde

  Aydın'da Asansör Kazası: Kamu Güvenliği Tartışması Yeniden Gündemde Aydın'da bir öğrencinin hayatını kaybettiği asansör kazası, kamu kullanımına açık toplu yaşam alanlarındaki güvenlik sorunlarını tekrar gündeme getirdi. Makine Mühendisleri Odası Denizli Şube Başkanı Cüneyt İyiol, kazanın özelleştirmenin ve eksik bakımın sonucu olduğunu belirtti.

 • 29.10.2023 29 Eki 20:06 İmamoğlu: Aydın'da Kyk Yurdu'ndaki Asansör Kazasında Yaşamını Yitiren Zeren Ertaş'ın Adı Kadıköy'deki İbb Yurdunda Yaşayacak

  İmamoğlu: Aydın'da Kyk Yurdu'ndaki Asansör Kazasında Yaşamını Yitiren Zeren Ertaş'ın Adı Kadıköy'deki İbb Yurdunda Yaşayacak İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), önceki dönemde İBB lojmanı olarak tasarlanan, ardından bir vakfa yurt olarak tahsis edilen ve hukuki girişimlerle boşaltılan binayı depreme karşı güçlendirip kız yurdu olarak bugün hizmete açtı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Aydın’da KYK yurdunda yaşanan asansör kazasında yaşamını yitiren Zeren Ertaş’ın ailesine taziye ziyaretinde bulunduğunu aktararak, “Çok büyük acı yaşayan bir anne ve babanın yanındaydım. Onlardan müsaade aldım. Annemiz ve babamız kırmadılar, kabul ettiler. İnşallah burada, birkaç hafta içerisinde bu acıyı yaşayan ailemizin, o güzel evladının, genç hemşehrimizin ismini yaşatacağız” dedi.

 • 28.10.2023 28 Eki 11:52 Artvin Çoruh Üniversitesi Öğrencileri, Asansör Kazasını Protesto Etti

  Artvin Çoruh Üniversitesi Öğrencileri, Asansör Kazasını Protesto Etti Artvin Çoruh Üniversitesi öğrencileri, Aydın Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu'ndaki asansör kazasında hayatını kaybeden Zeren Ertaş'ın ölümünü protesto etmek için bir araya geldi. Öğrenciler, yurdun önünde toplanarak sloganlar attılar.

 • 28.10.2023 28 Eki 11:46 Üniversite Öğrencileri Asansör Faciasını Protesto Etti

  Üniversite Öğrencileri Asansör Faciasını Protesto Etti Bilecik'teki üniversite öğrencileri, Aydın KYK yurdunda yaşanan asansör faciasını protesto etti. Öğrenciler, olayın soruşturulmasını ve suçluların görevden alınmasını talep etti. Ayrıca, gençlerin yaşadığı sorunlara dikkat çekerek, bu sefalet sistemine karşı mücadele edeceklerini vurguladılar.

 • 28.10.2023 28 Eki 00:04 KYK Yurtlarında Arıza Sonucu Ölüm: Öğrencilerden Tepki Yürüyüşü

  KYK Yurtlarında Arıza Sonucu Ölüm: Öğrencilerden Tepki Yürüyüşü Kocaeli'nin İzmit ilçesinde bulunan KYK yurtlarında kalan öğrenciler, Aydın'da arıza yapan asansörde sıkışarak yaşamını yitiren Zeren Ertaş için tepki yürüyüşü düzenledi. Öğrenciler, insan onuruna uygun koşullar talep etti.

 • 27.10.2023 27 Eki 23:34 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Zeren Ertaş'ın ailesine taziye telefonu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Zeren Ertaş'ın ailesine taziye telefonu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aydın Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu'nda arızalanan asansörün düşmesi sonucu yaşamını yitiren üniversite öğrencisi Zeren Ertaş'ın acılı babası Akın Ertaş ile telefonda görüşerek, taziyede bulundu.

 • 27.10.2023 27 Eki 23:31 KYK'nın öğrenci yurdunda yaşanan ölüm İstanbul'da protesto edildi

  KYK'nın öğrenci yurdunda yaşanan ölüm İstanbul'da protesto edildi Aydın'daki KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu'nda meydana gelen asansör kazası sonucu hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Zeren Ertaş'ın ölümü, İstanbul'da Kadıköy İskelesi'nde yapılan bir eylemle protesto edildi. Öğrenciler, adalet taleplerini dile getirerek KYK'yı sorumlu tuttu ve güvenli barınma hakkı için mücadele edeceklerini vurguladı.

 • 27.10.2023 27 Eki 22:38 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Zeren Ertaş'ın ailesine taziye telefonu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Zeren Ertaş'ın ailesine taziye telefonu Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Zeren Ertaş'ın ailesine taziye telefonuCUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Aydın Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu'nda arızalanan asansörün düşmesi sonucu yaşamını yitiren üniversite öğrencisi Zeren Ertaş'ın acılı babası Akın Ertaş ile telefonda görüşerek taziyede bulundu.

 • 27.10.2023 27 Eki 21:51 Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Öğrencileri Asansör Kazasını Protesto Etti

  Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Öğrencileri Asansör Kazasını Protesto Etti Aydın Adnan Menderes Üniversitesi öğrencileri, Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu'nda meydana gelen asansör kazasında hayatını kaybeden Zeren Ertaş'ı ve yaralanan diğer öğrencileri bugün protesto etti. Öğrenciler, Aydın Kent Meydanı'nda oturma eylemi düzenleyerek 'Verdiğiniz yorgan kefen oldu' pankartı taşıdılar.

 • 27.10.2023 27 Eki 17:42 Aydın'da asansör kazasında öğrenci ölümüne ilişkin ilk tutuklama

  Aydın'da asansör kazasında öğrenci ölümüne ilişkin ilk tutuklama Aydın'da, KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu'nda arızalanan asansörün düşmesi sonucu üniversite öğrencisi Zeren Ertaş'ın ölümüne ilişkin bir asansör firmasının yetkilisi tutuklandı.

 • 27.10.2023 27 Eki 15:36 İstanbul Üniversitesi Öğrencileri Aydın'daki Asansör Kazası İçin Eylem Yaptı

  İstanbul Üniversitesi Öğrencileri Aydın'daki Asansör Kazası İçin Eylem Yaptı İstanbul Üniversitesi öğrencileri, Aydın'da meydana gelen asansör kazasında hayatını kaybeden Zeren Ertaş için eylem düzenledi. Öğrenciler, kazanın ihmaller zinciri sonucu gerçekleştiğini ve sorumluların cezalandırılmasını talep etti.

 • 27.10.2023 27 Eki 15:27 Emniyet müdür yardımcısının çaresiz kaldığı an! Protesto için toplanan gençleri dağıtırken kalabalıktan can alıcı bir soru geldi

  Emniyet müdür yardımcısının çaresiz kaldığı an! Protesto için toplanan gençleri dağıtırken kalabalıktan can alıcı bir soru geldi KYK yurdundaki asansör kazasında üniversite öğrencisi Zeren Ertaş'ın hayatını kaybetmesinin ardından ülke genelinde öğrenciler sokaklara indi. Aydın'da da bir grup genç yürüyüş yapmak istedi ancak il emniyet müdür yardımcısı, ekiplere talimat vererek engel olmak istedi. Bu esnada kalabalık içerisinden bir genç ''Sizin çocuğunuz ölseydi aynı şeyi yapacak mıydınız?'' sorusunu yöneltince ortam bir anda buz kesti.

 • 27.10.2023 27 Eki 13:30 Sinop KYK Yurdu Öğrencileri Aydın'daki Asansör Faciasını Protesto Etti

  Sinop KYK Yurdu Öğrencileri Aydın'daki Asansör Faciasını Protesto Etti Sinop Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Seyyid Bilal Kız Öğrenci yurdunda kalan öğrenciler, Aydın KYK yurdunda yaşanan asansör faciasını protesto etti. Öğrenciler, yurt bahçesinde toplanarak tepkilerini dile getirdi.

 • 27.10.2023 27 Eki 12:25 Kılıçdaroğlu: Zeren kızımızın ölümünden kim sorumluysa hepsi hesap verecek

  Kılıçdaroğlu: Zeren kızımızın ölümünden kim sorumluysa hepsi hesap verecek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aydın'da Kredi ve Yurtlar Kurumu'na (KYK) bağlı Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu'nda asansörün düşmesi sonucu Zeren Ertaş'ın hayatını kaybetmesiyle ilgili açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, yurt müdürünün tepki çeken sözlerine de değinerek, Zeren kızımızın ölümünden kim sorumluysa hepsi hesap verecek dedi.

 • 27.10.2023 27 Eki 12:16 CHP Milletvekili: KYK Yurdundaki Asansör Kazası Cinayettir

  CHP Milletvekili: KYK Yurdundaki Asansör Kazası Cinayettir CHP Isparta Milletvekili Hikmet Yalım Halıcı, Aydın'da KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu'nda meydana gelen asansör kazasında bir öğrencinin hayatını kaybetmesiyle ilgili açıklama yaptı. Halıcı, yurt yönetimi başta olmak üzere KYK Genel Müdürü, Valilik ile Gençlik ve Spor Bakanı'nın sorumluluğunu yerine getirmesi gerektiğini belirterek, bu olayın bir kaza değil cinayet olduğunu ifade etti.

 • 27.10.2023 27 Eki 10:40 Öğrenciler eylem için sokağa indi, emniyet müdürü tavrıyla takdir topladı

  Öğrenciler eylem için sokağa indi, emniyet müdürü tavrıyla takdir topladı Çanakkale Emniyet Müdürü Selim Arıcı, Aydın'da KYK yurdunda meydana gelen asansör kazasının ardından meydanlara inen üniversite öğrencileri için ''yolların açılması'' ve ''müdahale edilmemesi'' talimatını verdi. Bununla da yetinmeyen Arıcı, çevik kuvvet otobüsleriyle öğrencileri yurtlarına gönderdi.

 • 26.10.2023 26 Eki 21:53 Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda milletvekillerinin sorularını yanıtladı Açıklaması

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda milletvekillerinin sorularını yanıtladı Açıklaması Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "2024 yılı bütçemizde yatırımlara ayırdığımız kaynağı 1 trilyon 592,9 milyar liraya yükseltiyoruz.

 • 26.10.2023 26 Eki 19:52 KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu'nda Asansör Kazası: Öğrencinin Annesi Rahatsızlandı

  KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu'nda Asansör Kazası: Öğrencinin Annesi Rahatsızlandı Aydın'ın Efeler ilçesindeki KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu'ndaki asansör kazasında hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Zeren Ertaş'ın annesi Serpil Ertaş, acı haberi alarak rahatsızlandı. Aydın Valisi Yakup Canbolat, Ertaş çiftini hastanede ziyaret edip, başsağlığı ve geçmiş olsun dileğinde bulundu. Öğrencilerin protesto eylemi sırasında polis ile arbede yaşandı.

 • 26.10.2023 26 Eki 19:18 TBMM Genel Kurulu

  TBMM Genel Kurulu AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, "Dün aziz milletimizi yurdundan etmek isteyenler, Anadolu'dan bizi sürmek isteyenler, emperyalist ve siyonistler bugün Gazze'ye saldırıyorlar.

 • 26.10.2023 26 Eki 19:00 CHP Milletvekili Bülent Tezcan, asansör kazasıyla ilgili Meclis araştırma önergesi verdi

  CHP Milletvekili Bülent Tezcan, asansör kazasıyla ilgili Meclis araştırma önergesi verdi CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, Aydın'da KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu'nda bir öğrencinin yaşamını yitirmesine neden olan asansör kazasıyla ilgili TBMM'ye Meclis araştırma önergesi verdi. Tezcan, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'a, yurtta kalan öğrencilerin uyarılarının neden dikkate alınmadığını sordu ve ülke genelindeki öğrenci yurtlarında alınan önlemleri sorguladı.

 • 26.10.2023 26 Eki 18:11 Özgür Özel, CHP Genel Başkanlığına adaylığını açıkladı

  Özgür Özel, CHP Genel Başkanlığına adaylığını açıkladı CHP Grup Başkanı Özgür Özel, CHP Genel Başkanlığına aday olduğunu duyurdu. Özel, partisinin tepki siyasetiyle yetinmeyeceğini ve değişimin örgütten güç alarak gerçekleşeceğini belirtti. Özgür Özel, genel başkan seçilmesi halinde danışman kadrosunu değiştireceğini ve sağcı danışmanlara değil örgüte yöneleceğini ifade etti. Ayrıca, CHP'nin Türkiye'de 1970'lerde başardığını yeniden başarması gerektiğini vurgulayan Özel, parti delegelerinin değişime olan inancının büyüdüğünü söyledi.

 • 26.10.2023 26 Eki 17:49 EMEP Milletvekili Sevda Karaca, asansör faciasında yaşamını yitiren öğrenci için tepki gösterdi

  EMEP Milletvekili Sevda Karaca, asansör faciasında yaşamını yitiren öğrenci için tepki gösterdi EMEP Gaziantep Milletvekili Sevda Karaca, Aydın Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu'nda meydana gelen asansör düşmesi sonucu bir öğrencinin hayatını kaybetmesine ilişkin TBMM Genel Kurulu'nda tepki gösterdi. Karaca, ihmallerin sorumluluğunun öğrencilere yıkılarak gizlenemeyeceğini belirtti ve gençlerin yaşamdan koparan düzene karşı mücadele edeceğini vurguladı.

 • 26.10.2023 26 Eki 17:47 CHP, Aydın'daki KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu'ndaki asansör kazasıyla ilgili açıklama yaptı

  CHP, Aydın'daki KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu'ndaki asansör kazasıyla ilgili açıklama yaptı CHP, Aydın'daki KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu'nda meydana gelen ve bir öğrencinin yaşamını yitirmesine neden olan asansör kazasına ilişkin açıklama yaptı. CHP, olayın tüm yönleriyle araştırılması ve sorumluların adalet önünde hesap vermesi için girişimlerde bulunacaklarını duyurdu.

 • 26.10.2023 26 Eki 17:12 Aydın'da Üniversite Öğrencileri Asansör Kazasını Protesto Etti

  Aydın'da Üniversite Öğrencileri Asansör Kazasını Protesto Etti Aydın'da Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu'nda meydana gelen asansör kazasında bir öğrencinin hayatını kaybetmesi ve diğer öğrencilerin yaralanması üzerine, üniversite öğrencileri kent meydanında toplanarak protesto düzenledi. Öğrenciler, kaza sonucu yaşanan can kaybı ve yaralanmalar için adalet talep etti.

 • 26.10.2023 26 Eki 15:46 CHP Gençlik Kolları, arızalanan asansör nedeniyle öğrencinin ölümüyle ilgili suç duyurusunda bulunacak

  CHP Gençlik Kolları, arızalanan asansör nedeniyle öğrencinin ölümüyle ilgili suç duyurusunda bulunacak CHP Gençlik Kolları, Aydın'da KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu'nda arızalanan asansörün düşmesi sonucu bir öğrencinin hayatını kaybetmesiyle ilgili sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı. Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik, olayda kusuru bulunan herkesten şikayetçi olacaklarını belirtti ve sorumluların en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.

 • 26.10.2023 26 Eki 15:33 Asansör kazasında hayatını kaybeden kız öğrenciden dikkat çeken paylaşım

  Asansör kazasında hayatını kaybeden kız öğrenciden dikkat çeken paylaşım Aydın'ın Efeler ilçesinde bulunan KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu'nda asansör kazasında hayatını kaybeden Zeren Ertaş'ın sosyal medya hesabında 'sadece ölüler görür' yazılı asansör fotoğrafı paylaşımı ortaya çıktı.

Advertisement