Son Dakika Haberleri: 7'den 70'e Atatürk Anıtı Önünde Kitap Okudular

7'den 70'e Atatürk Anıtı Önünde Kitap Okudular

8 yıl önce

Kırıkkale de 48'inci Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet meydanında bulunan Atatürk anıtı önünde 7'den 70'e yaklaşık 200 kişi ellerinde bulunan kitapları okumak için yarıştılar.

7'den 70'e Atatürk Anıtı Önünde Kitap Okudular, System.String[]
Kırıkkale de 48'inci Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet meydanında bulunan Atatürk anıtı önünde 7'den 70'e yaklaşık 200 kişi ellerinde bulunan kitapları okumak için yarıştılar.

Kırıkkale Kütüphane Müdürü Zeliha Atay yaptığı konuşmada, okuma etkinliği sayesinde toplumun kitap ve kütüphaneye ilgisini çekmek, okuma alışkanlığı kazandırıp, farkındalık yaratmak istediklerini söyledi. Atay, 26 Mart 1 Nisan tarihleri arasında bilgi toplumları çoğullaştırma teması ile Kütüphane Haftası kutlanmaktadır. Kütüphanelere yönelik toplumsal bilincin yaratılması, farkındalık, düzeyinin geliştirilmesi ve kütüphanelerin bilgiye erişimde vazgeçilmez olduğunu haftamızda çeşitli etkinlikle kutluyoruz, dedi.

Öğrencilerle kütüphane üyelerinin de katılıdğı okuma etkinliği kapsamında yaklaşık 200 kişi Cumhuriyet Meydan'nda bulunan Atatürk anıtının merdivenlerine oturup, kitap okurken, çevredeki vatandaşları dikkatini çekti.

Kitap okuyanlar, tüm vatandaşlara kitap okuma tavsiyesinde bulunurken, Kitap, aklın ilacıdır. Fikirlerimizin gelişmesi için de kitap okumalıyız. Özellikle küçüklerin olmak üzere herkesin kitap okuyarak bizlere destek vermesini bekliyoruz. Geleceğin aydınlık olması için kitap bir güneş, ışık ve iyi bir dostur dediler.
Haber Yayın Tarihi : 26.03.2012 03:51 Kaynak: DHAKarısının eski sevgilisi tarafından sokak ortasında öldürüldü! Olay güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı Başörtülü kadına metroda çirkin saldırı! Olay cep telefonu kamerasına yansıdı Ekrem İmamoğlu, Cübbeli Ahmet'in "İmamoğlu'na oy vermek haramdır" sözlerine yanıt verdi