Adana'da Alternatif Yılbaşı Etkinliği - Son Dakika

Adana'da Alternatif Yılbaşı Etkinliği

01.01.2012 16:07
Adana'da Alternatif Yılbaşı Etkinliği

Adana'da, yılbaşı kutlamalarına alternatif olarak 'Mekke'nin Fethi ve Kuran Ziyafeti' adlı etkinlik düzenlendi.

Adana'da, Anadolu Gençlik Derneği yılbaşı kutlamalarına alternatif olarak 'Mekke'nin Fethi ve Kuran Ziyafeti' adlı etkinlik düzenledi. Adnan Menderes Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirilen etkinlik, İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. İlahilerin okunduğu etkinlikte, sık sık tekbir getirildi.

Adana İl Müftüsü İsmail Canbolat, Seyhan İlçe Müftüsü Halil Uzun, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Yakup Budak ile çok sayıda kişinin katıldığı etkinlikte, kadın ve erkekler ayrı ayrı yerlere oturdu. Adı açıklanmayan iki küçük çocuğun Kuran-ı Kerim okuduğu gecede, Anadolu Gençlik Derneği'ni konu alan sinevizyon gösterisi gerçekleştirildi.Seyhan İlçe Müftüsü Halil Uzun'un, Mekke'nin fethiyle ilgili konferans verdiği gecede kürsüye çıkan Anadolu Gençlik Derneği Adana Şube Başkanı Abdulaziz Kıranşal, Mekke'nin fethini kutluyoruz. Mekke şehirlerin, Mekke'nin fethi de fetihlerin anasıdır. Mekke fethedilmeseydi, İstanbul'un fethi olmazdı. Biz de gençlerimizin inancına, kimliğine sahip çıkması için bu etkinlikleri düzenliyoruz dedi.Dünya Kuran Okuma Birincileri Ali Ramazani ve Ahmet Tayyar'ın Kuran-ı Kerim okuduğu gecede, Mustafa Özcan Güneşdoğdu da, ilahi konseri verdi.

Kaynak: DHA
Suudi Arabistan'da umrecileri taşıyan otobüs alev topuna döndü: 20 ölü, 29 yaralı Suudi Arabistan'da umrecileri taşıyan otobüs alev topuna döndü: 20 ölü, 29 yaralı Suudi Arabistan'da umrecileri taşıyan otobüs alev topuna döndü: 20 ölü, 29 yaralı Suudi Arabistan'da umrecileri taşıyan otobüs alev topuna döndü: 20 ölü, 29 yaralı Sırbistan'dan umre ziyareti için yola çıkan 3 kişi, motosikletleriyle Mekke ve Medine'ye gidecek Sırbistan'dan umre ziyareti için yola çıkan 3 kişi, motosikletleriyle Mekke ve Medine'ye gidecek

Son Dakika Güncel Adana'da Alternatif Yılbaşı Etkinliği - Son Dakika


Advertisement