Son Dakika Haberleri: Adana'daki Cinayet Davasında Karar

Adana'daki Cinayet Davasında Karar

10 ay önce

Adana'da çıkan kavgada bir kişinin öldürülmesi davasında yargılanan 7 sanıktan tek tutuklu olan kişiye, 18 yıl hapis cezası verildi.

Adana'daki Cinayet Davasında Karar, System.String[]
Adana'da çıkan kavgada bir kişinin öldürülmesi davasında yargılanan 7 sanıktan tek tutuklu olan kişiye, 18 yıl hapis cezası verildi.

Adana 3. Ağır Ceza Mahkemesindeki karar duruşmasına tutuklu sanık Muhammet Serin, tutuksuz sanıklardan Talat Yörüker, Mustafa Gülhan, öldürülen İsmail Utancak'ın kardeşleri Ahmet ve Salih Utancak ile tarafların avukatları katıldı.

Son savunması sorulan sanıklardan Serin, olay sırasında kendisine saldırıda bulunulduğunu öne sürerek, "Ben de kendimi savundum. Bana vurmasınlar diye bıçağı savurdum." dedi.

Diğer sanıklar ise suçlamayı kabul etmeyerek beraatlerini istedi.

Mahkeme heyeti, sanık Serin'i, "Kasten öldürme" suçundan önce müebbet hapis cezasına mahkum etti. Daha sonra, cinayeti haksız tahrik altında gerçekleştirdiği gerekçesiyle cezası 18 yıla indirildi.

Olaya karışan diğer sanıklardan Veysel Ergül, "Korku, kaygı ve panik yaratacak şekilde silahla ateş etme" suçundan 6 ay, Abdullah Güzel ise "basit yaralamadan" 2 bin 400 lira adli para cezasına mahkum edildi.

Diğer sanıklar Talat Yörüker, Mustafa Gülhan, Mustafa Serin, Recep Yörükler ve Metin Uludağ ise beraat etti.


Merkez Sarıçam ilçesi Buruk İstiklal Mahallesi'nde Muhammet Serin'in kardeşinin 18 Eylül 2017'de yapılan nişan töreni sırasında bir tekel büfesinin önünde çıkan kavgada İsmail Utancak bıçaklanarak öldürülmüştü.Fuhuş Çetesi Zanlısının Kazandığı Parayla Kurban Kestiği Ortaya Çıktı Yol Kenarında Baygın Bulunan Suriyeli Kızların, Otomobilden Atladıkları Ortaya Çıktı

'Andımız' Tartışmalarına Hükümetten Açıklama Geldi