Ankara Büyükşehir ile Ahbap Derneği Arasında 'Ahbap Bilim ve Sanat Kampüsü' İçin Protokol İmzalandı. - Son Dakika

Ankara Büyükşehir ile Ahbap Derneği Arasında 'Ahbap Bilim ve Sanat Kampüsü' İçin Protokol İmzalandı.

26.09.2022 17:16

Ankara Büyükşehir Belediyesi, AHBAP Derneği ve INFINIA Mühendislik arasında; çocuklara ve gençlere yönelik yeni nesil eğitim metotlarının uygulanacağı AHBAP Bilim Sanat Kampusu’nun kurulması için protokol imzalandı. Protokolün imza töreninde konuşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Ankara'da eğitim gören bütün çocukların görerek, belki dokunarak, deneyimleyerek yetişebilecekleri bölümler olacak. Cumhuriyetimizin 100. yılına güzel bir adımla başlamış olacağız ve Mustafa Kemal Atatürk'ün amaçladığı doğrultuda yetişecek çağdaş gençleri burada yetiştireceğiz” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, AHBAP Derneği ve INFINIA Mühendislik arasında; çocuklara ve gençlere yönelik yeni nesil eğitim metotlarının uygulanacağı AHBAP Bilim Sanat Kampu su'nun kurulması için protokol imzalandı. Protokolün imza töreninde konuşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "Ankara'da eğitim gören bütün çocukların görerek, belki dokunarak, deneyimleyerek yetişebilecekleri bölümler olacak. Cumhuriyetimizin 100. yılına güzel bir adımla başlamış olacağız ve Mustafa Kemal Atatürk'ün amaçladığı doğrultuda yetişecek çağdaş gençleri burada yetiştireceğiz" dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, AHBAP Derneği ve INFINIA Mühendislik arasında; çocuklara ve gençlere yönelik yeni nesil eğitim metotlarının uygulanacağı AHBAP Bilim Sanat Kampusu'nun kurulması için protokol imzalandı. Bilim ve sanat öğrenmek isteyen çocuklara ve gençlere yönelik desteklerin sağlanacağı kampüsün 23 Nisan 2023 tarihinde Kuzey Yıldızı Vadisi'nde hizmete geçmesi hedefleniyor.

MANSUR YAVAŞ: "MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN AMAÇLADIĞI DOĞRULTUDA YETİŞECEK ÇAĞDAŞ GENÇLERİ BURADA YETİŞTİRECEĞİZ"

İmza töreninde yaptığı açıklamada, iş birliği protokolü ile bilim ve sanat öğrenmek isteyen özellikle dezavantajlı grupların yararına olacak şekilde çalışmalar yapılacağına dikkat çeken ABB Başkanı Mansur Yavaş, şunları söyledi:

"Bizim çok sayıda yapılmış olan ama ne işe yaradığı bilinmeyen atıl ve boş binalarımız vardı. Onların tahsisi suretiyle güzel bir iş birliğine imza attık. Burada bilim ve sanat öğrenmek isteyen özellikle dezavantajlı grupların da yararına olacak şekilde çalışmalar yapacağız. Sadece dezavantajlı gruplar değil aynı zamanda Ankara'da eğitim gören bütün çocukların görerek, belki dokunarak, deneyimleyerek yetişebilecekleri bölümler olacak. Dolayısıyla bütün dünyayla yarışacağız. Cumhuriyetimizin 100. yılına güzel bir adımla başlamış olacağız ve inşallah Mustafa Kemal Atatürk'ün amaçladığı doğrultuda yetişecek çağdaş gençleri burada yetiştireceğiz."

HALUK LEVENT: "BİLİM VE SANAT KAMPÜSÜ 23 NİSAN 2023'TE HİZMETE GEÇECEK"

AHBAP Derneği Başkanı Sanatçı Haluk Levent ise tarihi bir duruma imza attıklarını vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Genç arkadaşlarımız için bizler tarihi bir duruma imza attık. Projelerimizden en büyüğünü de burada kamuoyuna açıklıyoruz. Biz bir Bilim ve Sanat Kampüsü kurmak istiyoruz. Çocuklarımızın bilim ve sanatla çok daha fazla yoğurulmasını olmasını istiyoruz. Türkiye'den dünyayı yönetecek bilim insanlarının çıkacağına da hiçbir şüphemiz yok. Bunun için çocuklarımıza birazcık daha destek vermeliyiz. Onun için Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız sevgili Mansur Yavaş ile görüşmelerimizi gerçekleştirdik ve bir yer tahsisinde bulundu. Kendileri sağ olsun gençler için çocuklar için böyle bir olayı yapabileceğini söyledi. AHBAP ve Ankara Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle Bilim ve Sanat Kampüsü yakında 23 Nisan 2023'te Cumhuriyet'in 100. yılına yakışacak şekilde Ankara halkına, Türkiye halkına ve AHBAP'ın ilkelerine yakışacak şekilde hizmete geçecek."

"BURASI BÜTÜN ÇOCUKLARA FIRSAT EŞİTLİĞİ SAĞLAYABİLECEĞİMİZ BİR YER ALANI OLACAK"

INFINIA Mühendislik Kurucu ve CEO'su Tugay Güzel de kampüs ile ilgili, "Müzelerden veya merkezlerden farklı olarak çoğunlukla çocuğa eğitimi veren ama eğitimi amaçlamayan bir yer yapmayı planlıyoruz. Deneyimleyecekler, heyecanlanacaklar, ilham alacaklar. Burası bütün çocuklara fırsat eşitliği sağlayabileceğimiz bir yer alanı olacak. Sanat ile teknolojiyi birleştirmek amacımız. Bilimi sanat ile öğretmek amacımız. Yeni nesil eğitim metotları ile çocukların ufkunu genişletmeyi aslında hedefliyoruz" dedi.

Kaynak: ANKA
YORUMLAR
500
Mamak Belediye Başkanı Köse'den Büyükşehir Belediyesi yatırım bütçesine ilişkin açıklama Mamak Belediye Başkanı Köse'den Büyükşehir Belediyesi yatırım bütçesine ilişkin açıklama BAŞKAN KÖSE: 58 MİLYARLIK ABB BÜTÇESİ, 7 BAKANLIĞIN BÜTÇESİNDEN DAHA FAZLA BAŞKAN KÖSE: 58 MİLYARLIK ABB BÜTÇESİ, 7 BAKANLIĞIN BÜTÇESİNDEN DAHA FAZLA Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde Yenileme Çalışmaları Tamamlandı Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde Yenileme Çalışmaları Tamamlandı

Son Dakika Güncel Ankara Büyükşehir ile Ahbap Derneği Arasında 'Ahbap Bilim ve Sanat Kampüsü' İçin Protokol İmzalandı. - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement