Son Dakika Haberleri: Antalya Arena'nın Çimleri Solaryumla Büyüyor

Antalya Arena'nın Çimleri Solaryumla Büyüyor

4 yıl önce

Antalya Arena’da yaşanan çim problemi solaryum yöntemi ile çözüme kavuştu.

Antalya Arena'nın Çimleri Solaryumla Büyüyor, System.String[]
Antalya Arena’da yaşanan çim problemi solaryum yöntemi ile çözüme kavuştu. Antalyaspor’un kullanacağı stadyum Beşiktaş maçı ile seyirciye merhaba diyecek.

33 bin kişilik Antalya Stadyumu’nun çimlerinin istenilen düzeyde büyümesi için, suni güneş uygulaması yapılıyor. Mimari yapısı nedeniyle stadın güney tribünü önünde yeterince güneş almayan çimlere ışıklandırma ve havalandırma desteğiyle 'yoğun bakım' çalışması uygulanıyor.

Stadyumda az güneş ışığı alan ve kökleşme sürecinde, yeterince uzamayan çimlerin olduğu bölgelerin tespit edilerek, bu bölgelere, suni güneş ışığı üreten, aletleri yerleştirdiklerini, ve belirlenen oranda ışık verildiği öğrenildi.

Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, bu sistem sayesinde çimlerin güneş alamayan bölgelerin güçlendirilerek büyüdüğünü söyledi.

Hacıcaferoğlu, "Çim kalitesi ne kadar artarsa görünüm o derece iyi oluyor. Bu cihazı uygulamamızın sebebi Antalya Stadyumunda futbol kalitesini arttırmak istememizdir." dedi.
Haber Yayın Tarihi : 16.10.2015 04:54 Kaynak: CİHAN

YORUMLAR


İsmail Küçükkaya canlı yayında duyurdu: Fox TV, The Marmara otele dava açıyor HDP Eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın tutukluluğu devam edecek Yıldırım ile İmamoğlu arasındaki fark açılıyor? İşte KONDA araştırmanın anket sonucu