Bakan Tüfenkci'nin Oy Kullandığı Sandıktan "Erdoğan" Çıktı - Son Dakika

Bakan Tüfenkci'nin Oy Kullandığı Sandıktan "Erdoğan" Çıktı

24.06.2018 20:47
Bakan Tüfenkci'nin Oy Kullandığı Sandıktan

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'nin Malatya'da oy kullandığı sandıktan cumhurbaşkanlığında en çok oy Recep Tayyip Erdoğan'a, milletvekilliğinde ise AK Parti'ye çıktı.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'nin Malatya'da oy kullandığı sandıktan cumhurbaşkanlığında en çok oy Recep Tayyip Erdoğan'a, milletvekilliğinde ise AK Parti'ye çıktı.

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci'nin oy kullandığı Yeşilyurt ilçesine bağlı Sadiye Ünsalan Ortaokulu'ndaki 2247 numaralı sandıkta sayımlar tamamlandı. 383 seçmenin kayıtlı olduğu sandıkta, 339 kişi tercihini yaptı.

Sandıktan cumhurbaşkanlığı için verilen oylardan 211'ini AK Parti'nin adayı Recep Tayyip Erdoğan, 83'ünü CHP'nin adayı Muharrem İnce, 27'sini İYİ Parti'nin adayı Meral Akşener, 5'ini Saadet Partisinin adayı Temel Karamollaoğlu, 3'ünü HDP'nin adayı Selahattin Demirtaş, 1'ini de Vatan Partisinin adayı Doğu Perinçek aldı.

Sandıktaki oylardan 2'si boş çıktı, 7'si ise geçersiz sayıldı.

Milletvekilliği için verilen oylardan 155'ini AK Parti, 64'ünü MHP, 56'sını CHP, 24'ünü İYİ Parti, 16'sını HDP, 10'unu Saadet Partisi, 1'ini Vatan Partisi alırken, 5'ini Cumhur İttifakı, 1'ini de Millet İttifakı paylaştı.

Sandıktaki pusulalardan 1'i boş çıktı, 6'sı da geçersiz sayıldı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Politika Bakan Tüfenkci'nin Oy Kullandığı Sandıktan 'Erdoğan' Çıktı - Son Dakika


Son Dakika

Cem Yılmaz'ın gösterilerinin bilet fiyatları dudak uçuklattı Son Dakika! Sahte içki operasyonunda gözaltına alınan 100 şüpheliden 40'ı tutuklandı Paraları Türk lirası karşısında değer kazanınca Bulgarlar Edirne'ye akın etti Azerbaycan ordusu, Turan taktiğini uygulayarak Ermenistan'ın belini kırdı Ermenistan Radyosu Serdar Ortaç'ın ardından Tarkan'ı da öldürülen Azerbaycan askeri olarak servis etti Eşini defalarca bıçaklayarak öldüren koca olay yerinde bekledi Macron'dan skandal provokasyon! Peygamberimize hakaret içeren karikatürler kamu binalarına yansıtıldı Ahmet Kural yeni imajını paylaştı, hayranları şaşkınlığını gizleyemedi