Bayraklı'da tiyatro zamanı! - Son Dakika
Güncel

Bayraklı'da tiyatro zamanı!

"Çılgın arabalar, Kim korkar depremden, sihirli giysi ve kedicik okula giderse" gibi birbirinden farklı oyunlarla çocuklarla buluşacak.

18.02.2016 09:57
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Bayraklı Belediyesi yarıyıl tatilinde çocuklar için düzenlediği tiyatro günlerine hafta sonu tatillerinde de devam edecek.

Bayraklı Belediyesi tiyatro perdesini çocuklar için açmaya devam ediyor. Yarıyıl tatilinde büyük ilgi gören ücretsiz çocuk tiyatrolarına devam etme kararı alan Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü, oyunları, İhsan Alyanak, Osmangazi, Postacılar ve 75. Yıl Kültür Merkezleri'nde düzenlenecek.

İlk oyun 20 Şubat tarihinde İhsan Alyanak Kültür Merkezi'nde "Çılgın arabalar" ile başlayacak. 15 hafta boyunca her Cumartesi günü iki seansta gerçekleşecek çocuk tiyatroları 28 Mayıs'ta Osmangazi Hizmet Binasındaki "Eğlenceli Yolculuk" oyunu ile son bulacak.

GELİŞİMLERİNE KATKI KOYUYORUZ

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, yarıyıl tatilinde tiyatro oyunlarına çocukların yoğun ilgi gösterdiğini, salonların dolup taştığını belirterek, "Özellikle çocuk tiyatroları yavrularımızın nem severek izledikleri bir sanat faaliyeti hem de onların gelişimine katkı koyan bir aktivitedir. Çocuklar izledikleri oyunlar sayesinden, bedenlerini daha iyi kullanmayı, iletişim kurmayı, ekip çalışmasını keşfediyorlar. Ayrıca bu oyunlar sayesinde çocuklarımız sevgi, barış gibi evrensel değerleri de öğrenmiş oluyorlar. Ücretsiz tiyatroya oyunlarına olan ilgi bizi çok sevindirdi. Biz de yarıyıl tatilinde düzenlenen bu etkinlikleri hafta sonları da yapmaya karar verdik" dedi. Cumartesi günleri iki seans halinde oynanacak tiyatro programı için (232) 345 90 91 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Bayraklı'da tiyatro zamanı! - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement