Bu Festival Türkçe Konuşuyor - Son Dakika

Bu Festival Türkçe Konuşuyor

LONDRA'nın kuzeyinde Edmonton'da Millfield Art Centre'nin ev sahipliği yapacağı festivalde keyifli performanslar yer alacak.

Bu Festival Türkçe Konuşuyor, System.String[]

LONDRA'nın kuzeyinde Edmonton'da Millfield Art Centre'nin ev sahipliği yapacağı festivalde keyifli performanslar yer alacak. Festivalde bu yıl 7 oyun, 7 atölye ve bir müzik dinletisi sahnelenecek, atölyeler, söyleşiler ve paneller yer alacak.

Festivalin 27 Nisan'daki açılışına Cezmi Baskın, Rutkay Aziz, Meltem Cumbul, Tamer Levent, Müfit Can Saçıntı, Turhan Yılmaz Öğüt, Füsun Demirel, Kemal Başar, Belçim Bilgin, Savaş Özdemir, Galip Erdal, Eda Kandulu, Özgün Uğurlu da katılacak. Festival programı şöyle:

27 Nisan Cuma

11.30: 0-3 yaş grubu için ritim atölyesi.

12.30: Oyuncu ve yönetmen Kemal Başar ile Shakespeare ile içsel yolculuk atölyesi .

13.30: Tamer Levent ile yazarlık atölyesi.

20.00: Festivalin açılış yapacak oyun 'Gözlerin Ardında Müzikal' izleyiciyle buluşacak. 'Gözlerin Ardında Müzikal' adını taşıyan projede pop sanatçısı Özgün de bu eser için hazırladığı parçaları akustik olarak sahnede yorumluyor ve aynı zamanda oynuyor.

22.00: Kemal Başar ve Özgün Uğurlu'nun müzik dinletisi.

28 Nisan Cumartesi

11.00: Kahraman Çocuklar adlı çocuk oyunu sahnelenecek.

12.00: Çocuk sanat atölyesi.

13.00: Meltem Cumbul'un, Eric Morris sistemiyle yürüteceği atölye çalışması.

15.00: Müfit Can Saçıntı'nın, 'Lafını Esirgemeyenler' adını verdiği oyunu. 17.00: Rutkay Aziz ile söyleşi.

20.00: Akşama Çaya Gelecekler adlı tiyatro oyunu.

29 Nisan Pazar

11.30: Sevimli Çiftlik adlı çocuk oyunu.

15.00: Seviyorum Ülenn adlı oyun sahnelenecek.

17.00: Cezmi Baskın ile tiyatro atölyesi.

20.00: Aşk Dersleri adlı tiyatro oyunu.

Kaynak: Hürriyet


Son Dakika

Son Dakika: Malatya'nın Pütürge ilçesinde 4,8 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi Son Dakika: İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine "Kovid-19 tedbirleri" konulu ek genelge gönderdi Beyrut'taki patlamanın arkasında İsrail mi var? Açıklamalar peş peşe geldi Son Dakika: Türkiye'de 4 Ağustos günü koronavirüs nedeniyle 18 kişi hayatını kaybetti, 1083 yeni vaka tespit edildi Büyük patlamanın yaşandığı Beyrut, savaş alanına döndü Son Dakika: Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta büyük patlama: 30 kişi hayatını kaybetti, 2500 yaralı var Marmaray'da bir kişi, trenin önüne atlayarak canına kıydı Son Dakika: Almanya, Türkiye'ye uyguladığı seyahat yasağını 4 il için kaldırdı "Koronavirüse iyi geliyor" diyerek ürün tanıtan ünlülere ceza yağdı Sağlık Bakanlığı koronavirüs tedavi rehberini güncelledi: Ayakta tedavi uygulanan hastalara ilaç verilebilecek Bir şahıs, husumetli olduğu kişiyi müşterilerin önünde gözünü kırpmadan öldürdü El frenini çekmeyi unutan kamyon şoförü, tekerleğin altında kalarak can verdi Menderes'teki orman yangınıyla ilgili gözaltına alınan piknikçi tutuklandı Malatya'daki depremde meydana gelen doğa olayı korkuttu Ankara'da zorunlu olmayan hasta yatışları ertelendi