Son Dakika Son Dakika Son Dakika
3. Kadı Burhaneddin Şiir Yarışması'nın sonuçları açıklandı - Son Dakika

3. Kadı Burhaneddin Şiir Yarışması'nın sonuçları açıklandı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından bilim, kültür, sanat ve edebiyat faaliyetleri kapsamında geleneksel hale getirilen yarışmalardan 3. Kadı Burhaneddin Şiir Yarışması'nın sonuçları açıklandı.

3. Kadı Burhaneddin Şiir Yarışması\'nın sonuçları açıklandı
20.02.2021 - 11:47,  Güncelleme: 14:54

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından bilim, kültür, sanat ve edebiyat faaliyetleri kapsamında geleneksel hale getirilen yarışmalardan 3. Kadı Burhaneddin Şiir Yarışması'nın sonuçları açıklandı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye genelinde 3 bin kişinin katıldığı yarışmaya gönderilen şiirler, ön jüri tarafından titizlikle değerlendirildi.

İlk 100'e giren şiirler, seçici kurul tarafından oylandı. Seçici kurul, Prof. Dr. Ziya Avşar, Prof. Dr. Nurullah Genç, Prof. Dr. Alaattin Karaca, Dr. Celal Fedai, Yavuz Bülent Bakiler, Hayati İnanç, Bekir Oğuzbaşaran, Ali Ayçil, Salih Özgöncü ve Serdar Öztürk olmak üzere alanlarında söz sahibi seçkin akademisyen ve kalemlerden oluştu.

Yarışma sonuçları, Kayseri Lisesi'nde düzenlenen toplantıda Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Salih Özgöncü tarafından açıklandı. Toplantıya jüri üyeleri de salgın tedbirleri kapsamında video konferans yoluyla katıldı.

Yarışmanın kazananları şu şekilde açıklandı:

"Birinci Hatay'dan katılan 'Karabağarzuhali' adlı şiiri ile Hüseyin Uzel, ikinci İstanbul'dan katılan 'Biliyor Musun?' adlı şiiri ile Berdar Doğan, üçüncü İstanbul'dan 'Çünkü Yukarıya ve Aşağıya Giden Yol Birdir' adlı şiiri ile Onur Tuna Bozbey, dördüncü Karaman'dan 'Beş Yaşım Nerde Benim" adlı şiiri ile İbrahim Şaşma, beşinci Sakarya'dan 'Hiç Anlatmadığımız Rüyalar' adlı şiiri ile Şeymanur Duran ve altıncı 'Tahmis-i Gazel-i Fuzuli' adlı şiiri ile Seda Nur Varol."

Yarışmada birinciye 6 bin TL, ikinciye 5 bin TL, üçüncüye 4 bin TL, 3 kişiye de biner liralık mansiyon ödülü verilecek.

Ayrıca ilk 100'e giren şiirler Büyükşehir Belediyesi tarafından kitaplaştırılarak edebiyat hayatına kazandırılacak.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 3. Kadı Burhaneddin Şiir Yarışması'nın sonuçları açıklandı - Son Dakika


Advertisement