Çek Cumhuriyeti - Hırvatistan Maçında Yaşanan Olaylara Rakitic İsyan Etti - Son Dakika
Çek Cumhuriyeti - Hırvatistan Maçında Yaşanan Olaylara Rakitic İsyan Etti

Çek Cumhuriyeti - Hırvatistan Maçında Yaşanan Olaylara Rakitic İsyan Etti

17.06.2016 22:43

Sercan SAPANATAN - NICE / DHAEURO 2016 D Grubu ikinci karşılaşmasında Saint-Etienne şehrinde oynanan ve 2-2 beraberlik ile sonuçlanan Çek Cumhuriyeti - Hırvatistan maçına, tribünlerde yaşanan gerginlik ve olaylar damga vurdu.

Sercan SAPANATAN - NICE/ DHA

EURO 2016 D Grubu ikinci karşılaşmasında Saint-Etienne şehrinde oynanan ve 2-2 beraberlik ile sonuçlanan Çek Cumhuriyeti - Hırvatistan maçına, tribünlerde yaşanan gerginlik ve olaylar damga vurdu.

Hırvatistan tribünlerinden atılan meşale ve patlayıcı maddeler sebebi ile karşılaşmanın İngiliz hakemi 5 dakika oyunu durdururken, sahaya atılan yanıcı maddeler görevliler tarafından söndürüldü.

Karşılama sonu olaylar ile ilgili açıklamada bulunan Hırvatistan takımının yıldız oyuncusu Ivan Rakitic ise, UEFA'nın kendilerini turnuvadan bile ihraç etme durumu olabileceğini söyledi.

Rakitic, "İspanya maçını oynayıp oynamayacağımızı bilmiyoruz. Belkide yaşanan bu olaylardan dolayı UEFA bizi turnuvadan ihraç eder. Taraftarlarımız bizleri ve takımı çok seviyorlar ama bazı taraftarlarımız ise futbol oynamamızı engelliyor" şeklinde konuştu.

BİLİC: "BU MAÇA BAZI TARAFTARLAR BU OLAYLARI ÇIKARMAYA GELMİŞ"

West Ham Teknik Direktörü Slaven Bilic de olaylar ile ilgili İngiliz kanalına yorumlarda bulundu. Hırvat teknik adam olayların asıl nedeninin Split- Zagreb gerginliği olduğunu söyledi. Bilic, "Bu olaylar 7-8 yıldır Hırvat futbolunda var. Ülkede federasyon karşıtı çok sayıda isim bulunuyor. Bu maça bazı taraftarlar bu olayları çıkarmaya gelmiş. Ülke de futbol konusunda birlik değil. Milli Takımın maçlarının coğunu Zagrep'te oynaması. Genç takımların çoğunda Zagrepli gençlerin oynaması bu bölünmeyi arttırıyor" diye konuştu.

Kaynak: DHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Güncel Çek Cumhuriyeti - Hırvatistan Maçında Yaşanan Olaylara Rakitic İsyan Etti - Son Dakika


Advertisement