Chp'li Işık, Başbakan Erdoğan'a KPSS'siz Personel Alımını Sordu - Son Dakika

Chp'li Işık, Başbakan Erdoğan'a KPSS'siz Personel Alımını Sordu

02.01.2012 16:05
Chp'li Işık, Başbakan Erdoğan'a KPSS'siz Personel Alımını Sordu, System.String[]

CHP Erzincan Milletvekili Muharrem Işık, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, "Kamu kurumlarına personel alımı için KPSS şartı var iken, bir kamu bankası olan Vakıflar Bankası'nın bin personel alımı için KPSS şartını kaldırmasının gerekçeleri nelerdir" diye sordu.

CHP Erzincan Milletvekili Muharrem Işık, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, "Kamu kurumlarına personel alımı için KPSS şartı var iken, bir kamu bankası olan Vakıflar Bankası'nın bin personel alımı için KPSS şartını kaldırmasının gerekçeleri nelerdir" diye sordu.

CHP Erzincan Milletvekili Muharrem Işık, TBMM Başkanlığı'na, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi. "Kamu Personeli Seçme Sınavına karşı bir güvensizlik mi oluşmuştur" diyen Işık, şu soruları yöneltti:

"Kamu Kurumları veya kamu ile ilişkili kuruluşların personel alımında KPSS sınavını yapmamalarında ne gibi bir fayda vardır? Aşama aşama KPSS'den vazgeçilmesi mi planlanmaktadır?

KPSS sınavı yapılmadan personel alımı yapılacaksa, yüz binlerce insanın KPSS'ye hazırlanmak için harcadıkları emek ve katlandıkları maddi külfet boşa gitmiş olmayacak mı?

ÖSYM gibi sınav konusunda uzmanlaşmış bir kurumun yaptığı sınavda bile şaibeler ortaya çıkarken (2010 KPSS sınavı) KPSS şartı aranmadan personel alımı yapan kurumlarda adaletli ve şeffaf bir sınav yapılabileceğini düşünüyor musunuz?

2002 den bu güne kadar KPSS şartı aranmadan kamu kurumlarına alınan personel sayısı ne kadardır?" - Ankara

Chp'li Işık, Başbakan Erdoğan'a KPSS'siz Personel Alımını Sordu

Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel Chp'li Işık, Başbakan Erdoğan'a KPSS'siz Personel Alımını Sordu - Son Dakika


Son Dakika

Avrupa Birliği'den gönderilen yangın söndürme uçakları sabah saatlerinde çalışmalara katılacak 00:54 Avrupa Birliği'den gönderilen yangın söndürme uçakları sabah saatlerinde çalışmalara katılacak Adana Demirspor, Shkodran Mustafi'yi transfer etmek için harekete geçti 00:22 Adana Demirspor, Shkodran Mustafi'yi transfer etmek için harekete geçti Milas'taki yangının bölgedeki termik santrallere yaklaşması büyük panik yarattı 23:40 Milas'taki yangının bölgedeki termik santrallere yaklaşması büyük panik yarattı
Bizim çocuklar tarih yazmaya devam ediyor! PSG'yi deviren Lille, Fransa Süper Kupası'nın sahibi oldu 23:01 Bizim çocuklar tarih yazmaya devam ediyor! PSG'yi deviren Lille, Fransa Süper Kupası'nın sahibi oldu 2 yıl önce babasını öldürüp daha sonra serbest kalan şahıs, bu sefer de kardeşini öldürdü 22:57 2 yıl önce babasını öldürüp daha sonra serbest kalan şahıs, bu sefer de kardeşini öldürdü Milyon takipçisi olan TikTok fenomeni Anthony Barajas, kız arkadaşıyla gittiği sinemada gözünden vurularak öldürüldü 21:09 Milyon takipçisi olan TikTok fenomeni Anthony Barajas, kız arkadaşıyla gittiği sinemada gözünden vurularak öldürüldü
Norveç'ten sonra Fransa Plaj Hentbolu Kadın Milli Takımı da bikini giyme zorunluluğuna tepki gösterdi 19:56 Norveç'ten sonra Fransa Plaj Hentbolu Kadın Milli Takımı da bikini giyme zorunluluğuna tepki gösterdi Şeyma Subaşı'nın Türk bayraklı paylaşımı büyük tepki topladı! Deniz Akkaya verdi veriştirdi 17:49 Şeyma Subaşı'nın Türk bayraklı paylaşımı büyük tepki topladı! Deniz Akkaya verdi veriştirdi
Advertisement