Çıplaklar Plajında Habersiz Çekilen Fotoğraf Davalık Oldu - Son Dakika

Çıplaklar Plajında Habersiz Çekilen Fotoğraf Davalık Oldu

03.09.2015 12:51
Çıplaklar Plajında Habersiz Çekilen Fotoğraf Davalık Oldu, System.String[]

İspanya tatilinde çıplaklar plajına giden bir İtalyan kadın, habersiz çekilen fotoğrafını kullananlara tazminat davası açtı.

İtalyan basını tarafından ismi yalnızca Stefania olarak açıklanan 38 yaşındaki kadın, Ağustos 2013'te İspanya'ya bağlı Kanarya Adaları'nda tatile çıktı ve bir gününü de bölgedeki bir çıplaklar kampında geçirmeye karar verdi. Tatilden iki yıl sonra Stefania, bir arkdaşının uyarısıyla internet üzerinde çıplak fotoğraflarının paylaşıldığını öğrendi.

PLAJIN REKLAMI İÇİN KULLANILDI

Fotoğrafın söz konusu çıplaklar plajının reklamı için kullanıldığını keşfeden kadın, hemen plajın internet sitesiyle irtibata geçerek fotoğrafı kaldırmalarını istedi.

ÇIPLAK FOTOĞRAFI İNTERNETTE YAYILDI

Ancak internette yaptığı araştırmanın sonucunda, fotoğrafın artık nudizm temalı birçok internet sitesi tarafından da kullanıldığını fark edince olayı mahkemeye taşıdı.

500 BİN EURO TAZMİNAT

Mahremiyetinin ihlal edildiğini ve imajının zarar gördüğünü öne süren kadın, fotoğrafını izinsiz çekip yayanlardan 500 bin euro tazminat talep etti.

"HERKESİN SENİ HER AN ANADAN DOĞMA GÖREBİLMESİ"

İtalya'nın kuzeyindeki Vicenza kentinde yaşayan Stefania, yerel Il Giornale di Vicenza gazetesine yaptığı açıklamada "Fotoğrafı görünce neredeyse ölüyordum. Bir günlüğüne çıplaklar plajına gitmek başka, herkesin seni her an anadan doğma görebilmesi başka" dedi.

Çıplaklar Plajında Habersiz Çekilen Fotoğraf Davalık Oldu

Son Dakika Dünya Çıplaklar Plajında Habersiz Çekilen Fotoğraf Davalık Oldu - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (12)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika

Yürekler ağza geldi! Milli futbolcu Merih Demiral, rakibinden yediği acımasız dirsek darbesinden sonra kanlar içinde kaldı 00:35 Yürekler ağza geldi! Milli futbolcu Merih Demiral, rakibinden yediği acımasız dirsek darbesinden sonra kanlar içinde kaldı Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Kurulu'na katılmak için ABD'ye gidiyor! İşte baş döndüren ziyaret trafiği 00:09 Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Kurulu'na katılmak için ABD'ye gidiyor! İşte baş döndüren ziyaret trafiği Akıllara zarar olay! 2 çocuğunun velayetini göğüs silikonu yaptırma karşılığında eski eşine verdi 23:13 Akıllara zarar olay! 2 çocuğunun velayetini göğüs silikonu yaptırma karşılığında eski eşine verdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kripto para yatırımcısını yıkacak sözler: Kripto para ile mücadelemiz var 21:44 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kripto para yatırımcısını yıkacak sözler: Kripto para ile mücadelemiz var İBB tesislerinde 27 yıl sonra ilk kez alkol satışı yapılması tepki çekti 19:49 İBB tesislerinde 27 yıl sonra ilk kez alkol satışı yapılması tepki çekti DEVA Partisi tarafını seçti! Babacan 19:01 DEVA Partisi tarafını seçti! Babacan "Kesinlikle Cumhur İttifakı'nda yer almayacağız" diyerek noktayı koydu
Ormanlık alanda 3 yeri ateşe veren şahıstan, 16:16 Ormanlık alanda 3 yeri ateşe veren şahıstan, "Neden yakıyorsun?" sorusuna iki kelimelik cevap: Evimi yakıyorum Mehmet Ali Erbil'den büyük jest! Menajeri Stelya Pipis'e ev hediye etti 14:55 Mehmet Ali Erbil'den büyük jest! Menajeri Stelya Pipis'e ev hediye etti
Advertisement