Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çin Lideri Çinping ile telefonda görüştü - Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çin Lideri Çinping ile telefonda görüştü

Cuhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ile görüştü. Görüşmede iki lider, koronavirüs ile mücadelede iş birliği konularını ele aldı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ile telefonda görüştü.

GÖRÜŞMENİN KONUSU KORONAVİRÜS

İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Erdoğan-Şi görüşmesinde, Kovid-19 ile mücadelede iş birliği konuları ve ikili ilişkiler ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çin Lideri Çinping ile telefonda görüştü

TÜRKİYE VE ÇİN'DE SON DURUM

Koronavirüs dünyada ilk olarak 12 Aralık'ta Çin Vuhan kentinde ortaya çıktı. Salgın kısa sürede Çin'e yayılırken bugüne kadar 82 bin kişiye bulaştı 3 bin 400'e yakın insanın da ölümüne neden oldu. Koronavirüs Türkiye'de ise ilk defa 11 Mart'ta tespit edildi. Geride kalan yaklaşık bir aylık süreçte vaka sayısı 34 bin 109'a yükselirken 725 kişi de hayatını kaybetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çin Lideri Çinping ile telefonda görüştü
3 ayın ardından Çin'de ilk defa bugün, koronavirüs salgınından dolayı ölüm yaşanmadı

Çin'den getirilen ilacı kullanan yaşlı çift, koronavirüsü yenerek taburcu oldu


Son Dakika

"İntihar etti" denilen Aleyna Çakır'ın son görüntüleri ortalığı ayağa kaldırdı Almanlardan Türk SİHA'larına büyük övgü: ABD'de bile böylesi yok Son dakika: Libya Ordusu, "Zafer Yolları" isimli yeni bir harekat başlattı 7 ilimizde baş gösteren ve 2 kişiyi öldüren KKKA hastalığının arkasından da Kovid-19 çıktı El Kaide'nin Kuzey Batı Afrika'daki bir numaralı ismi öldürüldü Kısıtlama kararı nasıl kalktı? İşte olayın perde arkasında yaşananlar Malatyalı hoca, canlı yayında "Allah 'ol' der oluverir" dediği sırada sallanmaya başladı Erzurum'daki kız kaçırma kavgasında eşlerini kaybeden 4 kadın, katillerin idamını istedi İzne çıkartılan işçi, ziyaret amaçlı gittiği iş yerinde aldığı haber sonrası fenalaşıp öldü Kurulan taziye çadırı ve bir otobüs şoförünün ihmali, bir kentimizde 2. dalga paniği yarattı Erzincan'da yolcu otobüsü devrildi, 19 kişi yaralandı Erkek arkadaşının trafik kazası yaptığını zanneden genç kız, gittiği olay yerinde hayatının sürprizini yaşadı Eleştirilerin odağındaki DSÖ'den geç gelen "açık alanlarda maske kullanılsın" önerisi Libya'nın BM Daimi Temsilcisi Sunni, zafer ilan etti: Hafter'in macerası resmen sona erdi Havuzlu hobi bahçelerine tarımsal üretime zarar verdiği için yasak geliyor