Depreme bile gerek yok! Bursa'da bir sitede 10 bin kişi ölümle burun buruna yaşıyor - Son Dakika

Depreme bile gerek yok! Bursa'da bir sitede 10 bin kişi ölümle burun buruna yaşıyor

06.11.2020 19:29

Bursa'da 35 yıl önce yapılan bir sitedeki vatandaşlar binalarda oluşan çatlaklar nedeniyle korku içerisinde. Yaklaşık 10 bin kişinin yaşadığı site için kentsel dönüşüm talep ediliyor.

Bursa'nın Osmangazi ilçesinde 35 yıl önce yapılan 1050 Konutları'nda bin 50 daire bulunuyor. Bu binalarda yaklaşık 10 bin kişi yaşıyor. Yaşlanan binaların kolonları, temeli, duvarları çatlamış durumda.

EN KÜÇÜK DEPREMDE BİNALARI ÇÖKECEK KORKUSUYLA YAŞIYORLAR

Yaşanan en küçük depremi bile güçlü hisseden vatandaşlar her an binaları göçecek korkusuyla yaşıyor. Kimi binalar ise ortadan ayrılmış durumda. Bursa'da yaşanacak orta ölçekli bir depremde yıkılması muhtemel binalarda yaşayanlar ise acil kentsel dönüşüm bekliyor.

Depreme bile gerek yok! 10 bin kişi ölümle burun buruna yaşıyor

KENTSEL DÖNÜŞÜMLE SAĞLAM BİNALARA KAVUŞMAK İSTİYORLAR

Kimi vatandaşlar gece korkudan uyuyamazken kişi ise çocuklarıyla birlikte uyumak zorunda kalıyor. Burada yaşayan herkesi psikolojisi bozulmuş durumda tek istekleri kentsel dönüşümle sağlam binalara kavuşmak.

Depreme bile gerek yok! 10 bin kişi ölümle burun buruna yaşıyor

"DEPREME BİLE GEREK KALMADAN YIKILABİLİR"

Çatlak binalarda korkarak oturduklarını ifade eden 1050 Konutları sakinleri, "Yaşadığımız binalar eski kolonları, duvarları ve temelleri çatlamış durumda, depreme bile gerek kalmadan kendiliğinden bile yıkılabilir. Biz burada korkuyla yaşıyoruz. Bursa'da olacak orta ölçekli bir depremde burada yaşayan 10 bin kişi enkaz altında kalabilir lütfen yetkililer sesimizi duysun" dedi.

Depreme bile gerek yok! 10 bin kişi ölümle burun buruna yaşıyor
Depreme bile gerek yok! Bursa'da bir sitede 10 bin kişi ölümle burun buruna yaşıyor

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Depreme bile gerek yok! Bursa'da bir sitede 10 bin kişi ölümle burun buruna yaşıyor - Son Dakika


YORUMLAR (6)
  • Devletim : keşke Milletini düşünse ben yazdım sadece teşekkür geldi bilyeli temel sistemi ağır çelik konstrüksiyon neden fabrikalar çelik kontrüksiyon kullanıyor çünkü onlar 100 yıl sonrasını düşünüyor Allahım Türkler olarak kolaylık versin bizlere soylu abinin bir önerisi vardı çok güzel morel verdi büyük bir depremde ceset torbaları hazırmış devletim devlet olsa şuan catır dağıtmazdı sene 1999 değil nerdeyse 2021 japonlardaki beyin bizdede var ama neyse boşver Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Gülben Ergen'den çok konuşulacak Seren Serengil itirafı: Zor günler değildi, çok güzeldi Eşiyle sokakta yürürken silahlı saldırıya uğrayan ayakkabıcı hayatını kaybetti Türkiye koronavirüs aşısında üçüncü adıma geçiyor Mustafa Cengiz'in başlattığı kampanya soruldu, Terim'in yüzü şekilden şekile girdi Trump görevinin son gününde BAE'ye F-35 savaş uçağı satışına onay verdi, Biden anlaşmayı gözden geçirecek Müge Anlı'ya Ümitcan Uygun cephesinden ölüm tehditleri yağmaya devam ediyor Otopark çıkışında ödeme yapmak isteyen genç kadının kafası ödeme cihazı ve aracının kapısına sıkıştı Sevgilisinin acı haberini alınca hastane ortasında kalbine sıktı! Olayın detayları kafa karıştırdı