Derya Alabora'dan, "Efsane Kadın"ın Komik Hikâyesi! - Son Dakika

Derya Alabora'dan, "Efsane Kadın"ın Komik Hikâyesi!

16.10.2018 09:58
Derya Alabora'dan,

Usta oyuncu Derya Alabora'nın, söylediği şarkılarla renklendirdiği tek kişilik yeni komedi oyunu "Efsane Kadın", küllerinden yeniden doğmuş bir kadının hikâyesiyle seyircinin yüzünde bir tebessüm bırakıyor.

Ezop Sahne'nin, "Bir kadını gerçekten efsane yapan nedir?" sorusunun izini süren prodüksiyonu "Efsane Kadın", 26 Ekim Cuma akşamı 20.30'da Kozyatağı Kültür Merkezi Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi'nde!

80'li ve 90'lı yılların "Kızıl Bomba" olarak tanınan sahne ve sinema yıldızı Efsane Pars, kaldığı otel odasında vurulmuş hâlde bulunur. İntihar mı etmiştir yoksa biricik köpeği Fondip'i de alarak kaçan genç sevgilisi tarafından vurulmuş mudur? Ülkenin bütün sabah programları Efsane ile çalkalanır. Onlar Efsane'yi kendi bildikleri gibi tartışırken seyirciler, her şeyini erkekler, aşk ve şöhret için feda etmiş bir kadının en renkli, en eğlenceli ve en derin hatıralarına doğru bir yolculuğa çıkıyor.

Ali Kemal Güven'in yazdığı, Naz Erayda'nın yönettiği "Efsane Kadın" oyununun dekor ve ışık tasarımı Cem Yılmazer'in imzasını taşıyor. Müzik direktörlüğünü Cumhur Bakışkan'ın yaptığı oyunun yönetmen yardımcıları ise Ezop Sahne'nin kurucuları Hande Selen Canar ve Gizem Ertürk.

Ezop Sahne prodüksiyonu tek perdelik "Efsane Kadın" oyunu, 26 Ekim 2018 Cuma akşamı KKM Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi'nde izlenebilir. Başlama saati 20.30 olan oyunun biletleri, Biletix'ten ve gişeden temin edilebilir.

Derya Alabora'dan, Efsane Kadın ın Komik Hikâyesi!

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat Derya Alabora'dan, 'Efsane Kadın'ın Komik Hikâyesi! - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

ABD polisinin şüpheli şahsı kurşuna dizdiği anların görüntüleri ortaya çıktı Hollandalı golcü Klaas-Jan Huntelaar, eski takımı Schalke 04'e geri döndü Ümitcan Uygun'un ağabeyi, Müge Anlı'yı ölümle tehdit etti Sağlık Bakanlığı koronavirüs aşısı için 10 kuralı belirledi! 4 gruptakilere aşı yapılmayacak Estetik harikası çıktı! Survivor Nagihan'ın yeni halini görenler tanıyamıyor Gram altın tekrar 500 TL olur mu? Ünlü analist İslam Memiş son gelişmeleri değerlendirdi Rusya lideri Putin, dondurucu soğukta buz gibi suya girdi Türkiye'de yaygın olan iki marketin fiyatlarında yüzde 100'e varan fark bulunuyor