Ezine ilçesinde yeni tip koronavirüs tedbirleri anlatıldı - Son Dakika
Güncel

Ezine ilçesinde yeni tip koronavirüs tedbirleri anlatıldı

Ezine ilçesinde yeni tip koronavirüs tedbirleri anlatıldı

Ezine İlçe Belediye Başkanı Güray Yüksel, yeni tip koranavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında alınan tedbirler ve yapılan çalışmalar hakkında vatandaşları bilgilendirdi.

05.04.2020 13:16  Güncelleme: 14:14
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Ezine İlçe Belediye Başkanı Güray Yüksel, yeni tip koranavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında alınan tedbirler ve yapılan çalışmalar hakkında vatandaşları bilgilendirdi.

Yüksel, düzenlediği basın toplantısında, Ezine Belediyesinin 5 mahalle ve 300 sokakta dezenfekte ve ilaçla yıkama çalışmalarını periyotlar halinde sürdürüldüğünü söyledi.

Sosyal alanlar, duraklar ve iş yerlerinin belediye ekipleri tarafından dezenfekte edildiğini anlatan Yüksel, şöyle konuştu:

"Vatandaşların sağlığı için pazar yerine girişinde termal kamerayla kontroller yapılıyor. Ayrıca girişe dezenfektan ünitesi de koyduk. Yarın düzenlenecek ilçe pazarına maskesiz ve eldivensiz hiçbir vatandaşın alınmayacak. Giriş ve çıkışlar ayrı noktalardan yapılacak. Yarın vatandaşlarımıza 10 bin adet maske ve eldiveni ücretsiz olarak dağıtacağız."

Yüksel, Vefa Sosyal Destek Grubu ile birlikte bu zor süreçte ihtiyaç sahipleri ile 65 yaş ve üzeri vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için var gücleriyle çalıştıklarını vurguladı.

Vefa Destek Grubu tarafından 1000 erzak kolisi, 300 ekmek, 1500 peynir, 3 ton kuru gıda, 1000 zeytin paketinin 1142 vatandaşa verildiğini ifade eden Yüksel, şöyle konuştu:

"Şu an için Ezine'de koronavirüs vakası bulunmamaktadır. Sosyal izolasyonun sağlanmaması ve temasın engellenememesi durumunda koranavirüsün yayılma riskinin her geçen gün artıyor. Bu nedenden dolayı vatandaşlarımızın bu konuya hassasiyet göstermesini ve sosyal izolasyonun sağlanmasını rica ediyorum. Resmi kurumlarımızın dışında sosyal medyada dolaşan haber ve söylentilere itibar edilmemesini siz değerli hemşehrilerimden rica ediyorum. Ayrıca belediyemiz ekipleri tarafından kullanılan elbise, maske ve eldiven, koranavirüs riskini azaltmak için alınan bir önlemdir. Bu sebepten dolayı panik ortamı oluşturulmamasını rica ediyorum."

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Ezine ilçesinde yeni tip koronavirüs tedbirleri anlatıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Yabancıların taşınmaz edinimlerinde değerleme raporlarına değişiklik
  11:18 Yabancıların taşınmaz edinimlerinde değerleme raporlarına değişiklik

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün 2024/2 sayılı genelgesi kapsamında yabancıların taşınmaz edinimlerinde kullanılacak değerleme raporlarına ilişkin usul ve esaslarda değişikliğe gidildi. Değerleme raporları, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı iştiraki olan GEDAŞ Gayrimenkul Değerleme A.Ş. tarafından düzenlenecek. Raporlar, Türk vatandaşlığının istisnai olarak kazanılmasına yönelik tüm satış ve satış vaadi işlemlerinde kullanılacak. Diğer işlemlerde ise Sermaye Piyasası Kurulu lisanslı herhangi bir Değerleme Kuruluşu tarafından düzenlenebilecek. Değerleme Raporu başvuruları Web Tapu üzerinden yapılacak.

 • Ordu'da Üretilen Kuruyemiş İşleme Makineleri 29 Ülkeye İhraç Ediliyor
  11:17 Ordu'da Üretilen Kuruyemiş İşleme Makineleri 29 Ülkeye İhraç Ediliyor

  Ordu'da üç arkadaşın 13 yıl önce açtığı fabrikada üretilen kuruyemiş kavurma ve işleme makineleri 29 ülkeye ihraç ediliyor. Giresun'da 1993 yılından itibaren gıda ve makine sektöründe çalışan Erol Akbulut, Rıza Bozkurt ve Ömer Yılmaz, daha sonra kendi işletmelerini açmaya karar verdi. Akbulut, Bozkurt ve Yılmaz, 2011'de kuruyemiş kavurma ve işleme makineleri ile entegre tesis imalatı için Ordu Organize Bölgesi'nde (OSB) 1000 metrekare kapalı alanda fabrika kurdu. Yurt dışı pazarına Rusya ile adım atan firma, şu anda Avrupa, Afrika, Asya, Kuzey ve Güney Amerika kıtalarında toplam 29 ülkeye ihracat yapıyor.

 • Diyarbakır'da Kırsal Mahallelerde Yaşayan Genç Kızlar Üniversiteye Hazırlanıyor
  11:15 Diyarbakır'da Kırsal Mahallelerde Yaşayan Genç Kızlar Üniversiteye Hazırlanıyor

  Diyarbakır'da kırsalda mahallelerde yaşayan ve dershaneye gitme imkanı bulamayan lise mezunu genç kızları, hayal ettikleri üniversiteyi kazanabilmeleri için gönüllü öğretmenler Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) hazırlıyor.

 • Yeniden Refah Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Altınöz, adaylıktan çekilme iddialarına cevap verdi
  11:13 Yeniden Refah Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Altınöz, adaylıktan çekilme iddialarına cevap verdi

  Yeniden Refah Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Altınöz, adaylıktan çekileceklerine yönelik iddialara yanıt verdi. Altınöz, 'Yeniden Refah Partisi İBB Belediye Başkan Adayı Mehmet Altınöz olarak açık ve net bir şekilde ifade ediyorum ki adaylıktan çekilmemiz söz konusu değil. Bu tür iddiaları şiddetle hem kınıyoruz hem de bu iddia sahiplerine ispata davet ediyoruz' dedi.

 • Altay, Trendyol 1. Lig'de en fazla gol yiyen takım konumunda
  11:13 Altay, Trendyol 1. Lig'de en fazla gol yiyen takım konumunda

  Trendyol 1. Lig'de mücadele eden Altay, bu sezon kalesinde 49 gol görmesiyle ligin en fazla gol yiyen takımı durumunda. Altay, mali ve sportif açıdan zor günler geçirirken, 25 hafta sonunda 18 puan topladı ve son sıranın bir üstünde yer alıyor. İzmir ekibi, maç başına ortalama 1,96 gol yeme ortalamasıyla dikkat çekiyor.

 • Antalya Diplomasi Forumu: Krizler Döneminde Diplomasi Önemli
  11:13 Antalya Diplomasi Forumu: Krizler Döneminde Diplomasi Önemli

  Ege Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Onur Tepeciklioğlu, Antalya Diplomasi Forumu'nu değerlendirerek krizler döneminde diplomasinin önemine vurgu yaptı. Forumda 148 ülkeden 5 bin katılımcı yer aldı ve çeşitli küresel meseleler ele alındı. İsrail-Filistin çatışması ve Güney Afrika'nın temsili gibi konular öne çıktı. ADF, diyalog ve işbirliği için önemli bir platform olarak hizmet veriyor.

 • Samsun Canik Belediyesi 5 Yılda 262 Bin 950 Vatandaşa Sosyal Yardım Yaptı
  11:12 Samsun Canik Belediyesi 5 Yılda 262 Bin 950 Vatandaşa Sosyal Yardım Yaptı

  Samsun'un Canik Belediye Başkanı ve Adayı İbrahim Sandıkçı, ilçede 5 yılda 262 bin 950 vatandaşa sosyal yardım yapıldığını açıkladı. Başkan Sandıkçı, ihtiyaç sahibi, engelli, dar gelirli ve yaşlı vatandaşların ihtiyaçlarını düzenli olarak takip ettiklerini belirtti.

 • Elazığ'da Dron Destekli Trafik Denetimlerinde Cezalar Yağdı
  11:12 Elazığ'da Dron Destekli Trafik Denetimlerinde Cezalar Yağdı

  Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından dron destekli gerçekleştirilen trafik denetimlerinde, emniyet kemeri takmayan, seyir halinde telefonla konuşan ve kırmızı ışık kuralına uymayan sürücülere cezai işlem uygulandı. Denetimlerin gün içerisinde kentin farklı noktalarında devam edeceği öğrenildi.


Advertisement