Fatsa'da Tasarım Beceri Atölyesi açıldı - Son Dakika

Fatsa'da Tasarım Beceri Atölyesi açıldı

04.02.2020 13:14
Fatsa'da Tasarım Beceri Atölyesi açıldı, System.String[]

Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası (FATSO) tarafından 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında oluşturulan Tasarım Beceri Atölyesi'nin açılışı yapıldı.

Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası (FATSO) tarafından 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında oluşturulan Tasarım Beceri Atölyesi'nin açılışı yapıldı.

Fatsa Bilim Sanat Merkezinde gerçekleşen açılış programına, Ordu Valisi Seddar Yavuz, Kaymakam Ömer Lütfi Yaran, Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası (FATSO) Başkanı Tayfun Karataş, İl Milli Eğitim Müdürü Kutlu Tekinbaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya, daire amirleri ve okul müdürleri katıldı.

Vali Yavuz, bilim ve sanat projelerinin peşinde yaşamak ve yaşatmak için koştuklarını ifade ederek, şunları söyledi:

"Eğitim dediğimiz şey milli seferberlik anlayışıyla olur. Sadece eğitimcinin verdiği eğitim ile eğitim olmaz. Eğitim iş adamlarımızın ve sivil toplum kuruluşlarının ve bazı kurumların verdiği destek ve 'Ne yapabiliriz' anlayışına sahip herkes tarafından olur. Siz ne kadar güçlü iseniz o kadar bağımsız ve gururlusunuz. O yüzden bilime daha fazla kaynak ve zaman ayırmalı ve milli teknolojiler geliştirmeliyiz."

FATSO Başkanı Karataş, eğitime verdikleri öneme değinerek, ellerinden gelen tüm imkanları seferber ettiklerini söyledi.

Bilgili ve birikimli bir gençlik yetiştirmek için mücadele ettiklerini söyleyen Karataş, "Fatsa'da ve arkasında bulunan ilçelerdeki eğitim kurumlarında oluşturduğumuz kütüphane, beceri atölyeleri ve ana sınıflarıyla eğitime gerekli desteği veriyoruz. Bunun bir ekip başarısı olduğunu hatırlatmak isterim. Bu başarı yönetimimin ve FATSO çalışanlarınındır. Bizlere güvenen herkese teşekkür ederim. Tasarım Beceri Atölyesinin hayırlı uğurlu olmasını dilerim." dedi.

Konuşmaların ardından Vali Yavuz tarafından Karataş'a plaket takdim edildi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Fatsa'da Tasarım Beceri Atölyesi açıldı - Son Dakika


Son Dakika

Muğla açıklarında 5.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi 01:21 Muğla açıklarında 5.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi Beşiktaş'ta Sergen Yalçın depremi: Dönüşü yok artık, çalışmayacağım 00:59 Beşiktaş'ta Sergen Yalçın depremi: Dönüşü yok artık, çalışmayacağım İmamoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müzik saati çıkışına gönderme! Atatürk'ün sözünü paylaştı 00:33 İmamoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müzik saati çıkışına gönderme! Atatürk'ün sözünü paylaştı
Yılmaz Özdil'in iması Uğur Dündar'ı çıldırttı: Yerin dibine gir, karşıma çıkarsan fena yaparım 23:47 Yılmaz Özdil'in iması Uğur Dündar'ı çıldırttı: Yerin dibine gir, karşıma çıkarsan fena yaparım Cicişler saç saça baş başa kavga etti, Ceyda Ersoy ablasını sildi 23:16 Cicişler saç saça baş başa kavga etti, Ceyda Ersoy ablasını sildi Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 20:29 Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "müzik yasağı" açıklamasına tepki: Yasaklar ideolojik
Serdar Ali Çelikler'den çarpıcı Şenol Güneş sözleri: Memleketçilik yaptığı iddiaları var 19:13 Serdar Ali Çelikler'den çarpıcı Şenol Güneş sözleri: Memleketçilik yaptığı iddiaları var Arkeologlar Şanlıurfa'da jet hızıyla kazmayı vurmaya başladı! Meğerse yıllarca bir tarihin üzerinde oturmuşlar 18:54 Arkeologlar Şanlıurfa'da jet hızıyla kazmayı vurmaya başladı! Meğerse yıllarca bir tarihin üzerinde oturmuşlar
Advertisement