Son Dakika Haberleri: Gerilim Hat Safhada! Tanklar Sınırda Savaş Pozisyonu Aldı

Gerilim Hat Safhada! Tanklar Sınırda Savaş Pozisyonu Aldı

28 gün önce

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani'nin bağımsızlık referandumu ısrarını sürdürmesi nedeniyle dün askeri sahada tansiyon iyice yükseldi. Tanklar sınırda savaş pozisyonu aldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri ( TSK), pazartesi gününden bu yana  Habur Sınır Kapısı TIR parkı karşısındaki sahada yaptığı tatbikatın seviyesini yükseltti. Askeri kaynaklar, tatbikata katılan tank, top ve diğer paletli zırhlı araçlar, zırhlı personel taşıyıcıları ile personel sayısına takviye yapıldığını ve dünden itibaren tatbikatın ikinci safhaya yükseltildiği bilgisini verdi. Dün özellikle tankların yoğun şekilde manevra yapıp savaş pozisyonu aldıkları öğrenildi.

ANKARA'DA KRİTİK GÖRÜŞME

Bölgede gerilim artarken referanduma karşı çıkan  Irak'ın Genelkurmay Başkanı Osman Ganimi de dün  Ankara'ya geldi ve Genelkurmay Karargâhı'nda Genelkurmay Başkanı Orgeneral  Hulusi Akar'la uzun bir görüşme yaptı. İki komutan, referandum yapılması durumunda sahada askeri olarak neler yapılacağına dair farklı senaryolar üzerinde görüş alışverişinde bulundu. Görüşmede terör örgütü  PKK ile mücadele kapsamında  Sincar'daki durumun da ele alındığı öğrenildi.  Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, bağımsızlık referandumunun şiddetle neticelenmesi halinde Kuzey  Irak'a askeri müdahaleye hazır olduklarını söylemişti.

TAHRAN'DA ÜÇLÜ ZİRVE

Referanduma karşı çıkan  Türkiye,  İran ve  Irak genelkurmay başkanları arasındaki görüşme trafiği önümüzdeki günlerde de devam edecek.  Cumhurbaşkanı  Tayyip Erdoğan'ın  4 Ekim'de  Tahran'a yapacağı ziyaret öncesinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar,  İran'a giderek bu ülkenin Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Muhammed Bakıri ile görüşecek. Askeri kulislerde, Akar'la birlikte  Irak Genelkurmay Başkanı Ganimi'nin de aynı tarihlerde  Tahran'da olacağı ve üç komutanın olası ortak bir askeri tutum belirlemek için üçlü zirve yapma ihtimalinin bulunduğu da konuşuluyor.


Bir Hafta Aralıksız Devam Eden Ereksiyon, Acı Gerçeği Ortaya Çıkardı! Penisinin Yarısı Kesildi Bekir Bozdağ'dan Korkutan Açıklama: 2019'a Kadar Pek Çok Kirli Operasyona Şahit Olacağız
Cinsel İlişki Sırasında Erkek Arkadaşının Penisini Kıran Model, O Anları Anlattı