Hacı Taşan'ı Anma Programı - Son Dakika

Hacı Taşan'ı Anma Programı

Halk ozanı ve Türk Halk Müziği sanatçısı Hacı Taşan, vefatının 36. yılında Keskin ilçesinde anıldı.

Hacı Taşan'ı Anma Programı, System.String[]

Halk ozanı ve Türk Halk Müziği sanatçısı Hacı Taşan, vefatının 36. yılında Keskin ilçesinde anıldı.

Hacı Taşan Kültür Merkezi bahçesinde düzenlenen programda konuşan Kaymakam Muammer Köken, Keskin'in kültür ve sanatla yoğrulan, eğitimde başarı hedefleyen, sporla sosyalleşen, kitabı hayatın içine alan ve istihdam projeleri üreten nezih bir ilçe olduğunu söyledi.

Hacı Taşan gibi ozanların kolay yetişmediğini belirten Köken, "Türk milleti, Taşan gibi halk ozanlarına ve ustalara çok değer verir. Hacı Taşan ismi Keskin'le özdeşleşmiştir. Ölümünün 36. yıl dönümünde rahmetle, minnetle anıyoruz." diye konuştu.

Keskin Belediye Başkanı Dede Yıldırım da Keskin'in yetiştirdiği sanatçılara sahip çıktıklarını belirterek, her yıl Hacı Taşan'ı anma etkinlikleri düzenleyerek gelecek nesillere anlatacaklarını kaydetti.

Program, Kırıkkale Ustalar Topluluğu tarafından Hacı Taşan'ın eserlerinin seslendirilmesiyle son buldu.

Hacı Taşan'ı Anma Programı
Hacı Taşan'ı Anma Programı
Hacı Taşan'ı Anma Programı

Haber Yayın Tarihi: 07.03.2019 16:29 - Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Hacı Taşan'ı Anma Programı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

BDDK, bankada parası ve altını olanlara yüksek limitli kredi kartının yolunu açtı "Selefi dernekler silahlanıyor" soruşturmasında ifade veren Cübbeli Ahmet, Emniyet'te isim vermedi Başakşehir kendi maçında TFF'nin yayınladığı listede yer almadı Kapısına çöp bırakanları caydırmak için duvarına "Beddua ederim, koronavirüs olursun" yazdı, bir daha kimse çöp atmadı MasterChef yarışmacısı Walison Fonseca'nın eşi Melisa Pınar, pozlarıyla gündem oldu Ekip otosunda ilişkiye giren polisler meslekten ihraç edildi Talihsiz çiftçi, ürünlerinin yanmasını gözyaşı dökerek izledi Dolandırıcılar emekli savcıyı 380 bin TL dolandırdı