Hacı Taşan'ı Anma Programı - Son Dakika

Hacı Taşan'ı Anma Programı

07.03.2019 16:29
Hacı Taşan'ı Anma Programı, System.String[]

Halk ozanı ve Türk Halk Müziği sanatçısı Hacı Taşan, vefatının 36. yılında Keskin ilçesinde anıldı.

Halk ozanı ve Türk Halk Müziği sanatçısı Hacı Taşan, vefatının 36. yılında Keskin ilçesinde anıldı.

Hacı Taşan Kültür Merkezi bahçesinde düzenlenen programda konuşan Kaymakam Muammer Köken, Keskin'in kültür ve sanatla yoğrulan, eğitimde başarı hedefleyen, sporla sosyalleşen, kitabı hayatın içine alan ve istihdam projeleri üreten nezih bir ilçe olduğunu söyledi.

Hacı Taşan gibi ozanların kolay yetişmediğini belirten Köken, "Türk milleti, Taşan gibi halk ozanlarına ve ustalara çok değer verir. Hacı Taşan ismi Keskin'le özdeşleşmiştir. Ölümünün 36. yıl dönümünde rahmetle, minnetle anıyoruz." diye konuştu.

Keskin Belediye Başkanı Dede Yıldırım da Keskin'in yetiştirdiği sanatçılara sahip çıktıklarını belirterek, her yıl Hacı Taşan'ı anma etkinlikleri düzenleyerek gelecek nesillere anlatacaklarını kaydetti.

Program, Kırıkkale Ustalar Topluluğu tarafından Hacı Taşan'ın eserlerinin seslendirilmesiyle son buldu.

Hacı Taşan'ı Anma Programı
Hacı Taşan'ı Anma Programı
Hacı Taşan'ı Anma Programı

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Hacı Taşan'ı Anma Programı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Dev kargo gemisi, zodyak botla nasıl kaçırıldı? Konunun uzmanı, korsanların korkunç yöntemini anlattı Cemal Hünal'ın ardından Survivor'da bir diskalifiye şoku daha! Ünlülerden bir yarışmacı daha adaya veda etti İtalya'da veri hatası nedeniyle bir hafta sokağa çıkma kısıtlaması uygulandı Deniz Akkaya, iç çamaşırlı yatak pozlarıyla sosyal medyayı salladı Meteoroloji'den peş peşe uyarılar! 6 kentimizde kuvvetli yağış, 4 bölgede de fırtına bekleniyor Erkek arkadaşı, 16 yaşındaki kız çocuğunu istismar etti! Mide bulandıran olay karnı büyüyünce ortaya çıktı Hande Erçel ve Kerem Bürsin'in küvet sahnesi gündeme damga vurdu Yasmin Erbil kırmızı elbiseli pozuyla nefesleri kesti