Hdp Diyarbakır Milletvekili Yiğitalp Açıklaması - Son Dakika

Hdp Diyarbakır Milletvekili Yiğitalp Açıklaması

11.01.2018 14:17
Hdp Diyarbakır Milletvekili Yiğitalp Açıklaması, System.String[]

HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, Bitlis'te bir mezarlığın kamu güvenliği gerekçesiyle yıkıldığını öne sürdü.

HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, Bitlis'te bir mezarlığın kamu güvenliği gerekçesiyle yıkıldığını öne sürdü.

Yiğitalp, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Bitlis'in Yukarıölek köyü mevkisinde, bölge halkının mezarlık olarak kullandığı bir alanın Bitlis Valiliğinin emriyle yıkıldığını iddia etti.

Söz konusu alanda 267 kişinin mezarının bulunduğunu savunan Yiğitalp, "Kamu güvenliği gerekçesiyle mezarlık yıkımı, Türkiye Cumhuriyeti tarihi boyunca gerçekleştirilmemiştir. Yas tutmayı yasaklayan, ölenleri mezarsız bırakan bir iktidarla karşı karşıyayız. 'Berfo analar ağlamasın' diyen iktidar, yeni Berfo analar yaratıyor. Bu bir insanlık suçudur, utançtır." diye konuştu.

Yiğitalp, iktidarın mezarlar üzerinden bölge halkını ve mezarlıktaki cenazelerin ailelerini cezalandırmak istediğini öne sürerek, sorumluların cezalandırılması için konunun takipçisi olacaklarını söyledi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Politika Hdp Diyarbakır Milletvekili Yiğitalp Açıklaması - Son Dakika


Son Dakika

Ünlü oyuncu Serkan Çayoğlu, yeni dizi projesiyle ekrana dönüyor Yeni pozlarını paylaşan Hadise'ye beğeni üstüne beğeni yağdı Hakkari'nin Çukurca bölgesinde 1 askerimiz şehit oldu Şov yapayım derken hayatının hatasını yaptı! Köprüden nehre atlayan YouTuber kafatasını kırdı Koronadan daha tehlikeli! Biyoteröristler, virüsler üzerinde çalışan biyologların bilgisayarlarına saldırı gerçekleştirebilir Maradona'nın ölümüyle ilgili kan donduran itiraf! Acı gerçek ortaya çıktı "Millet İttifakı'nın çatı adayı kim olsun?" anketinde ilk iki sırada İmamoğlu ve Yavaş var Görüntüler büyük tartışma yaratacak! Bir markaya ait şekerleme ürünlerini evde çıplak elle doldurdu