Hdp Diyarbakır Milletvekili Yiğitalp Açıklaması - Son Dakika

Hdp Diyarbakır Milletvekili Yiğitalp Açıklaması

11.01.2018 14:17
Hdp Diyarbakır Milletvekili Yiğitalp Açıklaması, System.String[]

HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, Bitlis'te bir mezarlığın kamu güvenliği gerekçesiyle yıkıldığını öne sürdü.

HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, Bitlis'te bir mezarlığın kamu güvenliği gerekçesiyle yıkıldığını öne sürdü.

Yiğitalp, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Bitlis'in Yukarıölek köyü mevkisinde, bölge halkının mezarlık olarak kullandığı bir alanın Bitlis Valiliğinin emriyle yıkıldığını iddia etti.

Söz konusu alanda 267 kişinin mezarının bulunduğunu savunan Yiğitalp, "Kamu güvenliği gerekçesiyle mezarlık yıkımı, Türkiye Cumhuriyeti tarihi boyunca gerçekleştirilmemiştir. Yas tutmayı yasaklayan, ölenleri mezarsız bırakan bir iktidarla karşı karşıyayız. 'Berfo analar ağlamasın' diyen iktidar, yeni Berfo analar yaratıyor. Bu bir insanlık suçudur, utançtır." diye konuştu.

Yiğitalp, iktidarın mezarlar üzerinden bölge halkını ve mezarlıktaki cenazelerin ailelerini cezalandırmak istediğini öne sürerek, sorumluların cezalandırılması için konunun takipçisi olacaklarını söyledi.

Kaynak: AA

Son Dakika Politika Hdp Diyarbakır Milletvekili Yiğitalp Açıklaması - Son Dakika


Son Dakika

Uyku sorununun koronavirüs kapma riskini yüzde 250 artırdığı ortaya çıktı Son Dakika: Aşılama programının ikinci adımına geçiliyor! Huzurevleri ve bakımevlerinde kalanlar aşılanacak İçişleri Bakanı Soylu: Polis Arama Kurtarma Birimi'ni cuma günü başlatıyoruz Fenerbahçe, Ankaragücü maçı esnasında yayıncı kuruluşu protesto etti Ani bir kararla ayrılan Hadise ve Kaan Yıldırım sürpriz bir şekilde barıştı Çukur dizisinde Yamaç'a hayatının dayağını atan maskeli dövüşçünün kimliği ifşa oldu DSÖ'den koronavirüs aşısı açıklaması: Dünya feci bir ahlaki başarısızlığın eşiğinde Son Dakika! Kartepe'de 13 Ocak'ta kaybolan doktorun cansız bedenine ulaşıldı