Son Dakika Haberleri: Soçi'de yer almayan İran'dan mutabakata ilk tepki: Olumlu bir adım

Soçi'de yer almayan İran'dan mutabakata ilk tepki: Olumlu bir adım

25 gün önce

Rusya ile Türkiye arasında Soçi'de imzalanan mutabakata İran'dan ilk yorum geldi. Açıklamada "Türkiye ve Rusya'nın yaptığı anlaşma Suriye'de güvenliğin yeniden sağlanması için olumlu bir adım" ifadeleri kullanıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, beraberindeki heyetle gittiği Soçi'de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüştü. 6 saat süren görüşmenin ardından Soçi mutabakatı imzalandı. Rusya'nın orta doğudaki müttefiki olarak bilinen İran, mutabakatı olumlu bir adım olarak gördü.

"OLUMLU BİR ADIM"

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Abbas Musevi, Türkiye ve Rusya'nın üzerinde anlaştığı Soçi mutabakatını değerlendirdi. Sözcü Musevi, "Türkiye ve Rusya'nın yaptığı anlaşma Suriye'de güvenliğin yeniden sağlanması için olumlu bir adım." dedi.

DİKKAT ÇEKEN "TÜRKİYE" VURGUSU

Musevi ayrıca söz konusu mutabakatın Türkiye'nin güvenlik endişelerine çözüm olmasını ve Suriye'de barışı sağlamasını umduğunu belirtti.

Soçi'de yer almayan İran'dan mutabakata ilk tepki: Olumlu bir adım
Haber Yayın Tarihi: 23.10.2019 11:50 Süreli sözleşmeyle çalışan personelin tam zamanlı çalışması sağlanacak
Kulisleri sallayan iddia: Erdoğan AK Parti Genel Başkanlığı'nı güvendiği isme bırakabilir Yayla sakinleri, 12 bin yıllık Dipsiz Göl'ün kurutulmasına destek verdi: Millete bir faydası yok