İzmit'te Sanat Sokağa İniyor - Son Dakika

İzmit'te Sanat Sokağa İniyor

05.12.2015 17:14
İzmit'te Sanat Sokağa İniyor, System.String[]

İzmit Belediyesi ile Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi arasında “Sokakta sanat var” protokolü yapıldı.

İzmit Belediyesi ile Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi arasında "Sokakta sanat var" protokolü yapıldı.

İzmit Belediyesi'nin Kocaeli Üniversitesi ile benzer çalışmayı daha önceki yıllarda da yaptığı "Sokakta Sanat Var" etkinliklerinin protokol imza törenine Başkan Doğan'ın yanı sıra Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sema Göktaş, dekan yardımcıları Yard. Doç. Dr. Zehra Canan Bayer, Yard. Doç. Dr. Üftade Muşkara, fakültenin müzik bölümü Başkanı Yard. Doç. Hakan Bağcı ve Görsel Sanatlar Bölüm Başkanı Doç. Ertuğrul Tuna katıldı.

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sema Göktaş imza töreninde yaptığı konuşmada, "İzmit Belediyesi ile ortak projede yer almaktan çok mutluyuz. Daha önceden olduğu gibi bundan sonra da hep birlikte güzel işler yapmaya devam edeceğiz. Kentimizin kültürel ve sanatsal faaliyetlerine katkımızın bulunması bizlere ayrı bir gurur verir. Çok özel bir belediye olan İzmit Belediyesi'nin kültürel ve sanatsal faaliyetlerini taktirle karşılıyoruz. Belediye Başkanımızın sanat ve kültüre bakışı bu çalışmalarda çok önemli ve herkese örnek olacak nitelikte" dedi.

İmza töreninde konuşan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ise, "Üniversitemiz ile yaptığımız ortak çalışma Türkiye'ye örnek olacaktır. Sanat, İzmit'e, Kocaeli'ne çok yakışıyor. Fakat bu çalışmalar istediğimiz noktada değil. Bu alanda, bizim çabamız kadar başka kesimlerin de çaba göstermesi gerekir. İzmit Belediyesi olarak, sanat ve kültür alanında başlattığımız duyarlılığın daha da yaygınlaşması en büyük arzumuz. Kocaeli Üniversitesi'nin bu alandaki birikim ve tecrübelerinden istifade edelim istedik. Sanatın, şehrimizde insanların yaşam tarzı haline gelmesi için çalışmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

"İzmit'te sanat var" sloganıyla şehrin daha fazla sanatla iç içe olacağını belirten Doğan, "İnsanlarımız daha çok sanatı tadacak. Müzik, tiyatro, resim, heykel vb. başka alanlarda da etkinliklerimiz olacak. Yaptığımız etkinliklerle, şehrimiz bir sanat şehri olarak da anılmaya başlayacak. Üniversitemiz ile yaptığımız işbirliğinin diğer kurum ve kuruluşlara, sivil toplum örgütlerine, meslek odalarına da örnek olmasını diliyorum. Elimizde, Üniversitemiz gibi büyük bir cevher ve önder var. Ayrıca şehrimizde çok özel, gönüllü sanat camiasının insanları, sanatçılarımız bulunuyor. Onlar da bizim çalışma arkadaşlarımız olarak bu projede yer alıyor. İzmit'te sanat var etkinliklerini halkımız doya doya yaşayacaklar" şeklinde konuştu. - KOCAELİ

İzmit'te Sanat Sokağa İniyor

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel İzmit'te Sanat Sokağa İniyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Adı Galatasaray'la anılan İrfan Can Kahveci, Fatih Terim'i takibe aldı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca paylaştı! İşte 8 adımda koronavirüs aşısıyla ilgili tüm merak edilenler 2 kişinin yaralandığı kazada 4 milyonluk araç kullanılmaz hale geldi Fenerbahçe'nin Szalai transferi KKTC'yi karıştırdı! Siyasiler sosyal medyadan birbirine girdi Malatya'da dini nikahlı çift, boğazları kesilmiş halde ölü bulundu Bolu, eksi 21,8 dereceyle bu gece Türkiye'nin en soğuk ili oldu Tutuklanan Savunma Sanayii Başkanlığı casusunun ifadesi ortaya çıktı Amerika'da gündem Trump ailesi! Şimdi de Ivanka'nın tuvalet zulmü olay oldu