Kangal, alfa kurdu alt edebilir mi? Bu deney bütün fikirleri değiştirecek - Son Dakika

Kangal, alfa kurdu alt edebilir mi? Bu deney bütün fikirleri değiştirecek

24.11.2022 16:21

Kangallar ile kurtların yıllardan beridir devam eden mücadeleleri dilden dile dolaşır. Bazı kangal üreticileri ne pahasına olursa olsun köpeklerinin kangala saldırabileceğini iddia ederken, bazı üreticiler de kangalın bir alfa kurda tek başına saldıramayacağını savunuyor. Bununla ilgili yapılan bir deney fikri sabit olanların düşüncelerini tekrardan gözden geçirmesine neden olacak.

Namı ülke sınırlarını aşan kangal köpeklerinin ne kadar sadık bir ırk olduğu ve özellikle hayvancılıkla uğraşanların için kurtlarla mücadelede ne kadar önemli oldukları yıllardır anlatılır. Ancak zaman zaman bazı üreticiler, kurtların doğada yetiştikleri için daha kaslı olduklarını ve bir kangal köpeğinin alfa bir kurda asla saldıramayacağını savunuyor.

KANGALIN DEV MAKETLE İMTİHANI

Bununla ilgili yapılan bir deney sosyal medyada büyük ilgi gördü. Alfa kurt maketini kangalın karşısına çıkaran üretici, o anları kaydedip sosyal medyadan "Daha iyisini çekene kadar en iyisi bu" notuyla paylaştı.

DİREK GIRTLAĞINA YAPIŞTI

Kısa sürede çok sayıda izlenme alan videoda kangal köpeğinin dev kurt maketini görür görmez üstüne atladığı ve direk gırtlak kısmını sıkmaya başladığı görülüyor.

YORUMLAR (5)
  • mustafa kemal ünal: kangal hiç bir zaman Alfa kurdu tek başına yenemez o iş maketle olmuyor, hayatınızda gördünüz mü alfa kurt dediğiniz kurtların aile reisini tek başına bir kangalı rahatça yere seriyor Cevap Yaz 7 3 Yayından Kaldır
  • Hasan Tartal: O üretici arkadaş ancak kurdun maketine saldırtır köpeklerini alfa kurt belgeseli izlesin önce sonra bir daha düşünsün bence..! Cevap Yaz 87 16 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Yaşam Kangal, alfa kurdu alt edebilir mi? Bu deney bütün fikirleri değiştirecek - Son Dakika


Advertisement