Karate Milli Takımı, Avrupa Oyunları'nı 6 madalya ile tamamladı - Son Dakika

Karate Milli Takımı, Avrupa Oyunları'nı 6 madalya ile tamamladı

30.06.2019 20:24
Karate Milli Takımı, Avrupa Oyunları'nı 6 madalya ile tamamladı, System.String[]

Belarus'un başkenti Minsk'te düzenlenen 2'nci Avrupa Oyunları'nda karatede Serap Özçelik Arapoğlu gümüş madalya kazanırken, Merve Çoban ise bronz madalya ile organizasyonu noktaladı.

Belarus'un başkenti Minsk'te düzenlenen 2'nci Avrupa Oyunları'nda karatede Serap Özçelik Arapoğlu gümüş madalya kazanırken, Merve Çoban ise bronz madalya ile organizasyonu noktaladı. Milli karateciler, 4 gümüş ve 2 bronz madalya ile oyunları kapattı.

Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları'na kota puanı veren karate müsabakalarının ikinci gününde kadınlar kumite 50, 55 ve 61 kilo ile erkekler kumite 60, 67 ve 75 kiloda madalya müsabakaları yapıldı.

2019 yılında uluslararası organizasyonların tamamında podyum gören Serap Özçelik Arapoğlu, kumite 50 kilo finalinde Avusturyalı Bettina Plank ile karşılaştı. 1-1 devam eden müsabakanın son 15 saniyesi içerisinde rakibinin ataklarına engel olamayan milli karateci, tatamiden 5-1 mağlup ayrılarak gümüş madalya kazandı.

Kumite 61 kiloda Avrupa şampiyonu olarak Belarus'a gelen Merve Çoban, yarı finalde Ukraynalı Anita Serogina ile karşılaştı. 2-2 sona eren müsabakada ilk puanı rakibine veren milli karateci, tatamiden mağlup ayrılarak bronz madalyanın sahibi oldu.

Elemelerde tatamiye çıkan milli karatecilerden Tuba Yakan, Eray Şamdan, Burak Uygur ve Erman Eltemur ise grup aşamasında oyunlara veda etti.

KARATECİLERDEN 6 MADALYA

4 gümüş ve 2 bronz madalya kazanan Türk karatecilerden kumite 50 kiloda Serap Özçelik Arapoğlu, kumite +68 kiloda Meltem Hocaoğlu, ferdi kata dalında Ali Ali Sofuoğlu ve kumite 84 kiloda Uğur Aktaş gümüş madalyanın sahibi oldu.

Ferdi kata dalında Dilara Eltemur ile kumite 61 kiloda Merve Çoban ise bronz madalya kazanma başarısı gösterdi.

Karate Milli Takımı, Avrupa Oyunları'nı 6 madalya ile tamamladı
Karate Milli Takımı, Avrupa Oyunları'nı 6 madalya ile tamamladı

Kaynak: DHA

Son Dakika Spor Karate Milli Takımı, Avrupa Oyunları'nı 6 madalya ile tamamladı - Son Dakika Spor


YORUMLAR
500

Son Dakika

Kurban Bayramı'ndan önce yine aynı hikaye! Et ve tavuk fiyatları artıyor 17:16 Kurban Bayramı'ndan önce yine aynı hikaye! Et ve tavuk fiyatları artıyor Gölgede 35, güneşte 50 derece! Antika termometre ile Şanlıurfa sıcağını ölçtü 17:15 Gölgede 35, güneşte 50 derece! Antika termometre ile Şanlıurfa sıcağını ölçtü Aşının ardından görülen kalp kası iltihabına ilişkin ABD İlaç Dairesi'nden rahatlatan açıklama 17:14 Aşının ardından görülen kalp kası iltihabına ilişkin ABD İlaç Dairesi'nden rahatlatan açıklama
Sosyal medyada zirveye çıkan Aziz Yıldırım hakkında neler yazıldı? İşte birbirinden çarpıcı o yorumlar 17:10 Sosyal medyada zirveye çıkan Aziz Yıldırım hakkında neler yazıldı? İşte birbirinden çarpıcı o yorumlar Bu acının tarifi yok! Üç gün önce evlendiği karısı son nefesini yanı başında verdi 17:08 Bu acının tarifi yok! Üç gün önce evlendiği karısı son nefesini yanı başında verdi Altının kilogramı 499 bin 500 liraya çıktı 17:05 Altının kilogramı 499 bin 500 liraya çıktı
AK Partili Özhaseki: Millet bizim zaafa uğradığımız gibi bir kanaate kapıldı ama yüzde 45 oyumuz var 15:57 AK Partili Özhaseki: Millet bizim zaafa uğradığımız gibi bir kanaate kapıldı ama yüzde 45 oyumuz var 'Bugün seçim olsa kime oy verirsiniz?' anketi yapıldı! Başkan Ali Koç, rakibi Aziz Yıldırım'a fark attı 15:29 'Bugün seçim olsa kime oy verirsiniz?' anketi yapıldı! Başkan Ali Koç, rakibi Aziz Yıldırım'a fark attı
Advertisement