Kayseri Şeker Fabrikası Kurtarma Timi'nden Deprem Tatbikatı - Son Dakika

Kayseri Şeker Fabrikası Kurtarma Timi'nden Deprem Tatbikatı

6 yıl önce

Kayseri Şeker Fabrikası yönetimi her türlü doğal afete karşı hazırlıklı olmak için arama ve kurtarma timi oluşturdu.

Kayseri Şeker Fabrikası Kurtarma Timi'nden Deprem Tatbikatı, System.String[]

Kayseri  Şeker Fabrikası yönetimi her türlü doğal afete karşı hazırlıklı olmak için arama ve kurtarma timi oluşturdu. Tim, depremde yıkılan bir binadan vatandaşların kurtarılması tatbikatını gerçekleştirdi.


Afet Müdürlüğü eğitmenleri tarafından verilen 15 günlük eğitim sonrasında Arama Kurtarma Personeli Sertifikası almayı hak eden 40 kişi, Kayseri Şeker Fabrikası arazisi içinde Şeker Gölü mevkiinde depremde yıkılan metruk binada enkazdan kurtarma operasyonu gerçekleştirdi. Tatbikatta yıkılan bina altında kalan kişileri kurtarma operasyonunda öncelikli olarak yaşam belirtisi olanlar daha sonra da yaşam belirtisi olmayanların kurtarılması gerçekleştirerek yetkililerden tam not aldı.  Şeker Fabrikası ambulans ve itfaiyesinin desteği ile yapılan tatbikata Kayseri Arama Kurtarma Ekibi'nde hizmet veren tam donanımlı iki araç, 5 personel ve 4 yönetici de destek verdi.  Afet ve Acil Durum Şube Müdürleri Ali Dal, Ömer Şahin ile eğitmenler Hasan Say,Cengiz Aslantaş, Mustafa Kural ve diğer yetkililerin de katıldığı tatbikatı Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatif Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Şeker Fabrikası Genel Müdür ve yardımcıları ile fabrika personeli de izleyerek arama kurtarma ekibini başarılarından dolayı tebrik ettiler.

Haber Yayın Tarihi: 15.03.2014 11:48 Kaynak: DHASon Dakika

Pastane çalışanı, 10 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismardan tutuklandı
Acun'un O Ses Türkiye finalindeki görüntüsü sosyal medyaya damga vurdu SGK; emeklilere, memurlara ve işçilere toplu para iadesi yapacak