Kılıçdaroğlu'nun "boomer" göndermesi tepki çekti! Peki boomer ne demek? - Son Dakika

Kılıçdaroğlu'nun "boomer" göndermesi tepki çekti! Peki boomer ne demek?

22.06.2021 09:57

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, müzik kısıtlaması kararını Twitter üzerinden art arda yaptığı paylaşımlarla eleştirdi. Son tweet'inde "Müzik, kalbin edebiyatıdır gençler; sözlerinizin bittiği yerde müzik başlar. Müzik yoksa aşk yoktur. Hiçbir boomer müziğinizi çalamaz!" notuyla bir video yayınlayan Kılıçdaroğlu'nun kullandığı "boomer" ifadesi büyük merak konusu oldu. Peki boomer ya da baby boomer ne demek? İşte merak edilen sorunun yanıtı.

Kabine toplantısının ardından yeni normalleşme kararlarını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 Temmuz itibarıyla müzikli mekanlardaki sınırlamanın 24.00'e çekildiğini belirtti.

"YASAKLAR İDEOLOJİK"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Müzikle ilgili sınırlamayı 24.00'e çekiyoruz. Kusura bakmasınlar gece kimsenin kimseyi rahatsız etme hakkı yok" ifadelerine tepki gösteren Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Beyefendi müzik yasağını gece 24'e çekiyoruz, kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yok demiş. Yasaklar ideolojik diyoruz baştan beri. Erdoğan; rahatsızlıktan bahsedeceksen, ülke senden rahatsız, ona ne yapacaksın? Seçimden kaçmak dışında bir şey geliyorsa aklına, haber ver. Trollerine mangalda kül bıraktırmıyorsun sosyal medyada ama konu seçime gelince, yerinde yeller esiyor" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun müzik kısıtlamasına tepki paylaşımında kullandığı 'boomer' ifadesi dikkat çekti

"MÜZİK YOKSA AŞK YOKTUR"

Bu tweet'lerin 4 saat sonrasında ise bir video paylaşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Müzik, kalbin edebiyatıdır gençler; sözlerinizin bittiği yerde müzik başlar. Müzik yoksa aşk yoktur. Hiçbir boomer müziğinizi çalamaz!" notunu düştü.

Kılıçdaroğlu'nun müzik kısıtlamasına tepki paylaşımında kullandığı 'boomer' ifadesi dikkat çekti

BOOMER YA DA BABY BOOMER NEDİR?

Kılıçdaroğlu'nun yaptığı paylaşımda "Boomer" ifadesini kullanması sosyal medya kullanıcılarının dikkatinden kaçmazken, kelimenin ne anlama geldiği ise büyük merak konusu oldu. Peki boomer ya da baby boomer nedir? İşte merak edilen sorunun yanıtı.

Baby Boomerlar, 1946-1964 yılları arasında doğan kuşak için kullanılan bir terim olup, İkinci Dünya Savaşı'nın hemen ardından doğan nesil olarak biliniyor. Yeni kuşaklarla çatışma halinde olan ve özellikle Z kuşağı tarafından 'modası geçmiş' olarak tanımlanan boomer kuşağına ait bireyler genellikle otoriteye saygı duyup, teknolojiye oldukça uzak yaşıyorlar.

Kılıçdaroğlu'nun boomer göndermesi tepki çekti! Peki boomer ne demek?

Son Dakika Güncel Kılıçdaroğlu'nun 'boomer' göndermesi tepki çekti! Peki boomer ne demek? - Son Dakika


Son Dakika

Yangın bölgesinde havaya ateş açtı! Görevlileriyle tartışan Yusuf Güney, olay anının videolarını paylaştı 10:19 Yangın bölgesinde havaya ateş açtı! Görevlileriyle tartışan Yusuf Güney, olay anının videolarını paylaştı Yere kapanıp hüngür hüngür ağladılar! Kadın Voleybol Takımımız, Güney Kore'ye elendi 10:14 Yere kapanıp hüngür hüngür ağladılar! Kadın Voleybol Takımımız, Güney Kore'ye elendi Ceset parçalarını böyle taşımış! Azra'yı vahşice öldüren katil zanlısının görüntüsü ortaya çıktı 10:09 Ceset parçalarını böyle taşımış! Azra'yı vahşice öldüren katil zanlısının görüntüsü ortaya çıktı
Son Dakika: Olimpiyatlarda tarihi başarı! Tokyo 2020'de Buse Naz Çakıroğlu'nun ardından Busenaz Sürmeneli de finalde 08:18 Son Dakika: Olimpiyatlarda tarihi başarı! Tokyo 2020'de Buse Naz Çakıroğlu'nun ardından Busenaz Sürmeneli de finalde Yangın müdahale ekibine yardım eden Şahan Gökbakar, kontrol altına alınan ormanın son halini paylaştı 07:44 Yangın müdahale ekibine yardım eden Şahan Gökbakar, kontrol altına alınan ormanın son halini paylaştı ABD, Afgan göçmenler için Türkiye'yi adres gösterdi; Ankara'nın tepkisi çok sert oldu 00:07 ABD, Afgan göçmenler için Türkiye'yi adres gösterdi; Ankara'nın tepkisi çok sert oldu
Otobüsteki kız, saçları ıslanınca cinsel saldırıya uğradığını anladı! Suçunu itiraf eden sapık muavin tutuklandı 22:45 Otobüsteki kız, saçları ıslanınca cinsel saldırıya uğradığını anladı! Suçunu itiraf eden sapık muavin tutuklandı Bodrum ve Milas'ta yanan alanlar havadan görüntülendi! Binlerce hektar alan yandı, çam ağaçları kül oldu 20:34 Bodrum ve Milas'ta yanan alanlar havadan görüntülendi! Binlerce hektar alan yandı, çam ağaçları kül oldu
Advertisement