Komşusunu döven Halil Sezai'nin avukatından yeni açıklama: Arabanın önünü kesip silahla tehdit etmişler - Son Dakika

Komşusunu döven Halil Sezai'nin avukatından yeni açıklama: Arabanın önünü kesip silahla tehdit etmişler

17.09.2020 10:34

Ünlü şarkıcı Halil Sezai, yaşlı komşusuna şiddet uygulamasının ardından avukatı aracılığıyla yeni bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada saldırıya uğrayan kişinin Sezai'nin annesine küfür ettiği, darp olayının ardından şarkıcının aracının önünü kesip silahla tehdit ettiği söylendi.

Tuzla'da kiraladığı villada çekim yaparken, yan villasında yaşayan 67 yaşındaki Hüseyin Meriç'le tartışan şarkıcı Halil Sezai, tartışmanın büyümesi üzerine Meriç'e şiddet uyguladı. Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından açıklama yapan Sezai, özür diledi. Ünlü şarkıcı, avukatı aracılığıyla yeni bir açıklama daha yaparak darbettiği kişi hakkında iddialarda bulundu.

"ŞİDDETİN MAKUL AÇIKLAMASI OLMADIĞI İÇİN KONUŞMAMA KARARI ALDI"

Habertürk'te yer alan habere göre yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Öncelikle müvekkilimizin, dün sabah saatlerinde yaşanan talihsiz olayın merkezinde yer aldığı için son derece üzgün ve pişman olduğunun bilinmesini isteriz. Şiddetin ne fiziksel ne de psikolojik hiçbir türü kabul edilemeyeceği gibi, hiçbir makul gerekçesi de olamaz. Müvekkilimiz, kamuoyuna karşı olan mahcubiyeti ve şiddetin hiçbir makul açıklaması ve gerekçesi olamayacağına dair inancı sebebi ile konuşmama kararı almıştır."

Komşusunu döven Halil Sezai'nin avukatından yeni açıklama: Sezai'nin annesine küfür etti

"GÖRÜNTÜLERDE OYNAMA YAPILDI"

"Müvekkilimiz kararına sadık kalacağını beyanla; yalnızca, üzüntü ve pişmanlığını dile getirmek, kamuoyundan özür dilemek ve yaşanan talihsiz olayın esasında medyaya servis edildiği gibi gerçekleşmediğini beyan etmek istemiştir. Olayla ilgili şahısların, olaya ilişkin görüntüleri ellerinde bulundurmalarının avantajı ile bilinçli ve manipülatif bir şekilde görüntüler üzerinde oynayarak (kesip-düzenleyerek) yaşananları farklı şekilde lanse etmeye çalıştığının, bu amaçla görüntülerin medyaya bu şekilde servis edildiğinin bilinmesini isteriz."

"HALİL SEZAİ'NİN ANNESİNE KÜFÜR ETTİ"

"Bu şekilde medyaya servis edilen görüntülerde ilgili şahsın küfürleri, tehditleri ve müvekkile uyguladığı şiddete ilişkin kısımların kesildiğine dikkat çekmek isteriz. İlgili şahıs daha önce de sarhoş bir şekilde müvekkilin yaşlı annesine ağza alınmayacak küfürler ve tehditler savurmuştur. Olayın esasen nasıl geliştiği yargılama sürecinde ortaya çıkacaktır ancak kısaca kamuoyunu bilgilendirmek gerekir ise; talihsiz olay müvekkilimizin yönetmeni Murat Aytaç Ağırlar'ın bahçesinde gerçekleşmiştir, ilgili şahıslar da Murat Aytaç Ağırları'ın komşusudur."

"İŞ YAPMALARINA ENGEL OLDULAR"

"İlgili şahıslar, Murat Aytaç Ağırlar ile süregelen şahsi problemleri sebebi ile uzun süredir Murat Aytaç Ağırlar ile yapmaya çalıştıkları projenin çekimleri sırasında her seferinde yüksek ses ile kayıt/müzik açarak elinde içki şişeleriyle yönetmene ve müvekkilin annesine küfürler savurmak suretiyle defalarca rahatsız etmiş; projenin çekimine ve işlerini yapmalarına engel olmuşlardır."

Komşusunu döven Halil Sezai'nin avukatından yeni açıklama: Sezai'nin annesine küfür etti

"ORTA BİR YOL BULMAK İÇİN KONUŞMAK İSTEDİ"

"Müvekkilimiz ve yönetmeni ilgili şahısları bu hususta defaatle uyarmasına rağmen ilgili şahısların tutumunda herhangi bir değişiklik olmadığı gibi aksine tacizleri artarak devam etmiştir. Müvekkil ve Murat Aytaç Ağırlar işlerinin daha fazla sekteye uğramaması adına yeni bir adres arayışı içine girmiştir. Arkadaşları tarafından önerilen başka bir kiralık yeri görmeden önce; ilgili şahıslar ile eskiden kaynaklanan samimiyetine güvenerek orta bir yol bulunabilir ise yeni bir yer kiralamalarına gerek kalmayacağı düşüncesi ile son kez ilgili şahıslarla konuşmak istemiştir."

"EŞKIYA GİBİ ARABANIN ÖNÜNÜ KESİP SİLAHLA TEHDİT ETTİ"

"Bu amaçla ilgili şahıslarla görüşmeye giden müvekkilimiz, ilgili şahısların sinkaflı hakaret ve tehditleri ile karşılaşmıştır. Bunun üzerine taraflar arasında arbede yaşanmıştır. Arbedenin akabinde müvekkilimiz ve arkadaşları araçlarına binerek olay yerinden uzaklaşmaya çalışmış ancak birkaç sokak ötede ilgili şahıslar, deyim yerinde ise eşkıya gibi arabanın önünü keserek sinkaflı hakaret ve silahla tehditlerde bulunmuşlardır."

NE OLMUŞTU?

Ünlü şarkıcı Halil Sezai ve 'İncir Reçeli', 'Bölük' ve 'Cennet' gibi filmlerin yönetmeni Aytaç Ağırlar, Tuzla Postane Mahallesi Cafer Bey Sokak'ta film çekimi için villa kiraladı. Halil Sezai kiraladığı villada film çekimi yapmak istedi. Ancak dört villadan oluşan sitede oturan Hüseyin Meriç ve Mesih Meriç, ünlü şarkıcının villada film çekimine izin vermedi. Sanatçı ve diğer villa sahipleri arasında bu nedenle nisan ayından itibaren tartışma ve anlaşmazlıklar yaşandı.

Halil Sezai önceki gün saat 10:00 sıralarında Hüseyin Meriç'in ikametine yanında iki kişi ile birlikte geldi. Sezai burada Meriç'i darbederek tehdit etti. Olay yerinden ayrılan sanatçı ve yanındakiler hakkında Hüseyin Meriç karakola giderek şikayetçi oldu. Polis İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na haber vererek tahkikat başlattı. Gelişmelerin ardından Halil Sezai'nin yaşlı komşusuna dakikalarca şiddet uyguladığı güvenlik görüntüleri basına bomba gibi düştü.

Komşusunu döven Halil Sezai'nin avukatından yeni açıklama: Arabanın önünü kesip silahla tehdit etmişler
Komşusunu döven Halil Sezai'nin avukatından yeni açıklama: Arabanın önünü kesip silahla tehdit etmişler

Son Dakika Magazin Komşusunu döven Halil Sezai'nin avukatından yeni açıklama: Arabanın önünü kesip silahla tehdit etmişler - Son Dakika Magazin

YORUMLAR (17)
  • Serden Geçti: YALANCISINIZ AVUKAT BELGEN GÖRÜNTÜ KAYDIN VARMI MIŞLARLA MUŞLARLA KIÇ KURTARILMAZ DELİKANLI OLUM OĞLUM Cevap Yaz 4 1 Yayından Kaldır
  • Alex: Avukat efendi senin söylediğin iddaadan bir adım öteye geçmez lakin görüntüler gayet açık sizdede varsa iddalarını ortaya koyan bir görüntü koy ortaya ayıptır para için zalimi savunma...! Cevap Yaz 2 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Bayern Münih, evinde Atletico Madrid'i 4-0 mağlup etti ABD'den tehdit gibi S-400 sözleri: Türkiye füzeleri test ederek çok şeyi feda etti 13 yaşındaki kıza aşk mektubu yazan 61 yaşındaki sapık tutuklandı Dondurucudan çıkardıkları erişteyi yiyen aynı aileden 9 kişi hayatını kaybetti Masumlar Apartmanı'nın "Han"ı Birkan Sokullu'nun eski eşinin ünlü oyuncu olduğu ortaya çıktı Giydiği çorap nedeniyle eleştirildikten sonra reklam teklifi bekleyen Seda Sayan'ın başına talih kuşu kondu Bilim insanlarından yeni araştırma! Koronavirüsün insanı nasıl hasta ettiği ortaya çıktı Korkutan görüntüler! Koronavirüsten ölenler hastane koridoruna dizildi