Son Dakika Haberleri: Maçka'daki Terör Saldırısında "Türk Tarık" İzi

Maçka'daki Terör Saldırısında "Türk Tarık" İzi

3 ay önce

Bir astsubayın ve 15 yaşındaki bir gencin şehit düştüğü Trabzon'daki alçak saldırıyı düzenleyen terörist grup tespit edildi. Grupların başında "Türk Tarık" ve "Cudi Zaza" kod adlı PKK'lı teröristler var.

Trabzon'un  Maçka ilçesi kırsalında bugün biri sivil 2 kişinin şehit edilmesi ve bir güvenlik görevlisinin de yaralanması olayını gerçekleştiren terörist grup deşifre edildi. Son yıllarda  Karadeniz'de, özellikle  Doğu Karadeniz Bölgesi'nde saldırılarını sıklaştıran terör örgütü  PKK'nın bölgede bulunan grupları ve sorumluları biliniyor. Bu grupların başında ise "Türk Tarık" kod adlı Barış Öner ve " Cudi Zaza" kod adlı  Mehmet Yakışır bulunuyor.

BAŞINA 1 MİLYON TL ÖDÜL KONULMUŞ

'Yeşil liste' olarak bilinen arananlar listesinin en başında yer alan, başına 1 milyon TL ödül konan  Artvin'in  Şavşat ilçesi nüfusuna kayıtlı 'Türk Tarık' kod adlı Barış Öner, geçtiğimiz yıl 25 Ağustos tarihinde  CHP Lideri  Kemal Kılıçdaroğlu'nun  Artvin'in  Şavşat ilçesindeki konvoyuna saldırı düzenlenmesi emrini verdiği ve bizzat yönettiği biliniyor. Eli kanlı teröristin yaklaşık bir yıl sonra bu kez  Trabzon'un  Maçka ilçesindeki terör olayında parmağı olduğu belirtiliyor.

15 YAŞINDAKİ GENÇ ŞEHİT OLDU

Trabzon'un  Maçka ilçesinde Vazelon kırsalında bir evden erzak çalan  PKK'lı teröristlerin açtığı ateş sonucunda bir astsubayın şehit olduğu 2 askerin yaralandığı bilgisine ulaşılmıştı. Olayın üzerinden birkaç saat geçmesinin ardından acıyı katlayan gerçek ortaya çıktı.  PKK'lı teröristlerin açtığı ateşle,  Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik ile beraber 15 yaşındaki Eren Bülbül'de şehit oldu.

PKK'lı Teröristlerle Çatışmanın Yaşandığı, Maçka'daki Ev Görüntülendi
Maçka'daki Terör Saldırısında Şehit Olan Eren'in Son Sözü: Komutanım Yere Yat
Trabzon Şehidine, Doğum Gününde Son Veda
Trabzon'da PKK'lılarla Çıkan Çatışmada 15 Yaşındaki Bir Genç Vurularak Şehit Oldu
Yürek Yakan Detay! Şehit Astsubay, Doğum Gününde Toprağa Verilecek
Trabzon'da Şehit Düşen Eren Bülbül'ün Sosyal Medya Paylaşımı Yürek Dağladı
Terör Kurbanı Eren'in, 15 Temmuz Şehidi Halisdemir İçin Yaptığı Paylaşım Yürekleri Sızlattı


Hükümet, 2018 Bütçesinde Vatandaşa Hizmete Odaklandı Muğla'daki Terör Operasyonundan Kaçan Terörist, İmaj Değiştirmiş Halde Yakalandı
Davutoğlu'nun Kerkük Açıklamasına Bahçeli'den Sert Tepki: Gafillik ve Garabettir